9-3 Dawid Krupa (asysta Maciek Kaletka) 72 min.

Jóźwiak, Gwiżdż, Mazurek (53 min. Krupa), Piątkiewicz, Mrozek, Sarkowicz, Radziszewski, Dąbrowski (64 min. Gadowski), Trześniowski żółta kartka (46 min. Wrona), Pławiak, Kaletka.

STRZAŁY                  12                    8
     STRZAŁY CELNE                  11                    4
     RZUTY ROŻNE                   6                    4
     FAULE                  13                    4
     SPALONE                  10                    4

Statystyki prowadził SIWY

ZDJĘCIA Z MECZU (27) foto Robert J.

Bez większych problemów, seniorzy Orląt pokonali 9-3, najsłabszą drużynę obecnych rozgrywek. Martwi po raz kolejny nie najlepszy mecz w linii defensywnej, a wszystkie trzy bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry (rzut wolny, rzut karny, rzut rożny). Czarni Braszowice przed tym meczem zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, mając na swoim koncie zaledwie trzy punkty, dzięki zwycięstwu 3-2 z Łomniczanką Stara Łomnica. Podopieczni Krzysztofa Kudryńskiego na mecz do Krosnowic przyjechali w zaledwie dwunastoosobowym składzie. Wcale nie lepiej było także po naszej stronie. W kadrze Orląt mogliśmy zobaczyć zaledwie czternastu zawodników, co z pewnością nie cieszy nikogo. Tak na marginesie – nie masz czasu grać w piłkę, przyjedź i powiedz, oddaj sprzęt a my nie będziemy na Ciebie liczyć.
Kapitalnie ułożyło się dla nas spotkanie. W przeciągu pierwszego kwadransu  zdobyliśmy cztery bramki, co kompletnie ustawiło cały mecz. Jako pierwszy, bramkarza Czarnych, pokonał w 3 minucie Fabian Dąbrowski. Zaledwie po czterech minutach na 2-0 podwyższył Radziszewski. W 12 minucie trzecią bramkę dla Orląt strzelił Arkadiusz Pławiak, a czwartą Maciek Kaletka, który tego dnia wolał asystować (trzy asysty), niż strzelać kolejne bramki. W 20 minucie na 5-0 strzelił ponownie Fabian Dąbrowski, a w 26 minucie po kapitalnej, indywidualnej akcji bramkę dorzucił jeszcze Kamil Sarkowicz. Mniej więcej do 30 minuty mogliśmy oglądać mądrą, skuteczną i poukładaną grę gospodarzy. Niestety po pół godziny gry w nasze szeregi wkradła się niezrozumiała nerwowość i błędy. Efektem tych działań okazała się kompletnie niepotrzebna żółta kartka, jaką otrzymał Mateusz Trześniowski. Z tego względu pomocnik Orląt nie będzie mógł zagrać w niedzielę w Starej Łomnicy, odbywając karę jednego spotkania za cztery żółte kartki. W 37 minucie całe nasze zamieszanie wykorzystali goście, którzy dopiero w tym momencie oddali pierwszy strzał na bramkę naszego bramkarza. Kapitalny strzał z rzutu wolnego Łukasza Jabłońskiego i do przerwy schodziliśmy prowadząc 6-1 !!!
Po zmianie stron ponownie od początku graliśmy zespołowo, czego efektem były szybko zdobyte dwie bramki. Siódmą i ósmą bramkę w meczu dla Orląt strzelił Arkadiusz Pławiak, zaliczając pierwszego hattricka w barwach Orląt Krosnowice. W pierwszej połowie zespołowo graliśmy przez 30 minut, w drugiej tylko przez piętnaście. Od tego momentu ponownie wszyscy biegali wszędzie, bez żadnego użytku dla całej drużyny. Jak to po meczu stwierdziliśmy – graliśmy bez dyscypliny jak i bez żadnego obowiązku. Po raz kolejny Czarni wykorzystali naszą szarpaną grę i w 62 minucie zdobyli drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się ponownie Łukasz Jabłoński, pewnie wykorzystując rzut karny. Po ośmiu minutach było już 8-3, gdy to z rzutu rożnego Jóźwiaka strzałem z główki zaskoczył Krzysztof Kudryński. 120 sekund później odpowiedzieliśmy dziewiątą bramką, a strzelcem był Dawid Krupa. Mimo, iż do końca meczu pozostało jeszcze około 20 minut, wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie pokonujemy Czarni Braszowice aż 9-3 …
Za tydzień czeka nas trudny wyjazd do Starej Łomnicy. Wczoraj Łomniczanka niespodziewanie zremisowała w Radkowie z MLKS-em 1-1, grając od 55 minuty w dziesiątkę. W tej minucie gry kontuzji nabawił się Radosław Sebzda, a goście do Radkowa pojechali w jedenastoosobowym składzie.

POZOSTAŁE WYNIKI 12 KOLEJKI:

Sudety Międzylesie (b.k.) - Pogoń ZEM Duszniki Zdr. żółta kartka   0-2
bramka: Jacek Jakóbek (60'), Artur Tucholski (80') (Pogoń)

Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka żółta kartka żółta kartka - TKS Hutnik Szczytna żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka   2-1
bramki: Jacek Maruszak (67'), Grzegorz Schabowski (80') (Odrodzenie) - Paweł Wołoszczuk (82') (Hutnik)

MLKS Radków żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Łomniczanka Stara Łomnica żółta kartka    1-1
bramki: Krzysztof Wiśniewski (42') (MLKS) - Mariusz Bielski (67') (Łomniczanka)

Zamek Gorzanów żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Kryształ Stronie Śl. żółta kartka żółta kartka   2-3
bramki: Grzegorz Grochalski (40'), Łukasz Konopacki (68') (Zamek) - Tomasz Haydon (2'), Dariusz Bugajski (48'), Daniel Kowalczyk (60') (Kryształ)

Tęcza Ścinawka Dln. żółta kartka żółta kartka - Polonia Ząbkowice Śl. (czerwona kartka 55')   3-4
bramki: Michał Sarnicki (35'), Piotr Brożek (56', 90') (Tęcza) - Piotr Kupiec (26'), Damian Madej (39', 41', 43') (Polonia)

KS Polanica Zdr. żółta kartka - Polonia Bystrzyca  Kł. żółta kartka żółta kartka   0-2
bramki: Dawid Duplaga (40'), Daniel Pasternak (55') (Polonia)

Śnieżnik Domaszków (b.k.) - Inter Ożary żółta kartka   1-1
bramki: Rafał Dragan (70') (Śnieżnik) - Sylwester Jaźwiński (25') (Inter)