ogółem: 3 730 320

pewna wygrana

• autor: ralal777, 2011-10-09 19:39

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - ATS WOJBÓRZ   2-0 (1-0)

bramki: 1-0 Artur Wiśniewski 18 min., 2-0 Paweł Wiśniewski (asysta Łukasz Tracz) 54 min.

Łukasz Tracz  (1 asysta)  zmiana 80" Dariusz Mazurek

Pewną wygraną 2-0 zakończył się dzisiejszy mecz pomiędzy Orlętami Krosnowice a ATS-em Wojbórz. Przez cały mecz goście praktycznie nie potrafili poważnie zagrozić naszej bramce, a gdyby skuteczność naszych zawodników była chociaż 50%, moglibyśmy wygrać 5-0.

Od samego początku nasz zespół wyraźnie na boisku dominował, stwarzając sobie w pierwszych 15 minutach co najmniej trzy 100% okazje na strzelenie bramki. Już w 7 minucie po błędzie obrońców ATS-u powinno być 1-0. Dokładne podanie od ... obrońców z Wojborza dostał Artur Wiśniewski który będąc oko w oko z golkiperem, strzałem z 8-9 metrów "znokautował" bramkarza, trafiając prosto w niego. W 10 minucie po strzale Tomasza Łysionka do pustej bramki główką dobijał Krzysztof Solarz, który wyraźnie chybił. W 15 minucie trzy razy próbował dobijać Łukasz Tracz, ale i tym razem obronną ręką wyszedł bramkarz z Wojborza. W 18 minucie na strzał z odległości 20 metrów zdecydował się Artur Wiśniewski, który w końcu dość szczęśliwie wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie. Napór gospodarzy trwał nadal ale wynik po pierwszych 45 minutach nie uległ już zmianie. W pierwszej połowie goście grając raczej z kontry próbowali coś zmienić, ale obrona Orląt sprawująca się dziś praktycznie bez błędów na wiele przyjezdnym nie pozwoliła. Jedyny godny uwagi, w grze drużyny z Wojborza, to strzał z 32 minuty, gdy piłka tylko o kilka centymetrów minęła poprzeczkę naszej bramki.

Po zmianie stron nadal dominowała jedna drużyna. W 54 minucie po zespołowej akcji piłkę do Pawła Wiśniewskiego zagrywa Łukasz Tracz. Napastnik Orląt będąc sam na sam z bramkarzem pewnym strzałem w krótki róg bramki podwyższa wynik na 2-0. W 63 minucie goście o mały włos  strzeliliby sobie sami bramkę, ale po szczęśliwej interwencji golkipera wynik nadal się nie zmieniał. W 67 minucie bramkę mógł zdobyć Fabian Dąbrowski, który leżąc już na boisku potrafił oddać strzał tyle tylko, że zbyt lekko. W 71 minucie ponownie strzelał Dąbrowski, tym razem z 25 metrów. Szybko lecąca piłka ostatecznie wylądowała na bocznej stronie siatki. Po upływie 10 minut jeszcze lepszą okazję miał Michał Bromboszcz, który strzałem z pierwszej piłki,mając 7 metrów do bramki, trafił w poprzeczkę. Jeszcze w doliczonym czasie gry bramkarza ATS-u nie potrafił pokonać Paweł Wiśniewski, który wychodząc sam na sam, zbyt lekko próbował przelobować golkipera z Wojborza, podając mu piłkę do rąk.

Cieszą kolejne bardzo ważne trzy punkty oraz frekwencja zawodników (18 osób), martwi natomiast skuteczność, która w dzisiejszym meczu była wręcz przerażająca. Kolejnym rywalem Orląt za tydzień będzie Odrodzenie Szalejów Dolny, który na własnym obiekcie jest zawsze groźny i nie obliczalny.

POZOSTAŁE WYNIKI IX KOLEJKI

Trojan Lądek Zdr. - Włókniarz Kudowa Zdr.  4-1  bramki: Marcin Poświstajło x2, Łukasz Porębski, Jacek Stępień (Trojan) - Oskar Jaśków (Włókniarz)

Polonia Bystrzyca Kł. - Wieża Rudnica  2-0  bramki: Michał Grudzień, Piotr Buczyński (Polonia)

Łomniczanka Stara Łomnica - Odrodzenie Szalejów Dln.  2-0  bramki: Mariusz Bielski, Tomasz Marcinowski (Łomniczanka)

Burza Dzikowiec - Sudety Międzylesie  2-2  bramki: Marcin Rudzki, Robert Pilch (Burza) - Radosław Macura, Artur Hajtalowicz (Sudety)

Unia Bardo Śl. - TKS Hutnik Szczytna Śl.  2-1  bramki: Marcin Wacławik, Maciej Wnent (Unia) - Sebastian Trzciński (Hutnik)

Zamek Trzebieszowice - Igliczna Wilkanów  3-2  bramki: Grzegorz Tomkiewicz x2, Michał Wojtaszek (Zamek) - Andrzej Mikołajczyk, Artur Gądek (Igliczna)

Pogoń ZEM Duszniki Zdr. - Zamek Kamieniec Ząbk.  1-1  bramki: Rafał Ciastek (Pogoń) - Jacek Pasternak (Zamek)