ogółem: 3 724 669

Hutnik prowadząc 2-0 został rozbity w Krosnowicach ...

• autor: ralal777, 2012-06-03 20:14

GLKS Orlęta Krosnowice- TKS Hutnik szczytna ŚL.  5-2 (2-2)

bramki: 0-1 Dominik Rynalski 14 min., 0-2 Piotr Buszta 39 min., 1-2 Fabian Dąbrowski (asysta Paweł Wiśniewski) 42 min., 2-2 Tomasz Łysionek (asysta Mateusz Trześniowski) 45 min., 3-2 Artur Wiśniewski 73 min., 4-2 Mateusz Świgost (asysta Artur Wiśniewski) 83 min., 5-2 Fabian Dąbrowski (asysta Radosław Gadowski) 88 min.

żółte kartki: Wiśniewski Artur (Orlęta)

czerwona kartka: Radziszewski Krystian 86 min. (po drugiej żółtej - Orlęta)

skład Orląt: Jóźwiak, Suwała (46 min. Radziszewski K.) , Świtalski, Łysionek, Strykowski, Mazurek Dar. (44 min. Wrona), Świgost, Wiśniewski A., Dąbrowski, Wiśniewski P. (80 min. Gadowski), Trześniowski (77 min. Mazurek Dan.)

skład Hutnika:  Ludwisiak (46 min. Tumiłowicz), Waleryś, Szoka, Bukowski, Buszta, Ruchlewicz, Okrzyński, Gawęda (83 min. Tomaszewski), Gwóźdź (67 min. Cieluch), Rynalski, Zuterek (54 min. Żurek)

Seniorzy Orląt Krosnowice po dobrym meczu pokonali dziś zawsze groźny zespół ze Szczytnej aż 5-2. Było to pierwsze w tym roku (!!!) zwycięstwo naszej drużyny na własnym obiekcie, a kibice z Krosnowic na tę chwilę czekali od 20 listopada 2011 roku. Właśnie wtedy po raz ostatni Orlęta wygrali u siebie pokonując Polonię Bystrzyca 4-2.

Początek meczu to zdecydowana przewaga naszej drużyny. Już w 7 minucie znakomitą okazję zmarnował Paweł Wiśniewski, który otrzymał prezent od bramkarza gości. Zawodnik Orląt mając przed sobą tylko pustą bramkę niepotrzebnie się pospieszył, oddając niecelny strzał z lewej nogi. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę ale bramki strzelić nie potrafiliśmy. Znakomite dwa podania od Dąbrowskiego zmarnował ponownie Wiśniewski Paweł, dla którego były to słabe zawody. W 14 minucie niespodziewanie bramkę zdobywają goście. Fatalne wyprowadzenie z naszej obrony zakończyło się utratą piłki, co z zimną krwią wykorzystali przyjezdni. W sytuacji sam na sam z Jóźwiakiem znalazł się Rynalski i strzałem w długi róg zdobył pierwszą bramkę. Podrażnieni gospodarze ponownie ruszyli do przodu, marnując kolejne 2-3 dobre okazje. W 39 minucie było już 0-2. Na 25 metrze Hutnik wykonywał rzut wolny, a piłkę ustawił Buszta. Po strzale zawodnika ze Szczytnej piłka po drodze odbiła się od stojącego w murze Artura Wiśniewskiego i wpadła do naszej bramki. Wydawało by się, że w tym momencie jest już po meczu, ale emocje miały jednak dopiero nadejść. Prawdopodobnie przełomowym momentem tego spotkania były ostatnie trzy minuty pierwszej połowy. W 42 minucie z prawej strony boiska futbolówkę w pole karne zagrał Tomasz Wrona. Po nieudanym przyjęciu przez Wiśniewskiego Pawła, piłka znalazła się pod nogami Dąbrowskiego, który bez namysłu ładnym strzałem w długi róg zdobywa kontaktową bramkę. 180 sekund później było już 2-2 a na listę strzelców wpisał się Łysionek Tomasz. Obrońca Orląt uderzeniem z około 30 metrów pokonuje Ludwisiaka, który w sobie tylko znany sposób, przepuszcza wydawałoby się niegroźny strzał. Do przerwy mamy remis 2-2.

Po zmianie stron do 70 minuty lepiej prezentowali się goście, grając przede wszystkim dobrze w środku pola. W 73 minucie fantastycznym strzałem z ponad 25 metrów popisał się Wiśniewski Artur, wrzucając piłkę za kaptur broniącego w tej części gry, Tumiłowicza. 10 minut później ten sam zawodnik dokładnie zagrał do niepilnowanego Świgosta Mateusza i było już 4-2 dla miejscowych. W 86 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Radziszewski Krystian, co w konsekwencji wykluczyło go z dalszej części meczu. Na dwie minuty przed końcem meczu swoją drugą bramkę zdobył Dąbrowski Fabian, a asystę zaliczył Gadowski Radosław wystawiając piłkę na ósmy metr od bramki. Końcowy wynik to 5-2 dla miejscowych, którzy tego dnia byli zdecydowanie lepsi od odmłodzonej drużyny ze Szczytnej.

Już w czwartek o godzinie 11.00 rozegramy mecz swój ostatni mecz tego sezonu. Na naszą prośbę mecz został przesunięty z godziny 17.00,  gdyż w ten sam dzień około godziny 15.00 przewidziany jest grill kończący sezon 2011/2012.