GLKS Orlęta Krosnowice - Trojan Lądek Zdr.   3-3 (1-1)

1-0  Maciek Kaletka (asysta Arkadiusz Pławiak)  23 min.
2-1  Mateusz Dąbrowski (asysta Arkadiusz Pławiak)  67 min.
3-2  Marcin Poświstajło (rzut karny)  85 min.
3-3  Mateusz Poświstajło  90+2 min.

Kowalczyk, Gwiżdż, Mrozek, Piątkiewicz, Mazurek, Trześniowski, Radziszewski, Gwiżdż, Dąbrowski, Pławiak, Kaletka.

Na zmiany wchodzili:
Łebek, Wrona, Świtalski.

Wczoraj, seniorzy Orląt Krosnowice zremisowali u siebie z przedstawicielem klasy okręgowej, 3-3. Mimo,iż to nasz zespół prowadził do 85 minuty 3-1, Trojan zdołał w końcówce strzelić nam dwie bramki i tym samym spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.
W kadrze Orląt ponownie spore braki. Do dyspozycji trenera było zaledwie czternastu zawodników a w składzie gospodarzy zabrakło Kamila Sarkowicza, Radosława Gadowskiego, Krzysztofa Prottunga, Dawida Krupy, Patryka Lachowicza, Fabiana Dąbrowskiego i bramkarza Marcina Kurasia. Między słupkami po raz pierwszy w drużynie seniorów zadebiutował 17- letni Kacper Kowalczyk, który trzeba przyznać zagrał na przyzwoitym poziomie. Jedyny błąd nasz bramkarz popełnił przy pierwszej straconej bramce, w pozostałych minutach meczu golkiper Orląt spisywał się bez zarzutów.
Pierwszą bramkę w 23 minucie strzelił Maciek Kaletka, otrzymując podanie od Arkadiusza Pławiaka. Napastnik gospodarzy strzałem z linii szesnastego metra otworzył wynik spotkania. Trzy minuty później błąd popełnił nasz bramkarz Kowalczyk, i przy pomocy nierównej płyty boiska Kamil Kubowicz ni to strzałem, ni to podaniem zdobył wyrównującą bramkę.

Po zmianie stron do 80 minuty więcej okazji mieli gospodarze. W 67 minucie na 2-1 podwyższył Mateusz Dąbrowski, strzelając tym samym bramkę swojej byłej drużynie (na jesień Mateusz bronił barw Trojana). Pomocnik Orląt zdobył bramkę z główki, a ponowną asystę zaliczył Pławiak. W 79 minucie było już 3-1, a kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Adam Gwiżdż. Zanim wpadły dla nas te bramki, dwie znakomite okazje nie wykorzystał Maciek Kaletka, który mógł ustrzelić drugiego z rzędu hattricka. Od 80 minuty na boisku dominowali już tylko goście. W 85 minucie rzut karny dla przyjezdnych podyktował arbiter główny (Rafał Jóźwiak). Kontaktową bramkę zdobył Marcin Poświstajło, pewnie wykorzystując jedenastkę. W doliczonym czasie gry wyrównującego gola strzałem z główki strzelił Mateusz Poświstajło, ratując tym samym remis. Trzeba też dodać, że właśnie w ostatnich dziesięciu minutach kilka (cztery może pięć) wyśmienitych okazji nie wykorzystał Trojan. Dwukrotnie świetnie interweniował Kowalczyk, raz z linii bramkowej piłkę wybił Gwiżdż, a w innej sytuacji z pięciu metrów przestrzelił jeden z zawodników gości.
Przed rozpoczynającym się sezonem (za dwa tygodnie gramy w Międzylesiu z Sudetami), martwi chyba tylko jedna rzecz. Zdecydowanie za dużo w tych meczach straciliśmy bramek w samych końcówkach. Dla przypomnienia: (Kamieniec 89 min., Trzebieszowice 83 min., Bożków 89 min., Roztocznik 90 min., Trojan 85 min. i 92 min.). Nad tym trzeba zdecydowanie popracować.

Za tydzień ostatni już sprawdzian przed rundą wiosenną. Rywalem Orląt będzie Piast Nowa Ruda (klasa okręgowa).

W kończącym się tygodniu udało się w końcu załatwić sprawy związane z pozyskaniem Marcina Kurasia z Iskry Jaszkowa jak i Mateusza Dąbrowskiego z Trojana Lądek Zdr. Obaj zawodnicy w tym momencie zostali w 100% naszymi piłkarzami i na wiosnę będą bronić barw naszego klubu. Marcinowi i Mateuszowi życzymy udanych meczów oraz największej frajdy z grania w piłkę.

POZOSTAŁE MECZE TOWARZYSKIE W REGIONIE

Nysa Kłodzko (LO) - Włókniarz Kudowa Zdr. (LO)   2-0
Odrodzenie Szalejów Dln. (A kl.) -LUKS Czermna (B kl.)   4-4
Łomniczanka Stara Łomnica (A kl.) - Piasek Potworów (B kl.) - mecz się nie odbył
Iskra Jaszkowa Dln. (LO) - Kryształ Stronie Śl. (A kl.) - mecz przerwany w 65 min. przy stanie 3-0
LKS Bierkowice (B kl.) - Hutnik Szczytna (A kl.)   3-4
Henrykowianka Henryków (A kl.) - Czarni Braszowice (A kl.)   0-0
Cis Brzeźnica (B kl.) - Wieża Rudnica (A kl.)   0-9
Unia Bardo (LO) - Ognisko Przeworno (A kl. Wrocław)   10-3
Zamek Trzebieszowice (B kl.) - Śnieżnik Domaszków (A kl.)   1-15 !!!
Zrzeszeni Niwa (B kl.) - Granica Tłumaczów (B kl.)   2-3
Kalenica Jugów (B kl.) - Dąb Mościsko (B kl.)   9-2

JUNIOR MŁODSZY

GLKS Orlęta Krosnowice - Lechia Ołdrzychowice Kł.   5-0 (3-0)

Bramki:
1-0  Konrad Trześniowski  18 min.
2-0  Konrad Trześniowski  24 min.
3-0  Roman Łebek  27 min.
4-0  Roman Łebek  32 min.
5-0  Wiktor Dąbrowa  55 min.

Martuszewski, Tomera K., Francuz, Wesołowski, Szeroszewski, Lorek, Łebek, Wierzbicki, Lachowicz, Zabłocki, Trześniowski.

Kowalczyk, Kucypera, Tomera G., Targosz, Dąbrowa, Jasińska, Kruszyński.

ZDJĘCIA Z MECZU (36)

Juniorzy Orląt Krosnowice w swoim pierwszym towarzyskim meczu pokonali u siebie rówieśników z Ołdrzychowic, 5-0. Warto dodać, że goście praktycznie przez cały mecz (2x30 minut), grali w dziewiątkę. Pierwsza i drugą bramkę dla miejscowych zdobył Konrad Trześniowski, zaś trzecią i czwartą Roman Łebek. W 55 minucie na 5-0 podwyższył Wiktor Dąbrowa.

Kolejnym sparing partnerem będzie za dwa tygodnie Trojan Lądek Zdr.