remisujemy wygrany mecz ...

• autor: ralal777, 2012-06-07 14:19

Sudety Międzylesie - GLKS Orlęta Krosnowice  3-3 (1-2)
Opis spotkania dostępny jest w rozwinięciu.

bramki: 0-1 Bujak Krzysztof (asysta Wiśniewski Paweł) 1 min., 1-1 Maciej Pustuła 11 min., 1-2 Bujak Krzysztof (asysta Suwała Piotr) 13 min., 1-3 Bujak Krzysztof (asysta Mateusz Trześniowski) 66 min., 2-3 Michał Duś (rzut karny) 80 min., 3-3 Radosław Macura 86 min.

żółte kartki: Trześniowski Mateusz, Wiśniewski Artur (Orlęta) - Korotusz Marek, Kowalski Piotr, Korotusz Grzegorz (Sudety)

czerwona kartka: Wrona Tomasz 33 min. (po drugiej żółtej - Orlęta)

skład Orląt: Jóźwiak, Suwała (46 min. Strykowski) , Świtalski, Łysionek, Wiśniewski P., Mazurek Dar. (46 min. Oziembłowski), Świgost (60 min. Trześniowski), Wiśniewski A., Dąbrowski, Wrona, Bujak K.

Seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice w swoim ostatnim meczu sezonu 2011/2012 zremisowali w Międzylesiu z Sudetami 3-3, mimo iż do 80 minuty prowadzili 3-1. Znakomity mecz rozegrał nasz napastnik Krzysztof Bujak który był postrachem obrońców jak i samego bramkarza. Niestety po raz drugi z rzędu mecz kończyliśmy grając w dziesiątkę.

Mimo iż była to ostatnia kolejka ligowa a oba zespoły miały już pewne utrzymanie, sam mecz nie wyglądał na przyjacielski. Gospodarze za wszelką cenę chcieli zdobyć pewne 3 punkty co w konsekwencji na pewno by pozwoliło im przeskoczyć naszą drużynę w tabeli. Już w pierwszej minucie Sudety zostały zaskoczone, po tym jak z naszego pola karnego znakomicie z piłką wyszedł Paweł Wiśniewski. Po minięciu trzech zawodników popularny "Tońko" zagrał w uliczkę do wychodzącego na czystą pozycję, Krzysztofa Bujaka. Napastnik Orląt mając przed sobą już tylko bramkarza, pewnym strzałem w prawy dolny róg zdobywa niespodziewanie dla nas bramkę. Po 11 minutach mamy już jednak 1-1, gdy to po ładnym strzale z woleja wyrównał Maciej Pustuła. W 13 minucie ponownie wychodzimy na jednobramkowe prowadzenie. Daleką wrzutkę w pole karne zagrał Piotr Suwała. W tym momencie fatalnie zachował się i bramkarz i obrońca Sudetów, którzy w niezrozumiały sobie sposób minęli się z piłką. Ostatecznie futbolówka wylądowała pod nogami Bujaka, który strzałem do pustej bramki zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu. Do 32 minuty mecz był wyrównany i właśnie wtedy powtórzyła się sytuacja z poprzedniego meczu. Za umyślne utrudnianie wznowienia gry Tomasz Wrona ukarany został żółtą kartką. Po chwili dwóch zawodników Orląt I Sudetów zachowali się niesportowo, wymieniając do siebie głośne okrzyki. Arbiter główny chcąc uspokoić obu zawodników postanowił jeszcze raz sięgnąć do kieszonki i ponownie pokazał żółty kartonik dla Wrony (po raz drugi) jak i również Korotusza Marka. Konsekwencja była taka że od 33 minuty graliśmy w dziesiątkę!!! Kompletnie "durne i niepotrzebne" zachowanie naszego napastnika który został sprowokowany przez "mądrzejszego" zawodnika Sudetów. W tym czasie przy linii boiska przygotowany był Trześniowski który miał zmienić właśnie Wronę. Zmiana w takiej sytuacji została odwołana, co jeszcze bardziej zdenerwowało samego trenera i jak i siedzących na ławce rezerwowej pozostałych zawodników i działaczy Orląt. Do końca pierwszej połowy o dziwo to my mogliśmy strzelić kolejne dwie bramki, a znakomite okazje zmarnował Bujak, przegrywając rywalizację z miejscowym bramkarzem.

Po zmianie stron w 50 minucie groźny strzał oddał zawodnik gospodarzy ale na posterunku był nasz bramkarz, pewnie broniąc. Do 65 minuty przewagę mają gospodarze którzy do 20 metra za łatwo i pewnie przedostawali się przed nasze pole karne. Później miejscowym brakowało pomysłu na wykończenie akcji, próbując wjechać z piłką do naszej bramki. W 66 minucie prawą stroną wyprowadzamy jedną z kontr. Trześniowski Mateusz który kilka minut wcześniej zmienił Świgosta zagrał piłkę do Bujaka, a ten po raz trzeci zdobywa kolejną bramkę. Do 80 minuty wszystko wyglądało dobrze a podłamani gospodarze wyraźnie zwolnili tempo gry. Na 10 minut przed końcem meczu w polu karnym Orląt kopnięty zostaje Wiśniewski Artur. Arbiter główny wyraźnym gestem nakazał grać dalej mimo iż zwijający się z bólu nasz kapitan nie mógł gry kontynuować. W tym momencie zawodnik Sudetów oddał strzał za linii pola karnego a zdezorientowany Wiśniewski Paweł stojąc w polu karnym złapał piłkę ... rękoma. Rzut karny i na dziesięć minut przed końcem prowadzimy już tylko 3-2. W 86 minucie gospodarze doprowadzają do remisu gdy to strzałem nie do obrony z szesnastu metrów bramkę zdobył Radosław Macura. W 90 minucie arbiter główny wyrzucił z ławki rezerwowych min. kierownika i prezesa drużyny Orląt, za zbyt głośne okrzyki. W końcowym sprawozdaniu p.Rola napisał wiele uwag do naszych działaczy, omijając szerokim łukiem ławkę rezerwowych gospodarzy którzy kilkakrotnie wyzywali naszych zawodników.

Na jedyną godną uwagę po tym nerwowym meczu, zasługuje bramkarz Sudetów, który jak widzimy przeprosił naszych kibiców (w komentarzu poniżej), za niesportowe zachowanie podczas samego meczu. Bravo !!!

Po meczu około godziny 15 na stadionie w Krosnowicach rozpoczęło się zakończenie i podsumowanie kończącego się sezonu. Z ust pana prezesa usłyszeć można było kilka uwag jak i gratulacji dla całego zespołu. Padły też pytania indywidualne do samych zawodników na temat ewentualnej przyszłości w naszym klubie. Dziwne jest to że mimo był to jeden z lepszych sezonów od kilku lat, wielu zawodników nie potwierdziło chęć pozostania w klubie, tłumacząc że muszą mieć czas na ewentualne przemyślenia. Jak będzie wyglądać nowa kadra Orląt Krosnowice - dowiemy się pod koniec lipca.

Pozostałe wyniki 30 kolejki

Włókniarz Kudowa Zdr. - Zamek Kamieniec Ząbk. 0-1  bramka: Damian Tomaszewicz (Zamek K.)

Wieża Rudnica - Zamek Trzebieszowice 7-1  bramki: Remigiusz Markiel x2, Marcin Stachura x2, Piotr Wojtiuk x2, Damian Czekaj (Wieża) -

Burza Dzikowiec - Pogoń ZEM Duszniki Zdr. 1-1  bramki: - Jacek Jakóbek (Pogoń)

Igliczna Wilkanów - Odrodzenie Szalejów Dln. 2-3  bramki: Paweł Porada, Andrzej Mikołajczyk (Igliczna) - Grzegorz Schabowski x2, Andrzej Przybylski (Odrodzenie)

Polonia Bystrzyca Kł. - Łomniczanka Stara Łomnica 1-1  bramki: Piotr Buczyński (Polonia) - Piotr Bernacki (Łomniczanka)

Unia Bardo Śl. - Trojan Lądek Zdr. 2-4  bramki: Marek Cichoń, Bartosz Zalot (Unia) - Łukasz Porębski x2, Jacek Stępień, Marcin Poświstajło (Trojan)

TKS Hutnik Szczytna Śl. - ATS Wojbórz 3-3  bramki: Marcin Rosiak x2, Michał Żurek (Hutnik) -