Zwycięstwo w samej końcówce ...

• autor: ralal777, 2013-05-12 08:52

GLKS Orlęta Krosnowice - Pogoń ZEM Duszniki Zdr.  2-1 (1-0)
        Opis oraz zdjęcia z meczu ...

bramki: 1-0 Paweł Wiśniewski (asysta Piotr Suwała) 15 min.1-1 Grzegorz Wiśniewski 83 min., 2-1 Paweł Wiśniewski (asysta Patryk Lachowicz) 85 min.,

żółte kartki: Mazurek (Orlęta)

skład Orląt: Jóźwiak, Mazurek (43 min. Lachowicz), Świtalski, Rudnicki, Strykowski, Świgost, Suwała, Kucab, Radziszewski, Gadowski (77 min. Żytyński), Wiśniewski.

ZDJĘCIA Z MECZU (30) foto:Robo

Kolejne ważne zwycięstwo zanotowali dziś seniorzy Orląt Krosnowice, pokonując na własnym terenie Pogoń Duszniki 2-1. Mecz nie należał do łatwych, gdyż obie drużyny musiały stoczyć bój na grząskim i mokrym boisku. Jak wiemy, jako gospodarz swoje mecze na naszym stadionie rozgrywa Lechia Ołdrzychowice. Do składu powrócili nieobecni przed tygodniem Suwała i Lachowicz. Na trybunach usiadł Trześniowski, pauzujący za nadmiar żółtych kartek.

Początek meczu nie należał o dziwo do gospodarzy ale do przyjezdnych, którzy przejęli inicjatywę w środkowej części boiska. W 8 minucie napastnik Pogoni mógł zaskoczyć Jóźwiaka po strzale z główki, który ostatecznie wyłapał futbolówkę. W 12 minucie pierwsza okazja miejscowych. Kapitalnym uderzeniem z woleja z około 20-stu metrów na bramkę gości popisał się Wiśniewski. Silny strzał w dobrym stylu obronił golkiper z Dusznik, wybijając piłkę na rzut rożny. W 15 minucie na prawej stronie boiska do Wiśniewskiego zagrywa Suwała. Napastnik Orląt pomknął w stronę bramki, zostawiając za plecami dwóch obrońców i będąc sam na sam z bramkarzem, i strzałem pod poprzeczkę zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu. W 32 minucie powinno być 2-0, ale stuprocentowej okazji nie wykorzystał Wiśniewski, przegrywając z golkiperem gości w sytuacji sam na sam. W 38 minucie z daleko mocno uderzył pomocnik z Dusznik. Szybko lecąca piłka ostatecznie wyleciała z rąk naszemu bramkarzowi, a znakomitej szansy nie wykorzystał napastnik gości, który z pięciu metrów nie zdołał pokonać Jóźwiaka, strzelając wprost w jego ręce. Dopiero kolejna dobitka zakończyła się sukcesem ale arbiter główny dopatrzył się faulu na naszym bramkarzu i słusznie bramki nie uznał. Do przerwy 1-0.

W przerwie kapitan gospodarzy zgłosił chęć sprawdzenia jednego z piłkarzy Pogoni, który ostatecznie nie był podobny do zdjęcia w rzekomej karcie ani też nie miał przy sobie żadnego dokumentu potwierdzającego jego wygląd. Arbiter główny całą tą sytuację zanotował i po kilku minutach przerwy rozpoczął drugą połowę.

W kolejnych 45 minutach goście nie byli juz tak groźnym zespołem jak z pierwszej połowy. W 67 min znowu wyśmienitą okazję zmarnował Wiśniewski, a kilka minut później po strzale jednego z obrońców Pogoni, bramkarza gości przed utratą bramki uratowała poprzeczka. Po trzydziestu minutach niezbyt ciekawej gry, mecz wkroczył w ostatnie decydujące minuty. W 83 minucie niewykorzystane wcześniej okazje dla gospodarzy zemściły się. Z prawej strony boiska z rzutu rożnego wprost na nogę kolegi zagrywa jeden z zawodników Pogoni. Potężny strzał po prawym długim rogu, kompletnie zaskoczył naszego bramkarza, jak i stojącego na linii Suwałę, i ostatecznie piłka wylądowała w siatce. 1-1. Wydawało by się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Jednak odpowiedź gospodarzy była piorunująca i po 120 sekundach ponownie bramkarza gości pokonał Paweł Wiśniewski. Asystę przy tej bramce zaliczył Patryk Lachowicz. Ostatnie pięć minut to walka w środkowej części boiska i gra na utrzymanie wyniku. Końcowy gwizdek arbitra i kolejne zwycięstwo Orląt stało się faktem.

Dla  naszej drużyny był to już piąty mecz z rzędu w którym nie przegrała przed własną publicznością (cztery zwycięstwa i jeden remis). Już teraz serdecznie zapraszam kibiców na mecz, który odbędzie się 19 maja, gdy to Orlęta o ligowe punkty powalczą w Dzikowcu z Burzą, która dziś przegrała w Szczytnej z Hutnikiem aż 0-7.

POZOSTAŁE WYNIKI 24 KOLEJKI:
Polonia Bystrzyca Kł. - Łomniczanka Stara Łomnica  6-0
bramki: Piotr Buczyński x2, Patryk Winczakiewicz, Daniel Pasternak, Rafał Sołodowczuk, Jarosław Kruk (Polonia)

ATS Wojbórz - Zamek Gorzanów  1-1
bramki: Mariusz Jastrzębski (ATS) - Grzegorz Kuczek (Zamek G)

Włókniarz Kudowa Zdr. - Odrodzenie Szalejów Dln.  4-1
bramki: Paweł Myrdacz x2, Marek Tomczak, Tomasz Mikołajek (Włókniarz) - Jacek Klimaszko (Odrodzenie)

Tarnovia Tarnów - Zamek Kamieniec Ząbk.  1-5
bramki: - Mateusz Hajduś, Grzegorz Rychter, Mariusz Deryło, Krystian Burczak, Marcin Wójcik (Zamek)

Śnieżnik Domaszków - Unia Bardo Śl.  1-3
bramki: Przemysław Semik (Śnieżnik) - Marcin Taras x2, Kamil Witek (Unia)

TKS Hutnik Szczytna Śl. - Burza Dzikowiec  7-0
bramki: Łukasz Gawęda x4, Łukasz Szeffler x2, Paweł Więcławek (Hutnik)

Inter Ożary - Sudety Międzylesie  2-7
bramki: Sebastian Górski, Przemysław Gajek (Inter) - Radosław Macura x3, Jarosław Macura x2, Marek Korotusz, samobójcza (Sudety)