• autor: ralal777, 2012-09-23 20:20

GLKS Orlęta Krosnowice - Włókniarz Kudowa Zdr.     2-3 (2-0)

Opis spotkania dostępny jest w rozwinięciu.

bramki:
1-0 Mateusz Świgost (asysta Krystian Radziszewski) 38 min., 2-0 Krystian Radziszewski (asysta Mateusz Świgost) 43 min., 2-1
Marek Tomczak 54 min., 2-2 samobójcza 61 min., 2-3 Mateusz Gorczyński 75min.,

żółte kartki: Mazurek Dar. (Orlęta)
czerwona kartka: Radziszewski (Orlęta) po drugiej żółtej - 65 min.

skład Orląt: Jóźwiak, Gwiżdż, Świtalski, Wiśniewski, Mazurek D., Rudnicki (76 min. Wrona), Trześniowski, Kucab (55 min. Bujak K.), Lachowicz, Wrona (46 min. Bujak K.), Świgost

statystyki prowadził SIWY

Po przeciętnym meczu w wykonaniu naszej drużyny, seniorzy Orląt Krosnowice przegrywają na własnym obiekcie z Włókniarzem Kudowa Zdrój 2-3.

Już od początku spotkania widać było że nasz zespół będzie miał trudną i ciężką przeprawę z Włókniarzem Kudowa. Goście bez żadnej litości od razu rozpoczęli mecz z dużym impetem spychając nas na naszą połowę. Włókniarz grał szybciej i zdecydowanie a w wielu przypadkach częściej wygrywał piłki na niemal całym boisku. Po 20 minutach mogliśmy przegrywać co najmniej 0-2, ale dzięki dobrym interwencją Jóźwiaka wynik zawodów brzmiał 0-0. W 21 minucie w polu karnym gości przewraca się Radziszewski Krystian, który ewidentnie w nieprzepisowy sposób został wyraźnie sfaulowany. Arbiter główny bez wahania nakazał kontynuować grę, a zdenerwowany napastnik Orląt za wymuszenie rzutu karnego otrzymał żółty kartonik. W 26 minucie doskonałą okazję zmarnował Mateusz Świgost, otrzymując dokładne podanie od Pawła Wiśniewskiego. „Świgi” mając przed sobą tylko bramkarza gości, nie trafił czysto w piłkę która ostatecznie o kilka metrów minęła bramkę Włókniarza. W 38 minucie Orlęta prowadzi 1-0, gdy to dokładne podanie w pole karne pewnie wykorzystał Świgost strzelając z 3 metrów do pustej bramki. Przy tej bramce asystę zaliczył Radziszewski. Po pięciu minutach gry było już 2-0 dla miejscowych, po tym jak Krystian Radziszewski ładnym strzałem z główki pokonał Gnojnickiego. Tym razem asystował Mateusz Świgost. Do przerwy mimo lepszej gry Włókniarza, Orlęta prowadzi dość szczęśliwie 2-0.

Po zmianie stron goście jeszcze z większym impetem natarli na bramkę Jóźwiaka. W 51 minucie po zagraniu z rzutu rożnego najprzytomniej w polu karnym Orląt zachował się Marek Tomczak, strzelając nie do obrony z 7 metrów kontaktowego gola. W 61 minucie było już 2-2, a na listę strzelców tym razem wpisuje się Marcin Świtalski, strzelając samobójczą bramkę. W tym momencie nerwy zaczęły puszczać naszym zawodnikom, co w konsekwencji przyniosło utratę tym razem zawodnika. Drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartkę, za zbyt nierozważne zachowanie w 65 minucie otrzymał Krystian Radziszewski. Mimo gry w osłabieniu w 70 minucie mogliśmy strzelić trzecią bramkę, gdy to okazji nie wykorzystał Dariusz Rudnicki. Na kwadrans przed końcem meczu Włókniarz, a dokładnie Mateusz Gorczyński strzałem z ponad 25 metrów zdobywa trzecią bramkę i w tym momencie przegrywamy już 2-3. Nie bez winy zachował się nasz bramkarz, który taki strzał z takiej odległości powinien pewnie obronić. Ostatecznie przegrywamy 2-3, będąc chyba jednak w tym dniu w słabszej formie. Włókniarz grał lepiej ale to my dostaliśmy szansę zainkasowanie trzech punktów, gdy to prowadząc 2-0 nie potrafiliśmy do końca utrzymać korzystnego wyniku.

Za tydzień seniorzy Orląt ponownie grać będą przed własna publicznością. Tym razem w derbach Gminy Kłodzko podejmować będziemy Odrodzeni Szalejów Dolny.

Bramki - Krystiana Radziszewskiego i Marka Tomczaka

Pozostałe wyniki 7 kolejki

Zamek Gorzanów - Zamek Kamieniec Ząbk. 0-8  bramki: Daniel Zabrzeński x4, Mariusz Deryło x3, Jacek Pasternak (Zamek K.)

Pogoń ZEM Duszniki Zdr. - Śnieżnik Domaszków 1-4  bramki: Marco Tysiak (Pogoń) - Maciej Chodorowski x2, Łukasz Isalski, Mariusz Semik (Śnieżnik)

Łomniczanka Stara Łomnica - Tarnovia Tarnów 2-3  bramki: Mariusz Bielski, Tomasz Tomaszewski (Łomniczanka) -

Odrodzenie Szalejów Dln. - TKS Hutnik Szczytna Śl. 1-2  bramki: Michał Janowicz (Odrodzenie) - Mateusz Gwoźdź, Łukasz Gawęda (Hutnik)

Unia Bardo Śl. - Polonia Bystrzyca Kł. 0-1  bramka: Piotr Buczyński (Polonia)

Sudety Międzylesie - ATS Wojbórz 6-2  bramki: - Radosław Macura x4, Jarosław Macura, Michał Duś (Sudety) - Norbert Osipiak, Piotr Brożek (ATS)

Burza Dzikowiec - Inter Ożary 2-3  bramki: Damian Smusz x2 (Burza) - Wojciech Gembara x2, Łukasz Trybulec (Inter)