Arkadiusz Pławiak (rzut karny) 10 min.  (video)

2-2 Mateusz Trześniowski  29 min. (video)
3-2 Mateusz Trześniowski (rzut karny) 31 min. (video)
3-3 Rafał Kowalski 40 min.
3-4 Piotr Tortyna 75 min.

ZDJĘCIA Z MECZU (29) foto Robert J.

Jóźwiak, Mrozek, Matusiak (25 min. Lachowicz), Piątkiewicz, Strykowski, Suwała (46 min. Sarkowicz), Gwiżdż, Trześniowski, Mazurek (70 min. Gadowski), Wiśniewski (46 min. Świgost), Krupa (46 min. Wrona).

Bardzo ciekawe widowisko, obfitujące w grad goli i sytuacji pod obydwiema bramkami, obejrzeli kibice w niedzielne popołudnie na stadionie w Krosnowicach. Niestety po raz kolejny z boiska zeszliśmy jako pokonani, ulegając drużynie z Polanicy 3-4.
Na nasz obiekt przyjechała najlepsza ofensywna drużyna z naszej grupy. Beniaminek z Polanicy przed tą kolejką miał najwięcej bo aż 85 strzelonych bramek, ze wszystkich ligowych zespołów, oraz skuteczny duet (Pławiak-Kowalski), który razem strzelił już w sumie 55 bramek.
Zanim kibice wygodnie usiedli na nowych krzesełkach, Orlęta straciły dwie bramki i po kwadransie przegrywaliśmy już 0-2. Fatalne ustawienia naszych obrońców dwukrotnie wykorzystał Arkadiusz Pławiak. Najskuteczniejszy strzelec ligi najpierw zdobył bramkę w 10 minucie z rzutu karnego, by po kolejnych pięciu minutach strzałem nie do obrony z szesnastu metrów podwyższyć na 2-0. Tak więc po kwadransie zanosiło się na pogrom Orląt, przed własną publicznością. Błędy naszej drużyny były niewytłumaczalne, i już po 25 minutach trener Orląt zmuszony został zmienić Damiana Matusiaka, wpuszczając na plac gry Patryka Lachowicza. Wcześniej w 19 minucie swojego bramkarza zdołał pokonać jeden z obrońców Polanicy, który ładnym strzałem z główki przelobował golkipera. Od tego momentu przyjezdni nieco z tonu spuścili i do głosu coraz częściej dochodzili gospodarze. W 29 minucie mieliśmy już 2-2, a na listę strzelców wpisał się najlepszy zawodnik Orląt w tym meczu, Mateusz Trześniowski. "Miękki" kapitalnym strzałem, z rzutu wolnego z około 25 metrów, zaskoczył bramkarza gości, uderzając w lewe okienko bramki. Gospodarze nie zwalniali i już po dwóch minutach zdobyli trzecią bramkę. W pole karne z rzutu wolnego zagrywał Dariusz Mazurek, a tam ewidentnie odepchnięty został Trześniowski i arbiter główny słusznie dyktuje gospodarzą rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany, strzelając w prawy dolny róg bramki. Po 31 minutach Orlęta prowadziły 3-2. Ostatni kwadrans to wyrównana gra obu drużyn. Gdy wydawało by się, że do szatni schodzić będziemy prowadząc jedną bramką, ponownie zaskoczyli nas goście. Szybka kontra lewą stroną boiska, dokładnie dośrodkowanie w pole karne zakończone pewnym strzałem Rafała Kowalskiego, który doprowadza do remisu 3-3.
W przerwie trener Orląt zmienił aż trzech graczy wpuszczając tym samym na boisko Wronę, Sarkowicza i Świgosta. Do 60 minuty gospodarze mieli przewagę i to oni trzykrotnie mieli okazję na strzelenie czwartej bramki. Najpierw w 51 minucie sam na sam z bramkarzem gości przegrał Tomasz Wrona, oddając strzał końcówką buta. W 56 minucie po podaniu Dariusza Mazurka z lewej strony boiska w piłkę nie trafił Mateusz Świgost, a w 62 minucie w zamieszaniu pod bramką rywala celnie uderzał Adam Gwiżdż. Wydawałoby się, że bramka dla Orląt jest kwestią czasu. Nic mylnego, gdyż goście przeczekali pierwszy kwadrans drugiej połowy i ponownie ruszyli na bramkę Jóźwiaka. Bliski strzelenia bramki byli ponownie Kowalski i Pławiak. Szczególnie ten pierwszy zmarnowałł doskonałą okazję, gdy miał przed sobą już tylko naszego bramkarza. W 75 minucie ewidentnie faulowany przed naszą szesnastką był Trześniowski. Arbiter główny już miał użyć gwizdka, by jednak z niewiadomych przyczyn po chwili zrezygnować. Do bezpańskiej piłki najszybciej dobiegł Piotr Tortyna i strzałem w lewe okienko zdobył, jak się później okazało, zwycięską bramkę dla swojej drużyny. W 84 minucie mógł do remisu doprowadzić Mateusz Świgost ale będąc w dogodnej pozycji nie czysto trafił w piłkę. Goście jeszcze przed końcowym gwizdkiem dwukrotnie groźnie zaatakowali. Najlepszą okazję dla beniaminka zmarnował jednak Rafał Kowalski, przestrzelając z kilku metrów do pustej bramki.
Dziewięć spotkań z rzędu bez zwycięstwa, z tego cztery ostatnie zakończone zostały naszą porażką. Jednym słowem dla nas sezon 2013/2014 mógłby się już w tym momencie skończyć. Teraz Orlęta zagrają w Barszowicach z miejscowym zespołem Czarnych, który w rundzie wiosennej wygrał tak jak i my, tylko raz. Wszystko wskazuje na to, że na ten pojedynek będziemy mieli problem z skompletowaniem jedenastki. Już dziś wiemy, że w tym meczu nie zagrają Wiśniewski, Prottung, Dąbrowski, Lachowicz, Suwała a być może także Świgost, który w tym meczu skręcił staw skokowy. Mimo to serdecznie zapraszam kibiców na tej wyjazdowy mecz, który na prośbę zespołu z Braszowic przesunięty został z godziny 11.00 na 17.00

POZOSTAŁE WYNIKI 25 KOLEJKI:

Inter Ożary - Orzeł Mąkolno  3-0 walkower

Zamek Gorzanów - Czarni Braszowice  3-2
bramki: Łukasz Konopacki, Paweł Barycz, Paweł Smółka (Zamek) - Marek Gwoźdź, Robert Listwan (Czarni)

Śnieżnik Domaszków - Włókniarz Kudowa Zdr.  1-2
bramki: Grzegorz Socha (Śnieżnik) - Ireneusz Nisterczyk, Paweł Myrdacz (Włókniarz)

Unia Bardo - Łomniczanka Stara Łomnica  2-2
bramki: Robert Hedy, Adrian Włodarczyk (Unia) - Łukasz Gacek, Adrian Świtalski (Łomniczanka)

TKS Hutnik Szczytna - Polonia Bystrzyca Kł.  1-4
bramki: Sebastian Trzciński (Hutnik) - Rafał Sołodowczuk, Damian Mikołajczyk, Krystian Pasternak, Daniel Pasternak (Polonia)

Pogoń ZEM Duszniki Zdr. - Sudety Międzylesie  3-2
bramki: Bartek Drozdowski, Bartholomaeus Wilczyński, Adamczyk (Pogoń)

ATS Wojbórz - Odrodzenie Szalejów Dln.  3-1
bramki: Jacek Maruszak (Odrodzenie)