2-0 Dawid Krupa (asysta Wojciech Strykowski) 26 min.

Skład Orląt: Jóźwiak, Strykowski, Piątkiewicz, Matusiak, Mazurek, Świgost, Radziszewski, Dąbrowski (63 min. Kot), Gwiżdż, Trześniowski (46min. Wrona), Krupa (63 min.Wiśniewski).

STRZAŁY                   8                    7
     STRZAŁY CELNE                   6                    5
     RZUTY ROŻNE                   6                    6
     FAULE                   9                   16
     SPALONE                   5                    1

Statystyki prowadził SIWY

Seniorzy Orląt Krosnowice udanie zakończyli rundę jesienną sezonu 2013/2014. Podopieczni Rafała Jóźwiaka w swoim ostatnim meczu tego roku, pokonali u siebie Pogoń Duszniki 2-0, i tym samym zrewanżowali się za porażkę z I kolejki kiedy to przegraliśmy w Dusznikach 0-4. Ostatecznie nasz zespół dzięki wygranej utrzymał szóstą pozycję w tabeli, gromadząc do tej pory 27 punktów.

Na przed meczowej zbiórce pojawiło się siedemnastu zawodników. W kadrze Orląt zabrakło kontuzjowanego Prottunga oraz nieobecnych, Sarkowicza i Rudnickiego. W I połowie mecz był dość wyrównany ale to gospodarze stworzyli sobie więcej okazji do zdobycia bramki. Już od początku meczu widać było że zawodnicy Pogoni zostali ustawienie przez swojego trenera (Bartosza Drozdowskiego) na grę z kontry. Jedynym zawodnikiem który tego dnia grał w ataku był najlepszy strzelec gości Sebastian Trzciński, który był wspomagany przez bocznych pomocników. Pierwsza bramka wpadła w 23 minucie, gdy to własnego bramkarza pokonał Krzysztof Maciejczyk. Warte podkreślenie przy tej bramce jest znakomita akcja prawą stroną Krystiana Radziszewskiego. Pomocnik Orląt będąc przy prawym narożniku pola karnego gości, zagrał silną piłkę po ziemi i tym samym zmusił obrońcę Pogoni do popełnienia błędu. 180 sekund później było już 2-0 dla miejscowych, gdy to po strzale z główki swoją piątą bramkę w sezonie zdobył Dawid Krupa (asystę zaliczył Wojciech Strykowski). Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Dzięki uważnej gry w linii defensywnej, goście w tej części meczu praktycznie ani razu nie zagrozili naszej bramce

Po zmianie stron mniej więcej do 60 minuty spotkanie nadal było wyrównane. Jednak z upływem czasu do głosu co raz częściej dochodzili przyjezdni. W 64 minucie w sytuacji sam na sam z Jóźwiakiem znalazł się Sebastian Trzciński, który tą rywalizację z naszym bramkarzem przegrał. Ten sam zawodnik w 72 minucie groźnie uderzył z dystansu, ale i tym razem na posterunku był nasz bramkarz, wybijając futbolówkę końcówkami palców na rzut rożny. Z naszej strony  najbliżej zdobycia trzeciej bramki był Tomasz Wrona, który w 70 minucie łatwym zwodem minął dwóch obrońców, ale jego strzał pewnie obronił Robert Popławski. W 80 minucie ten sam zawodnik mógł dobić rywala. Napastnik Orląt będąc sam na sam z bramkarzem Pogoni uderzył nie do obrony, ale wracający obrońca gości wybił ostatecznie piłkę z linii bramkowej. Na ostatni kwadrans meczu wszedł grający trener Pogoni, Bartłomiej Drozdowski, który wyraźnie ożywił swoich zawodników. Jednak do końca meczu goście nie mieli już klarownych okazji na strzelenie kontaktowej bramki. Pogoń w tym okresie gry próbowała strzelać z dystansu, co nie przyniosło żadnego relutatu. Pod koniec zawodów swoją bramkę mógł strzelić Radziszewski, ale dobre uderzenie z rzutu wolnego pewnie wyłapał Popławski.

Cieszą kolejne trzy punkty i tylko możemy żałować że po decyzji OZPN-u Wałbrzych nie zagramy w następną niedzielę. Do Krosnowic miał przyjechać Hutnik Szczytna, która jest bądź co bądź w głębokim kryzysie. Efektem są ostatnie siedem spotkań, w którym to Hutnik doznał aż sześciu porażek i zanotował tylko jeden remis. Wczoraj zespół ten dość szczęśliwie zremisował u siebie 4-4 z Zamkiem Gorzanów, przegrywając w pewnym momencie już 1-4. Dla nas była by to kolejna okazja do rewanżu za porażkę 1-3 w Szczytnej. Niestety na tą możliwość będziemy musieli poczekać prawie cztery miesiące. Jednak co się odwlecze to nie uciecze – czy jakoś tam.
Przed nami zasłużona przerwa, ale tylko półtoramiesięczna. Mniej więcej od połowy stycznia seniorzy Orląt rozpoczną przygotowywania do rundy rewanżowej.

POZOSTAŁE WYNIKI 16 KOLEJKI:

Orzeł Mąkolno - Sudety Międzylesie  4-3
(Sudety na 30 minut przed końcem meczu prowadziły 3-1)
bramki: Piotr Satanowski x3, samobójcza (Orzeł) - Roman Słowiński, Grzegorz Korotusz, Jarosław Macura (Sudety)

TKS Hutnik Szczytna - Zamek Gorzanów  4-4
(Hutnik w pewnym momencie przegrywał 1-4)

bramki: Grzegorz Futoma x2, Wojciech Lizak, Krzysztof Czubacki (Hutnik) - Grzegorz Szczotka x2, Arkadiusz Grzyb, Sławomir Szczotka (Zamek)

Polonia Bystrzyca Kł. - Odrodzenie Szalejów Dln.  1-1
bramki: Robert Dymek (Polonia)

Inter Ożary - KS Polanica Zdr.  3-5
bramki: Wojciech Gembara x2, Łukasz Trybulec (Inter) - Arkadiusz Pławiak x2, Marcin Wojtyś, Piotr Tortyna, Rafał Kowalski (KS Polanica)

Unia Bardo - Czarni Braszowice  2-2
bramki: Łukasz Idzi, Adrian Włodarczyk (Unia) - Krzysztof Kudryński, Tomasz Pińczuk (Czarni)

ATS Wojbórz - Śnieżnik Domaszków  3-4
bramki: Kamil Kaplita, Marcin Olczyk, Michał Socha, Wojciech Brogowski (Śnieżnik)

Łomniczanka Stara Łomnica - Włókniarz Kudowa Zdr.  0-2
bramki: Dariusz Bergel, Paweł Myrdacz (Włókniarz)