Jedenasty mecz z rzędu bez zwycięstwa ...

GLKS Orlęta Krosnowice - Zamek Gorzanów 1-1 (1-1)

0-1 Grzegorz Grochalski 2 min.
1-1 Dawid Krupa (asysta Fabian Dąbrowski) 20 min.

Jóźwiak, Strykowski, Piątkiewicz, Lachowicz, Gadowski (46 min. Mrozek), Gwiżdż (75 min. Matusiak), Świgost, Dąbrowski,  Mazurek (75 min. Suwała), Wiśniewski (46 min. Wrona), Krupa.

ZDJĘCIA Z MECZU (40) foto Robert J.

Wczoraj kibice zgromadzeni na naszym obiekcie byli świadkami fatalnego meczu w wykonaniu obu drużyn. Tak słabego poziomu nawet w A klasie dawno nie widziałem, a że każdy kibic to widział niech świadczy o tym komentarz, który wystawił prawdopodobnie jeden ze świadków, który ten mecz zmuszony był oglądać. Kompletny brak zaangażowania u zawodników ofensywnych, którzy przez pełne 90 minut gry po prostu przechodzili. Nie można mieć zastrzeżeń do linii defensywnej, która po za jednym błędem zagrała na tyle dobrze, że goście nie mieli zbyt dużo okazji do strzelenia kolejnych bramek. Z zawodników ofensywnych najbardziej starali się Dąbrowski, Świgost i Krupa. Pozostali piłkarze rozegrali mecz na słabiutkim poziomie. Kompletnie nic nowego (nie po raz pierwszy w tym sezonie), nie wniosły zmiany, które do gry nic świeżego nie wprowadziły. Jednym słowem - ten mecz po prostu się odbył.
Zamek do Krosnowic przyjechał po minimum jeden punkt. Swój cel podopieczni Andrzeja Matusika zrealizowali w 100%. My mieliśmy zagrać bardziej ofensywnie (ustawienie 3-5-2), co przełożyłoby się na końcowy wynik i wreszcie pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Jak to wyszło - widzieliśmy wszyscy.
Już w 2 minucie meczu przyjezdni zaskoczyli naszą drużynę, zdobywając prowadzenie. Na dwudziestym metrze na rzecz Radosława Sołodowczuka piłkę stracił Paweł Wiśniewski. Napastnik gości po wywalczeniu futbolówki zagrał idealnie między Piątkiewiczem a Strykowskim, co w konsekwencji dało okazję na zdobycie bramki przez Grzegorza Grochalskiego. Pomocnik Zamku w sytuacji sam na sam z Jóźwiakiem zachował zimną krew i już po 120 sekundach zdobył pierwszą bramkę tego meczu. Goście dobrze bronili się do 20 minuty meczu. Wtedy z  naszej strony również ładnie zagrał w środkowej części boiska Fabian Dąbrowski. Nienajlepsze ustawienie Kazimierza Gwizdaka wykorzystał Dawid Krupa, który pokonał Tomasza Kudłę. Do końca pierwszej połowy nic już się ciekawego nie wydarzyło. Jedyną i najlepszą okazję zmarnowali goście. Na nasze szczęście żaden z zawodników Zamka nie potrafił w zamieszaniu pod naszą bramką, celnie uderzyć.
Po zmianie stron oglądaliśmy "anty futbol", w wykonaniu obu drużyn. Goście zadowoleni z remisu cofnęli się do obrony, skutecznie broniąc korzystnego dla nich wyniku. W drugich 45 minutach Zamek nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę Jóźwiaka. Wcale nie lepiej działo się pod drugą bramką. Jedyne celne uderzenie oddał Tomasz Wrona, który w 67 minucie przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Dwukrotnie nie celnie z dystansu strzelał Fabian Dąbrowski, jednak za każdym razem piłka minimalnie mijała bramkę gości. Ostatecznie bezbarwny mecz kończy się remisem. Dla nas był to już jedenasta spotkanie z rzędu w którym nie potrafimy wygrać. Za tydzień pauzujemy ze względu iż w trakcie rozgrywek wycofał się Orzeł Mąkolno. Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli 8 czerwca nie wygramy w Domaszkowie, to właśnie ta drużyna wyrównana niechlubny klubowy rekord z sezonu 2007/2008. Właśnie w tamtym czasie Orlęta nie potrafiły wygrać ani razu w dwunastu z rzędu spotkaniach.

POZOSTAŁE WYNIKI 27 KOLEJKI:

Łomniczanka Stara Łomnica - Orzeł Mąkolno  3-0   walkower

Śnieżnik Domaszków - Czarni Braszowice  3-1
bramki: Bartosz Pławiak x2, Kamil Kaplita (Śnieżnik) - Tomasz Pińczuk (Czarni)

Pogoń ZEM Duszniki Zdr. - Włókniarz Kudowa Zdr.  2-2
bramki: Dawid Wesołowski, Bartosz Staniszewski (Pogoń) - Paweł Matecki x2 (Włókniarz)

Unia Bardo - Sudety Miedzylesie  5-0
bramki: Robert Herdy x2, Paweł Świerzawski, Damian Bieńko, Marek Cichoń (Unia)

Inter Ożary - Polonia Bystrzyca Kł.  1-3
bramki: - Mateusz Grudzień x2, Dawid Wizimirski (Polonia)

ATS Wojbórz - KS Polanica Zdr.  2-2
bramki: Daniel Siemiński, Rafał Kowalski (KS)

TKS Hutnik Szczytna- Odrodzenie Szalejów Dln.  2-2
bramki: Piotr Pasek, Sebastian Trzciński (Hutnik) - Damian Wawrzyńczak x2 (Odrodzenie)