Kuraś, Gwiżdż (67 min. Lachowicz), Piątkiewicz, Krupa, Mrozek (64 min. Świtalski), Świgost (65 min. Wrona), Radziszewski (78 min. Gadowski), Dąbrowski M. (70 min. Łysionek), Trześniowski, Pławiak, Kaletka.

STRZAŁY                  13                  10
     STRZAŁY CELNE                   8                   7
     RZUTY ROŻNE                   8                   3
     FAULE                   7                  19
     SPALONE                   3                   2

Statystyki prowadził SIWY

ZDJĘCIA Z MECZU (44) foto Robert J.

Siódme zwycięstwo z rzędu odniosła wczoraj nasza drużyna. Tym razem zawodnicy Orląt rozgromili u siebie beniaminka z Radkowa aż 7-2, rewanżując się tym samym za porażkę 1-3 z rundy jesiennej. Na ten pojedynek trener Orląt miał do dyspozycji siedemnastu zawodników. W porównaniu z ostatnim meczem, z powodów osobistych nie zobaczyliśmy w kadrze meczowej Fabiana Dąbrowskiego i Dariusza Mazurka. Po tygodniowej przerwie ponownie do gry powrócił Mateusz Dąbrowski i pauzujący za żółte kartki Adam Gwiżdż. Obaj zawodnicy wybiegli na boisko w podstawowym składzie.

Już w 53 sekundzie meczu, gospodarze objęli prowadzenie. Dokładne podanie w pole karne otrzymał Mateusz Świgost, który strzałem z pierwszej piłki zmusił golkipera gości do interwencji. Pierwsze uderzenie bramkarz z Radkowa obronił, ale przy dobitce Mateusza Dąbrowskiego był już bez szans. W kolejnych 10-15 minutach zmarnowaliśmy co najmniej dwie - trzy sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. Od około 20 minuty co raz śmielej do głosu dochodzili przyjezdni, którzy wyraźniej otrząsnęli się po szybko straconej bramce. Dwukrotnie pewnie w naszej bramce interweniował Marcin Kuraś, broniąc strzały z dystansu. Nasz zespół w tej części gry nie co się cofnął pod własną bramkę, próbując zaskoczyć gości szybkimi kontratakami. W 36 minucie taką właśnie szybką akcję przeprowadził nasz zespół. Dwa szybkie podania i sam na sam z bramkarzem MLKS-u znalazł się Arkadiusz Pławiak. Walczący o koronę króla strzelców zawodnik Orląt pewnie swoją szansę wykorzystał i w tym momencie mieliśmy już 2-0. Asystę zaliczył strzelec pierwszej bramki, Mateusz Dąbrowski.
Po zmianie stron, już po sześciu minutach gry mieliśmy 3-0. Z rzutu wolnego potężnie uderzył Pławiak, a do odbitej przez bramkarza piłki najszybciej dobiegł Dąbrowski, który z najbliższej odległości strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Dosłownie minutę później kontaktowego gola strzelają goście, a dokładnie Piotr Kochanek, który ładnym strzałem pokonał Kurasia. Goście najsilniejszy chyba cios w tym meczu otrzymali miedzy minutą 61 a 66, w których to stracili aż trzy bramki. Na 4-1 podwyższył Maciek Kaletka, po dokładnym podaniu od Dąbrowskiego. W 62 minucie ten sam zawodnik strzelił dla Orląt piątą bramkę, a asystę tym razem zaliczył Pławiak. W 66 minucie po ładnej indywidualnej akcji w prawe okienko bramki strzelił Tomasz Wrona, który na boisku przebywał od niecałej minuty. W 80 minucie gości dobił Tomasz Łysionek, strzelając "szczupakiem" z pięciu metrów do pustej bramki. Dla tego zawodnika był to pierwszy gol w barwach Orląt, po tym jak przeniósł się do nas z Lechii Ołdrzychowice. W 82 minucie festiwal strzelecki zakończył duet Tomasz Filipek (MLKS) - Tomasz Wrona (Orlęta). Ten pierwszy strzelił z rzutu wolnego, ale to ten drugi zawodnik zdołał pokonać naszego bramkarza. Trzeba przyznać że bramka ładna, ale bez wątpienia przypadkowa.

Podsumowując, bardzo dobrze i skutecznie zagrał wczoraj nasz zespół. Szczególnie cieszy gra zespołowa, stąd tak wysoki wynik. Za tydzień w niedzielę zagramy o godzinie 11.00 w Gorzanowie z miejscowym Zamkiem. Już dziś chciałbym w swoim imieniu zaprosić wszystkich kibiców na ten mecz.

POZOSTAŁE WYNIKI 21 KOLEJKI:

Śnieżnik Domaszków żółta kartka żółta kartka - Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka    7-2
bramki: Grzegorz Socha (3', 47', 49', 65'), Bartosz Pławiak (50'), Rafał Seniuk (61'), Michał Socha (90+2') (Śnieżnik) - Jacek Maruszak (82', 85') (Odrodzenie)

Polonia Ząbkowice Śl. żółta kartka - Zamek Gorzanów żółta kartka   3-0
bramki: Błażej Sobala (8'), Patryk Jaszek (38'), Damian Madej (79') (Polonia)

Łomniczanka Stara Łomnica (b.k.) - TKS Hutnik Szczytna żółta kartka żółta kartka   4-1
bramki: Adrian Świtalski (3', 90+1'), Ziemowit Cichacki (56'), Przemysław Szmigiel (76') (Łomniczanka) - Grzegorz Futoma (63') (Hutnik)

KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Tęcza Ścinawka Dln. żółta kartka żółta kartka żółta kartka   2-3
bramki: Piotr Tortyna (32'), Marcin Hawrylak (57') (KS) - Paweł Stelmach (50', 70'), Łukasz Sarnicki (25') (Tęcza)

Inter Ożary (b.k.) - Sudety Międzylesie żółta kartka   1-2
bramki: Adam Latosiewicz (25') (Inter) - Mariusz Duś (88'), Radosław Macura (90') (Sudety)

Czarni Braszowice żółta kartka żółta kartka (czerwona kartka 90+3') - Pogoń ZEM Duszniki Zdr. żółta kartka żółta kartka   2-3
bramki: Bogumił Hołówko (79', 90+2') (Czarni) - Bartłomiej Drozdowski (62', 87'), Marco Tysiak (24') (Pogoń)

Polonia Bystrzyca Kł. (b.k.) - Kryształ Stronie Śl. żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka   3-1
bramki: Mateusz Grudzień (41, 86'), Adrian Krzemiński (89') (Polonia) - Daniel Kowalczyk (7') (Kryształ)