ogółem: 3 731 209

rewanż udany w 100%

• autor: ralal777, 2011-11-20 15:43

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - POLONIA BYSTRZYCA KŁ.  4-2 (2-1)

bramki: 1-0 Radziszewski Krystian (asysta Łysionek Tomasz) 2 min., 1-1 Bielak Sławomir 10 min., 2-1 Wiśniewski Artur (rzut karny) 45+1 min., 3-1 Wiśniewski Artur (asysta Wiśniewski Paweł) 80 min., 4-1 Wiśniewski Paweł (asysta Bujak Krzysztof) 82 min., 4-2  Franczuk Mariusz 90+1 min

herb GLKS Orlęta Krosnowice Informacje o kadrze GLKS Orlęta Krosnowice

1. Rafał Jóźwiak
2. Michał Bromboszcz
3. Marcin Świtalski
4. Wojciech Strykowski
5. Paweł Wiśniewski bramka  (1 asysta)
6. Mateusz Trześniowski żółta kartka  zmiana 78" Krzysztof Bujak  (1 asysta)
7. Fabian Dąbrowski
8. Artur Wiśniewski bramka bramka  (1 asysta) żółta kartka
9. Tomasz Łysionek  zmiana 85" Dariusz Mazurek żółta kartka
10. Łukasz Tracz
11. Krystian Radziszewski bramka

Informacje o kadrze Polonia Bystrzyca Kł.

7 fotek z meczu

Przed tym meczem seniorzy Orląt Krosnowice mieli na swoim koncie dwie porażki z rzędu a Polonia dwa zwycięstwa w ostatnich dwóch kolejkach. Kto dokładnie śledził poczynania obu drużyn wiedział, że według statystyk dzisiejsze spotkanie nasz zespół nie powinien przegrać. Orlęta w tym sezonie nie przegrały trzy razy pod rząd, zaś Polonia nie wygrała trzech meczy z rzędu.

Na przedmeczowej zbiórce pojawiło się tylko albo i aż 15 zawodników. Nie wystąpili Rudnicki (choroba), Oziembłowski (kontuzja stawu skokowego), Solarz (całą noc bawił się na weselu), Suwała i Kucab. W zespole, w porównaniu do dwóch ostatnich pojedynków w ustawieniu musiało dojść do zmian. Od początku Wiśniewski Paweł zagrał na obronie przed Świtalskim z kolei na prawej stronie defensywy wystąpił Bromboszcz, na prawej pomocy wylądował Trześniowski a z przodu obrońców Polonii razem z Traczem miał nękać Radziszewski.

I to właśnie ten ostatni zawodnik już w 2 minucie po podaniu od Tomasza Łysionka zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Trzeba przyznać, że bramka pięknej urody (lob nad bramkarzem) ale i dość szczęśliwa. Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od prawego słupka co kompletnie zaskoczyło golkipera Polonii. W 10 minucie mamy już 1-1, gdy to z pomocą gości przyszedł sędzia boczny uznając, moim zdaniem, nie słusznie zdobytą bramkę. Pomocnik gości Bielak otrzymał idealne podania od swojego kolegi i w prawdzie przegrał pojedynek sam na sam z Jóźwiakiem, ale dobijając z pięciu metrów doprowadził do remisu. Piłkę z linii bramkowej wybijał jeszcze Fabian Dąbrowski, tyle tylko, że nadaremnie. "Młody" sędzia boczny, który nie dobiegł nawet do końcowej linii boiska, zbyt wcześnie uznał, że piłka minęła linię całym obwodem, podnosząc wymownym gestem chorągiewkę do góry. W 27 minucie kapitalnym strzałem z naszej strony popisał się Tomasz Łysionek, ale na nasze nieszczęście piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. W 45 minucie meczu błąd w środkowej części boiska popełnia Paweł Wiśniewski, tym samym otwierając gościom szansę na jednobramkowe prowadzenie. Znakomitej sytuacji sam na sam marnuje jednak napastnik Polonii, który trafił wprost w naszego bramkarza. "Niewykorzystane 100% szanse się mszczą" - to jedno z piłkarskich powiedzeń. I tak też było tym razem, gdy to dosłownie kilka sekund później po drugiej stronie boiska faulowany w polu karnym był Łukasz Tracz, a pewną jedenastkę wykorzystał Artur Wiśniewski. A więc do przerwy 2-1...

W drugiej połowie goście próbowali odrobić straty ale zostali skarceni przez naszą drużynę szybkimi kontratakami. W 51 minucie 200% okazję zmarnował Radziszewski Krystian, który przyjmując piłkę zostawił za plecami swojego rywala i z 5 metrów nie trafił w bramkę. W 56 minucie z prawej strony boiska w pole karne futbolówkę zagrywa Trześniowski, a tam lewą ręką piłkę zatrzymał obrońca z Bystrzycy. Sędzia główny w tym momencie dyktuje jedenastkę - by po chwili zmienić zdanie, dyktując rzut rożny. Sytuacja tym bardziej dziwna że "młody" sędzia boczny ustawił się już na końcowej linii boiska, szykując się do wykorzystania karnego. Na boisku zrobiło się nerwowo , a do 80 minuty obie drużyny częściej przebywały w środkowej strefie niż pod obiema  bramkami. W 80 minucie rzut wolny na naszej połowie wykonuje Paweł Wiśniewski. Dobrze zagrana w pole karne piłka wylądowała na głowie Artura Wiśniewskiego, który przelobował Świszcza, zdobywając trzeciego gola dla Orląt. 120 sekund później było już 4-1 dla miejscowych, gdy to do siatki również strzałem z główki trafił Paweł Wiśniewski. Asystę zaliczył Krzysztof Bujak. W doliczonym czasie gry Polonia a dokładnie Franczuk zmniejsza rozmiary porażki. Piłka po jego strzale z 11 metrów otarła się jeszcze po drodze od Radziszewskiego by ostatecznie wylądować w naszej bramce. Końcowy gwizdek i radość ze zdobycia kolejnych trzech punktów była uzasadniona. Kolejnym rywalem Orląt Krosnowice będzie Burza Dzikowiec z która prawdopodobnie zagramy nie w niedzielę a w następną sobotę.

Rzut karny dla Orląt oraz zmiana decyzji sędziego głównego ...

Odrodzenie Szalejów Dln. - TKS Hutnik Szczytna Śl.  1-6  bramki: - Łukasz Gawęda x3, Dominik Rynalski, Mateusz Gwóźdź, Łukasz Szefler (Hutnik)

Trojan Lądek Zdr. - Zamek Trzebieszowice  7-0  bramki: Marcin Poświstajło x3, Marcin Sałdyka x2, Mateusz Poświstajło, Bartosz Gwizd (Trojan)

Pogoń Zem Duszniki Zdr. - Unia Bardo Śl.  1-0  bramka: Michał Miodoński (Pogoń)

Wieża Rudnica - Włókniarz Kudowa Zdr.  3-2  bramki: Mateusz Nowak, Marcin Stachura, Remigiusz Markiel (Wieża) - Patryk Myrdacz, Oskar Jaśków (Włókniarz)

Sudety Międzylesie - ATS Wojbórz  1-1  bramki: Marek Korotusz (Sudety) -

Zamek Kamieniec Ząbk. - Igliczna Wilkanów  5-0  bramki: Krystian Burczak x2, Paweł Fruga, Sebastian Furtan, Mariusz Deryło (Zamek)

Łomniczanka Stara Łomnica - Burza Dzikowiec  1-2  bramki: - Zygmunt Tarań, Grzegorz Czepiel (Burza)

Zweryfikowane mecze:
XIV Kolejka: Włókniarz Kudowa Zdr. - Odrodzenie Szalejów Dln. 0:3 v.o. (na boisku 2:2)
XV Kolejka: Zamek Kamieniec Ząbk. - Włókniarz Kudowa Zdr. 3:0 v.o. (na boisku 2:0)