0-6 Fabian Dąbrowski (asysta Mateusz Trześniowski) 61 min.
0-8 Arkadiusz Pławiak (asysta Fabian Dąbrowski) 75 min.

Kartki dla Hutnika: żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka (czerwona kartka 64 min.)

Jóźwiak, Lachowicz, Krupa, Piątkiewicz, Mrozek, Sarkowicz, Dąbrowski, Trześniowski, Gwiżdż (77 min. Gadowski), Pławiak, Wrona (46 min. Świgost żółta kartka żółta kartkaczerwona kartka).

STRZAŁY                   7                   25
     STRZAŁY CELNE                   4                   19
     RZUTY ROŻNE                   4                    3
     FAULE                  17                    7
     SPALONE                   2                    2

Statystyki prowadził KORNIK

Seniorzy Orląt jechali do Szczytnej pełni obaw o końcowy wynik. Obawy były uzasadnione, ponieważ Hutnik w tym sezonie w sześciu meczach rozgrywanych na własnym stadionie, aż pięć razy wygrał i tylko raz przegrał. W Szczytnej przegrała między innymi Polonia Bystrzyca (4-5), czy nie tak dawno Sudety Międzylesie (6-1). Tak więc spodziewaliśmy się trudnego meczu, w którym chcieliśmy zdobyć trzy punkty. Na przed meczowej zbiórce pojawiło się ponownie tylko trzynastu zawodników. Za żółte kartki pauzował Krystian Radziszewski, a przed samym meczem z gry musiał zrezygnować Maciek Kaletka. Do składu dołączyli za to nie obecni tydzień temu Fabian Dąbrowski i Arkadiusz Pławiak.
Już na samej rozgrzewce można było zauważyć że gospodarze tego dnia nie mają najsilniejszego składu. Z grających zawodników poznałem tylko trzech, reszta to byli praktycznie sami juniorzy, którzy mimo olbrzymiej chęci, tego dnia nie mieli nic do powiedzenia z naszym zespołem.
Pierwszą połowę graliśmy z dość silnie wiejącym wiatrem. Tylko do 10 minuty odmłodzony zespół Hutnika dobrze bronił dostępu do swojej bramki. Wtedy właśnie, prawdziwy festiwal strzelecki otworzył Arkadiusz Pławiak, pokonując golkipera gospodarzy strzałem z rzutu wolnego. Po siedmiu minutach prowadziliśmy już 2-0. W 18 minucie zawodnicy z Szczytnej wykonywali rzut rożny pod naszą bramką. Piłka wpadła w ręce naszego bramkarza, który dalekim wykopem zagrał do Adama Gwiżdża. Pomocnik Orląt przebiegł z piłką kilka metrów, i dokładnie zagrał w pole karne do wbiegającego Tomasza Wrony. Napastnik gości zdołał wepchnąć piłkę do siatki i w tym momencie prowadziliśmy już różnicą dwóch bramek. Kolejne dwie bramki padły łupem Arkadiusza Pławiaka, który w 28 i 35 minucie meczu podwyższył wynik meczu na 4-0. Asysty przy tych golach zaliczył Tomasz Wrona i Fabian Dąbrowski.
Po zmianie stron do ataku rzucili się gospodarze, którzy po ośmiu minutach gry stracili kolejną bramkę. Ponownie dokładną piłkę zagrał do Pławiaka, Dąbrowski. Napastnik Orląt strzałem z szesnastu metrów strzelił na tyle szczęśliwie, że ta wpadła bramkarzowi Hutnika za tak zwany "kaptur". W 61 minucie strzałem z główki szóstą bramkę dla Orląt zdobył Fabian Dąbrowski, po podaniu od Mateusza Trześniowskiego. Trzy minuty później w pole karne gospodarzy wpadł Kamil Sarkowicz. Obrońca Hutnika nie zdążył za szybkim pomocnikiem, i w nie przepisowy sposób faulował swojego rywala. Arbiter główny bez wahania wskazał na wapno, dyktując rzut karny. Od tego momentu gospodarze grali w dziesiątkę, bo drugą żółtą kartę otrzymał Dariusz Ruchlewicz. Pewnym egzekutorem jedenastki był nasz bramkarz, Rafał Jóźwiak, który tym samym podwyższył wynik na 7-0. Festiwal strzelecki w 75 minucie zakończył ten co strzelanie bramek rozpoczął. Arkadiusz Pławiak wykorzystał sytuację sam na sam i strzelił w tym meczu swoją piątą bramkę. Trzecią asystę w tym meczu dołożył Fabian Dąbrowski. Wynik w tym meczu mógłby być zdecydowanie wyższy, gdyby w kilku sytuacjach nasi zawodnicy zachowali przysłowiowy spokój. W 89 minucie niepotrzebny faul w polu karnym gospodarzy Matusza Świgosta, przyczynił się że i my ten mecz kończyliśmy w dziesiątkę.
Podsumowując - wynik cieszy. Jak sprawdziłem, było to najwyższe zwycięstwo Orląt, w meczach wyjazdowych, od roku 2002.
Za tydzień zagramy pierwszy mecz z rundy wiosennej, gdy to w Dusznikach zmierzymy się z miejscową Pogonią. W pierwszym meczu rundy jesiennej, nasz zespół mimo prowadzenie 1-0, przegrał u siebie z Pogonią 1-2. Czas na rewanż ...

POZOSTAŁE WYNIKI 14 KOLEJKI:

Sudety Międzylesie żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Odrodzenie Szalejów Dln. (b.k.)   0-2
bramki: Jacek Maruszak x2 (Odrodzenie)

Łomniczanka Stara Łomnica żółta kartka - Śnieżnik Domaszków (b.k.)   2-2
bramki: Łukasz Gacek (10'), Roman Bielski (30') (Łomniczanka) - Wojciech Brogowski (65'), Grzegorz Socha (80') (Śnieżnik)

Kryształ Stronie Śl. żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Tęcza Ścinawka Dolna (b.k.)   5-2
bramki: Daniel Kowalczyk (49', 62'), Patryk Zadrożny (47'), Dariusz Bugajski (51'), Mariusz Lasota (70') (Kryształ) - Paweł Stelmach (25', 38') (Tęcza)

Polonia Ząbkowice Śl. żółta kartka żółta kartka - KS Polanica Zdr żółta kartka   4-1
bramki: Damian Mikulski (55', 66', 73'), Damian Madej (47') (Polonia) - Rafał Kowalski (11') (KS)

Polonia Bystrzyca Kł. żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Zamek Gorzanów żółta kartka żółta kartka   5-0
bramki: Mateusz Grudzień (38', 84'), samobójcza (2'), Dawid Duplaga (29'), Patryk Winczakiewicz (53') (Polonia)

Czarni Braszowice żółta kartka - Inter Ożary żółta kartka   2-5
bramki: Marcin Prokop (55'), Łukasz Jabłoński (70') (Czarni) - Sylwester Jaźwiński (15'), Adam Latosiewicz (30'), Wojciech Gembara (60'), Damian Czyszczoń (65'), Łukasz Trybulec (75') (Inter)

Pogoń ZEM Duszniki Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - MLKS Radków żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka   0-1
bramka: Tomasz Filipek (77') (MLKS)