GLKS Orlęta Krosnowice - Łomniczanka Stara Łomnica  0 - 1 (0 - 0)

żółte kartki: Świgost, Radziszewski, Jóźwiak (Orlęta) - Jabłoński, Derdziński (Łomniczanka)

czerwona kartka: Bernacki P. 75 min. Łomniczanka (po dwóch żółtych)

skład Orląt: Jóźwiak, Strykowski, Świtalski, Bromboszcz, Wiśniewski P., Świgost (72 min. Solarz), Dąbrowski, Trześniowski (80 min. Suwała), Radziszewski, Kot, Wrona (55 min. Bujak K.)

STRZAŁY                  15                    10
     STRZAŁY CELNE                   6                     5
     RZUTY ROŻNE                  11                     4
     FAULE                  14                    19
     SPALONE                   2                     2

statystyki prowadził SIWY

Seniorzy Orląt Krosnowice ponieśli dziś dość niespodziewaną porażkę na własnym obiekcie z niżej notowanym rywalem. "Katem" w tym pojedynku okazał się były zawodnik z Krosnowic, Piotr Derdziński. Dla przypomnienia dodam, że po raz pierwszy zespół gości prowadził nasz były trener i długoletni działacz Piotr Wolański, dla którego był to udany debiut w roli selekcjonera. Dla Orląt Krosnowice była to porażka nr. 50 na własnym obiekcie od sierpnia 2002 roku.

Już początek meczu nie napawał optymizmem. Gra gospodarzy wyglądała dość słabo, bez wiary i pomysłu na stworzenie sobie jakichkolwiek okazji do strzelenia bramki. Warto odnotować, że pierwszy celny strzał oddał najbardziej widoczny Mateusz Kot, który zmusił do interwencji nudzącego się bramkarza Łomniczanki. Pierwsze 30 minut gry było wręcz nudne rozgrywanie w bardzo wolnym tempie. Dopiero ostatni kwadrans troszkę ożywił licznie zgromadzoną publiczność. Po wcześniejszym celnym strzale Kota ten sam zawodnik w 33 minucie huknął z 20 metrów w poprzeczkę. Wcześniej z ostrego kąta strzelał Wrona ale na miejscu był bramkarz gości, który wybił futbolówkę na rzut rożny. Łomniczanka swoją najlepszą okazję zmarnowała w 36 minucie, gdy to bramkarz Orląt Jóźwiak wypuścił piłkę z rąk, a z 5 metrów nie mal do pustej bramki nie trafił zawodnik gości. Do przerwy 0-0.

Początek drugiej połowy to obustronne ataki raz pod jedną a raz pod drugą bramką. Nadal jednak brakowało klarownych okazji do pokonania bramkarzy obu drużyn. Gra naszego zespołu przez nie mal cały mecz wyglądała mizernie, a na boisku brakowało osoby, która by wzięła ciężar gry i zmotywowała do większego wysiłku. Nie przemyślane strzały gospodarzy z dystansu zazwyczaj lądowały za bramką rywala, co jeszcze bardziej podirytowało miejscową publiczność. W 60 minucie z rzutu wolnego, Jóźwiaka próbował pokonać Roman Bielski, a kilka minut później jego brat Mariusz. W pierwszym przypadku dobrze interweniował miejscowy bramkarz, zaś w drugim był minimalnie niecelny strzał. No i nadchodzi 67 minuta meczu. Na 15 metrze futbolówkę wywalczył Derdziński, który precyzyjnym strzałem z pół obrotu, umieszcza piłkę obok lewego słupka. 0-1. Do końca meczu ponad 20 minut. Od 75 minuty Łomniczanka gra w dziesiątkę po tym jak po raz drugi żółty kartonik zobaczył Piotr Bernacki. Napór miejscowych trwał, ale wynik mimo wielu prób do końca spotkania się już nie zmienił. Jeszcze w 91 minucie do interwencji bramkarza strzałem z 16 metrów zmusza Mateusz Kot. Jak dobrze pamiętam był to jedyny celny strzał Orląt w drugiej części spotkania.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla trenera oraz dla samych zawodników Łomniczanki za zdobycie kompletu punktów. Podsumowując goście nie zagrali wcale lepiej jak w swoich poprzednich meczach. Dziś nasz rywal nie był lepszy od naszej drużyny, ale za to był bardziej zmobilizowany przez całe 90 minut. Za tydzień zagramy u siebie z Wieżą Rudnica, która dziś wygrała po raz trzeci z rzędu pokonując u siebie Sudety Międzylesie 2-0.

POZOSTAŁE WYNIKI 19 KOLEJKI

TKS Hutnik Szczytna Śl. - Polonia Bystrzyca Kł.  2 -5   bramki: Dominik Rynalski, Kamil Chęciński (Hutnik) - Piotr Buczyński x3, Sławomir Marszałek, Daniel Pasternak (Polonia)

Wieża Rudnica - Sudety Międzylesie  2 - 0   bramki:Remigiusz Markiel, samobójcza (Wieża)

Igliczna Wilkanów - Burza Dzikowiec  1 - 0   bramka: Andrzej Mikołajczyk (Igliczna)

Zamek Kamieniec Ząbk. - Zamek Trzebieszowice  4 - 0   bramki: Mariusz Deryło, Wojciech Zielonka, Jacek Pasternak, Dawid Lipatow (Zamek K.)

ATS Wojbórz - Pogoń ZEM Duszniki Zdr.  1 - 2  bramki: Sławomir Wiśniewski x2 (Pogoń)

Odrodzenie Szalejów Dln. - Trojan Lądek Zdr.  0 - 0

Włókniarz Kudowa Zdr. - Unia Bardo Śl.  1 - 3   bramki: Paweł Myrdacz (Włókniarz) - Marek Cichoń, Paweł Moszumański, Dawid Zarzycki (Unia)