04-2024

zalogowanych i 6 gości

dzisiaj: 753, wczoraj: 939
ogółem: 3 730 322

540 minut, tyle czasu czekamy na bramkę napastników ...

• autor: ralal777, 2012-05-20 20:03

GLKS Orlęta Krosnowice - Włókniarz Kudowa Zdr.  1-2 (0-0)

bramki: 0-1 Przemysław Banaś 49 min., 1-1 Artur Wiśniewski (rzut karny) 55 min., 1-2 Oskar Jaśków 90+2 min.

żółte kartki: Wiśniewski A., Wiśniewski P., Mazurek Dan. (Orlęta) - Drąg B. (Włókniarz)

skład Orląt: Jóźwiak, Suwała, Świtalski, Oziembłowski, Mazurek Dan., Łysionek, Wiśniewski A., Świgost (70 min. Wrona), Solarz, Wiśniewski P., Bujak K.

statystyki prowadził SIWY

Kolejnej porażki w tym sezonie doznali seniorzy Orląt Krosnowice. Tym razem katem okazał się Włókniarz Kudowa Zdrój, który z przebiegu gry w całym meczu nie zasłużył sobie na 3 punkty. Niestety niemoc naszych zawodników pod bramką rywali trwa nadal, co ostatecznie wykorzystują przeciwnicy punktując nas już od kilku kolejek. W składzie Orląt pojawił się Oziembłowski Artur, który swój ostatni mecz w barwach naszego zespołu zagrał w kolejce numer 19. Trzeba przyznać, że nasz obrońca mimo iż od wielu tygodni nie miał kontaktu z piłką, rozegrał dobry mecz będąc jednocześnie jednym z najlepszych w naszej drużynie. Do składu powrócił nieobecny tydzień temu Jóźwiak, Łysionek i Świgost. Odpadli za to Strykowski, Gadowski i Radziszewski. Ten ostatni pauzować będzie jeszcze w następnej kolejce z powodu uzbierania dziesięciu żółtych kartek. Dziś brakowało również Dąbrowskiego, Bromboszcza oraz Trześniowskiego.

Sam mecz nie był nudnym widowiskiem mimo wysokiej temperatury. W pierwszej połowie kilkakrotnie z dystansu próbowali strzelać Wiśniewski Paweł, Wiśniewski Atrur, Łysionek i Świgost. Niestety piłka po ich strzałach lądowała za bramką gości. W 30 minucie po fatalnym błędzie obrońców Włókniarza, świetną okazję zmarnował Wiśniewski Paweł, któremu ostatecznie piłka odskoczyła za daleko od nogi. W 35 minucie groźny i co najważniejsze, celny strzał z woleja oddał ponownie Wiśniewski P. Tym razem kapitalną interwencją popisał się golkiper przyjezdnych, który końcówkami palców wybił piłkę na rzut rożny. Po drugiej stronie boiska bliski strzelenia bramki był Przemysław Banaś. Po strzale pomocnika gości z wielkim trudem futbolówkę na rzut rożny wybił jednak nasz bramkarz. Do przerwy mimo lekkiej przewagi gospodarzy wynik utrzymał się 0-0.

W drugiej połowie w 49 minucie tracimy bramkę. Z lewej strony boiska goście wykonywali rzut rożny. Dobrze bita piłka na krótki słupek zaskoczyła naszych obrońców i po strzale Banasia z główki zrobiło się 0-1. Odpowiedź Orląt była błyskawiczna. Na indywidualną akcję zdecydował się widoczny dziś Łysionek. Po jego strzale w polu karnym gości zawodnik Włókniarza zatrzymał piłkę ręką i mieliśmy rzut karny. Pewnym egzekutorem w 55 minucie był nasz najlepszy strzelec Wiśniewski Artur, który doprowadził do remisu 1-1. Po tej bramce mecz się wyrównał i obie drużyny mogły strzelić kolejne bramki. Więcej działo się w polu karnym Włókniarza, ale zbyt nonszalancka gra Orląt nie przynosiła żadnego efektu. W doliczonym czasie gry, rzut wolny pośredni z kapelusza dostają goście. Pierwszy strzał obronił Jóźwiak ale przy dobitce Oskara Jaśków był już bezradny. 1-2. Tak na marginesie - wydaję mi się że piłka przy pośrednim rzucie wolnym powinna zrobić pełny obrót, a nie muśnięta dosłownie jednym korkiem od butów.

Szkoda straconego punktu, tym bardziej że obie drużyny zagrały równy mecz. Za tydzień jedziemy do Wilkanowa z nadzieją że w końcu uda się naszej drużynie przełamać. Warunek to gra zespołowa a nie tak jak dziś indywidualna, szczególnie gdzie można było lepiej się zachować w kilku sytuacjach będąc w polu karnym gości.

Pozostałe wyniki 27 kolejki

Trojan Lądek Zdr. - Sudety Międzylesie  2-2  bramki: Marcin Poświstajło, Jacek Stępień (Trojan) - Radosław Macura, Wojciech Konieczny (Sudety)

Zamek Trzebieszowice - Polonia Bystrzyca Kł.  1-9  bramki: Jarosław Kulikowski (Zamek T.) - Sławomir Bielak x2, Adrian Krzemiński x2, Michał Grudzień x2, Marcin Marcinów, Piotr Buczyński, Mirosław Nogawka (Polonia)

Łomniczanka Stara Łomnica - Igliczna Wilkanów  4-1  bramki: Tomasz Marcinowski x2, Tomasz Tomaszewski, A.Sikorski (Łomniczanka) -

Odrodzenie Szalejów Dln. - Wieża Rudnica  4-1  bramki: Marek Słomka x2, Jacek Maruszak, Michał Janowicz (Odrodzenie) -Tomasz Sztaba (Wieża)

ATS Wojbórz - Zamek Kamieniec Ząbk.  1-2  bramki: - Daniel Zabrzeński, Damian Tomaszewicz (Zamek K.)

Pogoń ZEM Duszniki Zdr. - TKS Hutnik Szczytna Śl.  3-0  bramki: Jacek Jakóbek, Bartholomaus Wilczyński, ? Brzoskwinia (Pogoń)

Unia Bardo Śl. - Burza Dzikowiec  4-1  bramki: Marek Cichoń x2, Maciej Wnent, Kamil Witek (Unia) - Krzysztof Czarnowski (Burza)