Dobry mecz obu drużyn

• autor: ralal777, 2013-03-09 20:03

GLKS Orlęta Krosnowice - Kryształ Stronie Śl.  1-2 (0-2)

bramki: 0-1, 0-2, 1-2 Krzysztof Bujak

Skład Orląt: Jóźwiak, Świtalski, Kuchta Cz., Strykowski, Bromboszcz, Suwała, Trześniowski, Kucab, Rudnicki, Gadowski, Wiśniewski.
W II połowie weszli: Targosz, Tomera, Bujak

Początkowo mecz miał się odbyć o godzinie 16.00 na stadionie w Krosnowicach. Niestety, fatalny stan boiska (grząska płyta), zmusiła nas do odwołania dzisiejszego meczu. W ostatniej chwili okazało się, że spotkanie towarzyskie numer V, seniorzy jednak rozegrają ale nie w Krosnowicach a w Kłodzku.

Trener naszej drużyny miał dziś do dyspozycji czternastu zawodników. Jak łatwo było zauważyć większość z nich na co dzień występuje raczej na pozycjach defensywnych. Zabrakło Radziszewskiego, Olszewskiego, Lachowicza, Świgosta,Gwiżdża oraz Mazurka.

Początek meczu (tak jak i praktycznie cały), należał do Kryształu Stronie, który po kwadransie gry prowadził już 2-0. Pierwszą bramkę, grający na co dzień w klasie okręgowej, rywale zdobyli już w 5 minucie, gdy to kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się jeden z zawodników. W 15 minucie po ewidentnym błędzie Kuchty było już 0-2, i zanosiło się na wysoką porażkę. Nasza drużyna bardzo słabo zaprezentowała się w pierwszych 30 minutach, popełniając mnóstwo błędów przy rozgrywaniu piłki. Zawodnicy Kryształu nie pozwolili na rozgrywanie futbolówki, atakując nasz zespół już na naszej połowie. Efektem były co rusz to dogodne okazje na zdobycie kolejnych bramek dla drużyny ze Stronia Śląskiego. Z naszej strony najbliższy zdobycia bramki był Dariusz Rudnicki, gdy to po strzale z zerowego kąta piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki.

Po zmianie stron nadal przeważali "goście" (mimo, że teoretycznie gospodarzem były Orlęta). Tylko w sobie znany sposób zawodnicy Kryształu zmarnowali trzy - cztery dogodne sytuację na podwyższenie rezultatu. Około 60 minuty rzut wolny z odległości 30 metrów, wykonywali zawodnicy z Krosnowic. Szybko rozegrany stały fragment zaskoczył kompletnie piłkarzy ze Stronia. Ostatecznie po dwóch podaniach futbolówkę otrzymał Krzysztof Bujak, który ładnym strzałem z 20 metrów zdobywa dla nas kontaktową bramkę. Od tego momentu mecz się wyrównał, co owocowało tylko ciekawą końcówką. Obie drużyny w ostatnim kwadransie dążyły do strzelenia kolejnych bramek, ale obaj bramkarze byli czujni i do 90 minuty wynik nie uległ już zmianie.

Mimo porażki zespół należy pochwalić przede wszystkim za walkę i serce włożone w tym meczu. Szkoda tylko, że nie wszyscy dostosowali się do swoich kolegów, grając poniżej swoich umiejętności.

W nadchodzącym tygodniu jeżeli tylko pogoda pozwoli, seniorzy Orląt mają w planach rozegrać aż trzy spotkania kontrolne. 12.03 Iskra Bagietka Jaszkowa Dln., 14.03 Lechia Ołdrzychowice, 17.03 Zamek Trzebieszowice

POZOSTAŁE WYNIKI SPOTKAŃ TOWARZYSKICH

czwartek: Nysa Kłodzko (IV liga) - Iskra Bagietka Jaszkowa Dln.  4-0
niedziela: Nysa Kłodzko (IV liga) - Włókniarz Kudowa Zdr. (A kl.)  4-4
Zjednoczeni Ścinawka Śrd. (LO) - Unia Bardo Śl. (A kl.)  1-2
Zamek Kamieniec Ząbk. (A kl.) - Iskra Bagietka Jaszkowa Dln.  7-6
Skałki Stolec (A kl.) - TKS Hutnik Szczytna Śl. (A kl.)  godz.14.00
Polonia Bystrzyca Kł. (A kl.) - Trojan Lądek Zdr. (LO) 2-3

autor: ~Polonia_Bystrzyca 2013-03-09 21:15:31

avatar Identyczna sytuacja jak w meczu z nami. Kryształ 1x sytuacji w tym słupek, poprzeczka i dwa zmarnowane karne. ;D My 2-3 sytuacje i wygrywamy 2:1. :D

autor: ~KIBIC 2013-03-10 17:27:36

avatar POLONIA BYSTRZYCA Kl-TROJAN LADEK-ZDROJ{2-1}2-3 Bramki Dla Trojanu KRZYSZTAN STEPIEN POSWISTAJLO MATEUSZ

autor: ~igor 2013-03-11 23:41:43

avatar ale tak prawde mowiąc kryształ teraz gra naprawde dobrze piłką . tylko problem ze skutecznoscią .

autor: ~on 2013-03-14 01:28:25

avatar to niech sprowadza napadziora a nie ? Taki Kamil Matusik miazga np. ciezko im znalezc kogos podobnego w nizszych ligach?

autor: ~KIBIC 1 2013-03-14 17:58:29

avatar jak się wstrzelą to ciężko będzie się z nimi grało