sprawiedliwy remis w Ożarach ...

• autor: ralal777, 2012-09-02 20:23

Inter Ożary - GLKS Orlęta Krosnowice  2-2 (1-1)

Opis spotkania dostępny jest w rozwinięciu.

bramki: 1-0 Piotr Tracz 18 min., 1-1 Mateusz Świgost (asysta Krzysztof Bujak) 44 min., 2-1 Piotr Tracz 57 min., 2-2 Krzysztof Bujak (asysta Paweł Wiśniewski) 67 min.

żółte kartki: Dariusz Rudnicki, Krzysztof Bujak, Jakub Kucab (Orlęta)
skład Orląt: Jóźwiak, Gwiżdż, Świtalski, Wiśniewski, Bujak M., Rudnicki, Trześniowski, Kucab, Mazurek Dar., Bujak K., Świgost

Wczoraj seniorzy z Krosnowic po zaciętym meczu zremisowali w Ożarach z miejscowym Interem 2-2. Nasz zespół dwukrotnie musiał odrabiać straty a obie bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry (rzuty rożne). Ponownie na mecz wybraliśmy się w 12-sto osobowej kadrze, a w ostatniej chwili do listy nieobecnych dołączyli Lachowicz, Radziszewski oraz Wrona.

Początek spotkania (to już tradycja), należał do przeciwników, którzy już w 3 minucie mogli objąć prowadzenia. Napastnik Interu mając znakomitą okazję przegrał bowiem pojedynek sam na sam z Jóźwiakiem. Do 20 minuty lepiej prezentowali się gospodarze, którzy groźnie i z rozmachem atakowali na naszą bramkę. W 18 minucie po wybiciu piłki z rzutu rożnego, przepięknym strzałem z woleja zawodnik gospodarzy Piotr Tracz zdobył pierwszą bramkę w tym meczu. Po strzeleniu bramki gospodarze zbytnio się cofnęli na własną połowę a przeważającym zespołem z minutę na minutę była Orlęta. Znakomitą okazję w 27 minucie zmarnował Rudnicki Dariusz. Napastnik Orląt otrzymując dokładne podanie od Trześniowskiego, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, kończąc cała akcję strzałem wprost w nogi bramkarza. W 33 minucie podobną okazję miał Krzysztof Bujak, który zbyt długo zwlekał z decyzją, by ostatecznie zostać skutecznie zablokowany przez wracającego zawodnika z Ożar. Kilkakrotnie z dystansu strzelał aktywny tego dnia Kucab Jakub. Za każdym razem na przeszkodzie stawali zawodnicy Interu, blokując potężne uderzenia naszego środkowego pomocnika. W 44 minucie Krzysztof Bujak zagrywa do wychodzącego na czystą pozycję, Mateusza Świgosta. Pomocnik Orląt wpadł w pełnym biegu w pole karne i zdołał w końcu pokonać bramkarza gospodarzy, zdobywając tym samym wyrównującą bramkę. Do przerwy 1-1.

Po zmianie stron ponownie powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy. Z animuszem do ataków ruszył Inter, i już 57 minucie miejscowi ponownie zaskoczyli naszą obronę. Na listę strzelców wpisał się zdobywca pierwszej bramki Piotr Tracz, wykorzystując idealne zagranie z rzutu rożnego. Z prowadzenia 2-1 gospodarze cieszyli się do 67 minuty. Wyrównującego gola strzelił Krzysztof Bujak a asystę zaliczył Paweł Wiśniewski. Napastnik Orląt z zimną krwią wykorzystał swoją sytuację, strzelając w prawy róg bramki. Ostatnie 20 minut gry to typowa wymiana ciosów. Więcej jednak kotłowało się po naszą bramką, a to za względu na dużą ilość wykonywanych rzutów wolnych przez zawodników z Ożar. Trzeba przyznać że drużyna ta wyraźnie górowała nad naszymi zawodnikami, mając kilku naprawdę wysokich piłkarzy. W 85 minucie kibice z Ożar domagali się rzutu karnego, za zagranie ręką w polu karnym przez Adama Gwiżdża. Arbiter główny widząc to przypadkowe zagranie, nakazał kontynuowanie gry, nie dyktując rzutu karnego dla Interu. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i tym samym mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2-2.