Aktualności

pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie (foto 32)

• autor: ralal777, 2011-09-18 19:29

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - POGOŃ ZEM DUSZNIKI ZDR.   2-1 (1-0)

bramki: 1-0 Artur Wiśniewski (rzut karny) 40 min., 2-0 Mateusz Trześniowski (asysta Tracz) 72 min., 2-1 Sławomir Wiśniewski 86 min.

skład Orląt: Jóźwiak, Strykowski, Radziszewski, Rudnicki, Meissner (14 min. Solarz), Łysionek (75 min. Suwała), Dąbrowski (69 min. Wrona), Wiśniewski A., Lachowicz (65 min. Mazurek Dar.), Tracz, Bujak K. (46 min. Trześniowski).

Dopiero w III kolejce grając przed własną publicznością seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice zainkasowali po raz pierwszy pełną pulę, w postaci trzech punktów. Po typowej walce pokonaliśmy Pogoń Duszniki 2-1. Mecz nie należał do najciekawszych, więcej było walki w środku pola niż klarownych sytuacji. Widać było, że obie drużyny nie chciały za bardzo się odkryć i dość szczelnie pilnowały własnych bramek utrzymując bezbramkowy remis aż do 40 minuty. Wcześniej z naszej strony, mniej więcej w 20 minucie, groźny strzał na bramkę Pogoni oddał Łukasz Tracz. Niestety golkiper drużyny przyjezdnej był w tym momencie czujny, pewnie broniąc ten strzał. W 28 minucie dokładne podanie na 10 metr od Wiśniewskiego Artura otrzymał Fabian Dąbrowski. Pomocnik Orląt bez żadnego problemu przyjął piłkę kończąc całą sytuację nie celnym strzałem. Goście w pierwszej połowie grali uważnie z tyłu, próbując kilkakrotnie przeprowadzać groźne kontrataki. Był taki moment w pierwszych 45 minutach, że nasz zespół przez 5-10 minut został zamknięty na swojej połowie. Na szczęście zawodnicy z Dusznik w tym meczu nie mieli za bardzo dobrze ustawionych celowników, kończąc swoje strzały po za bramką. W 39 minucie dokładne podanie od Łysionka Tomasza otrzymuje Łukasz Tracz, który będąc już w polu karnym przeciwnika zostaje w nie przepisowy sposób zatrzymany. Arbiter główny bez wahania dyktuje gospodarzom rzut karny. Do piłki podszedł Artur Wiśniewski, który strzelając w prawy róg bramki zdobywa pierwszą bramkę dla swojej drużyny. Do przerwy 1-0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Goście grali tak, jakby prowadzili lub co najmniej remisowali. Mniej więcej od 60 minuty, nie mając już nic do stracenia, drużyna z Dusznik podkręciła tempo, stwarzając sobie kilka okazji do strzelenie wyrównującej bramki. Okazji klarownych Pogoń nie miała, zazwyczaj akcję kończyli strzałami zza pola karnego. dogodniejsze sytuacje jednak mieli gospodarze. Wynik mogli podwyższyć Lachowicz Patryk, Wrona Tomasz, Łysionek Tomasz czy Tracz Łukasz. Niestety brakowało i szczęścia i zimnej krwi. W 72 minucie meczu koronkowa akacja dwóch szesnastolatków została uwieńczona strzeleniem drugiej bramki. W polu karnym rywala piłkę wywalczył Tracz, który podając do Mateusza Trześniowskiego otworzył naszemu pomocnikowi drogę do bramki. "Miękki" mając przed sobą tylko bramkarza, swoją okazję pewnie wykorzystał zdobywając tym samy drugą bramkę dla Orląt. W 86 minucie rozluźniona obrona gospodarzy popełnia błąd i na 4 minuty przed końcem meczu zrobiło się już tylko 2-1. Mimo to ostatnie minuty meczu były wyrównane i do końca zawodnicy Orląt mądrze i dobrze kontrolowali przebieg gry.

Zwycięstwo ważne i budujące naszą drużynę przed kolejnym ważnym spotkaniem. Za tydzień udajemy się do Starej Łomnicy na mecz przeciwko Łomniczance.

bramka Artura Wiśniewskiego na 1-0 (rzut karny)

POZOSTAŁE WYNIKI VI KOLEJKI

ATS Wojbórz - Trojan Lądek Zdr.  2-1  bramki; Damian Jach, Wiktor Święcicki (ATS) - Bartosz Gwizd (Trojan)

Odrodzenie Szalejów Dln. - Zamek Trzebieszowice  3-1  bramki; Grzegorz Schabowski, Grzegorz Hasiak, Jacek Maruszak (Odrodzenie) - Grzegorz Goławski (Zamek)

Igliczna Wilkanów - Polonia Bystrzyca Kł.  1-4  bramki; Andrzej Mikołajczyk (Igliczna) - Robert Dymek x2, Michał Jagodziński, Piotr Buczyński (Polonia)

Włókniarz Kudowa Zdr. - Burza Dzikowiec  4-2  bramki; Jakub Drzewoszewski x2, Oskar Jaśków, Sylwester Dziatczak (Włókniarz) - Mariusz Wątroba, Marcin Pawlak (Burza)

Zamek Kamieniec Ząbk. - Unia Bardo Śl.  1-2  bramki; Krystian Burczak (Zamek) - Marek Cichoń, Bartosz Zalot (Unia)

Wieża Rudnica - Łomniczanka St. Łomnica  1-1  bramki; Tomasz Sztaba (Wieża) - Roman Bielski (Łomniczanka)

TKS Hutnik Szczytna Śl. - Sudety Międzylesie  1-1  bramki; Sebastian Trzciński (Hutnik) - Radosław Macura (Sudety)