Jóźwiak, GwiżdżPiątkiewicz, Mrozek, Lachowicz, Sarkowicz żółta kartka (62 min. Wrona), Trześniowski, Radziszewski żółta kartka,  Krupa, Świgost, Kaletka.

STRZAŁY                   5                    5
     STRZAŁY CELNE                   3                    2
     RZUTY ROŻNE                   0                    2
     FAULE                   9                   16
     SPALONE                   2                    3

Statystyki prowadził SIWY

Czwartej porażki w sezonie, a drugiej na własnym stadionie doznali w ostatnią niedzielę seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice. Nasz zespół po wyrównanym meczu przegrał z walczącą o awans drużyną z Ząbkowic, 0-1. Obie drużyny spotkały się ze sobą po ośmiu latach przerwy. Ostatni raz z Polonią Ząbkowice spotkaliśmy się 3 maja 2006 roku, zwyciężając na wyjeździe 2-0.
W czternastej kolejce obecnego sezonu lepszy okazał się rywal, zgarniając z Krosnowic komplet trzech punktów. I Orlęta i Polonia w tym pojedynku były dość mocno osłabione kadrowo. W naszej drużynie nie mógł zagrać najlepszy strzelec Arkadiusz Pławiak, który musiał pauzować za cztery żółte kartki. Do dyspozycji trenera nie było także Fabiana Dąbrowskiego, będącego tego dnia w pracy. O pozostałych brakujących zawodnikach nie będę wspominał, bo myślę, że nie ma sensu. Nie po raz pierwszy zawiedli nas wszystkich, nie stawiając się na przed meczową zbiórkę. Nadal z powodu kontuzji nie może grać Paweł Wiśniewski, a po trzech miesiącach przerwy do gry powrócił Patryk Lachowicz, który mimo braku kondycji spowodowanej kontuzją stawu skokowego, rozegrał dobre zawody. I z tego powodu możemy się cieszyć, gdyż gracz ten na pewno godnie wspomoże naszą drużynę w ostatnich meczach o punkty w tym roku.
Z przebiegu całego meczu, najsprawiedliwszym wynikiem byłby bezbramkowy remis. Obie drużyny zaprezentowały ten sam poziom w obu dwóch połowach meczu. Przez 90 minut więcej działo się w środkowej części boiska, aniżeli pod obydwoma bramkami. Strzałów celnych i nie celnych było jak na lekarstwo, ale nie zabrakło jednak walki. W pierwszej połowie tak jak i w drugiej mogliśmy oglądać krótkotrwałe fale ataków raz jednej raz drugiej drużyny. Szkoda, że owe akcje kończyły się na dwudziestym metrze przed każdą z bramek.
Nie co ciekawiej było w drugie połowie. W 58 minucie zdobyliśmy nawet bramkę (Maciek Kaletka), ale arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej, naszego zawodnika. W 66 minucie zawodnik gości trafił w słupek, strzelając z okolic szesnastego metra. W 72 minucie padła jedyna bramka w tym meczu. Strata piłki w bocznej części boiska przyczyniła się do wyprowadzenia szybkiej kontry przez drużynę Polonii. Zawodnik gości zagrał dokładnie do Piotra Kupca, a ten sprytnym strzałem przelobował Jóźwiaka i było 1-0 dla przyjezdnych. Do końca meczu Orlęta próbowały wyrównać,ale brakowało zawodnika, który indywidualnie mógłby zaskoczyć szczelną obronę gości. Ostatecznie Polonia wygrywa w Krosnowicach 1-0. Czy słusznie? Bez wątpienia nie. Sprawiedliwy byłby podział punktów, ale na tym polega sport. W piłce nożnej wygrywa ten, który strzeli jedną bramkę więcej.
Na koniec tradycyjnie kilka zdań o pracy arbitra. Szkoda, że jeden z najmłodszych arbitrów w naszej A klasie Pan Szylar, przez większość część meczu spędził w środkowym kole. Tak sędziował jeszcze nie dawno Pan Ziemba, tyle tylko, że dobrze wszystkim znany arbiter jest o wiele starszy aniżeli arbiter sędziujący ostatnio mecz Orlęta - Polonia. Brak poruszania się po całym boisku były chyba efektem nieodgwizdania ewidentnych dwóch rzutów karnych (po jednym dla obu drużyn). O ile arbiter nie zdążył  za szybkim Sarkowiczem, który został w polu karnym ostro potraktowany, to o dziwo przy zagraniu ręką przez Piątkiewicza, był zaledwie kilka metrów. W obu przypadkach gwizdek milczał, co podrażniło raz jedną a raz drugą drużynę. Z drugiej strony wytłumaczeniem za brak kondycji większości arbitrów jest taki, że praktycznie każdy z nich w niedzielę musi wybiegać po dwa mecze.

Za tydzień zagramy w Szczytnej z Hutnikiem. Tylko wygrana pozwoli nam na zajęcie po rundzie jesiennej szóstego miejsca, i tylko wygrana poprawi nasz dorobek punktowy sprzed roku, gdy to po piętnastu meczach mieliśmy 24 punkty na swoim koncie.

POZOSTAŁE WYNIKI 14 KOLEJKI:

Tęcza Ścinawka Dln. (czerwona kartka 90+2',czerwona kartka 90+3') żółta kartka żółta kartka - Pogoń ZEM Duszniki Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka   1-4
bramki: Tomasz Wojciaczyk (65') (Tęcza) - Bartholomaus Wilczyński (39', 71'), Kamil Wojtaszczyk (3'), Piotr Lewandowski (40') (Pogoń)

MLKS Radków żółta kartka żółta kartka żółta kartka - TKS Hutnik Szczytna żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka    3-1
bramki: Krzysztof Wiśniewski (73', 85'), Mateusz Gwóźdź (12') (MLKS) - Paweł Więcławek (88') (Hutnik)

KS Polanica Zdr. żółta kartka - Łomniczanka Stara Łomnica (czerwona kartka 44') żółta kartka   8-1
bramki: Rafał Kowalski (21', 45', 85'), Rafał Kotfas (49', 78'), Fabian Wilczyński (13'), Damian Radtke (58'), samobójcza (55') (KS) - Roman Bielski (30') (Łomniczanka)

Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka żółta kartka - Kryształ Stronie Śl. (b.k.)   2-3
bramki: Jacek Maruszak (89', 90+1') (Odrodzenie) - Daniel Kowalczyl (3'), Mariusz Lasota (28'), Tomasz Haydon (65') (Kryształ)

Zamek Gorzanów żółta kartka żółta kartka - Sudety Międzylesie (czerwona kartka 88',czerwona kartka 90') żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka   4-2
bramki: Arkadiusz Grzyb (10'), Grzegorz Kuczek (12'), Kazimierz Gwizdak (15'), Kamil Dawiec (57') (Zamek) - Mariusz Duś (40', 55') (Sudety)

Inter Ożary (czerwona kartka 90+3') żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Polonia Bystrzyca Kł. żółta kartka żółta kartka żółta kartka   5-2
bramki: samobójcza (34'), Wojciech Gembara (26', 90+4'), Adam Latosiewicz (78'), Łukasz Trybulec (88') (Inter) - Mateusz Grudzień (73'), Sławomir Marszałek (84') (Polonia)

Śnieżnik Domaszków (b.k.) - Czarni Braszowice (b.k.)   5-3
bramki: Michał Socha (20', 57', 85'), Bartłomiej Kucharski (25'), Adam Dubinko (90') (Śnieżnik) - Łukasz Jabłoński (43'), Robert Listwan (55'), Krzysztof Kudryński (65') (Czarni)