Polonia Ząbkowice Śl. - GLKS Orlęta Krosnowice   5-2 (1-2)

0-1  Arkadiusz Pławiak (asysta Krzysztof Prottung) 7 min.
  1-2  Maciek Kaletka (asysta Mateusz Świgost) 39 min.
  4-2  Piotr Kupiec  73 min.
  5-2  Grzegorz Dziągwa 83 min.

Kuraś, Gwiżdż, Krupa, Mrozek, Mazurek (70 min. Lachowicz), Sarkowicz (80 min. Wierzbicki), Prottung, Świgost (85 min. Gadowski)Trześniowski żółta kartka , Pławiak, Kaletka.

Kartki dla Polonii: żółta kartka żółta kartka żółta kartka

W niedzielę seniorzy Orląt przegrali zdecydowanie w Ząbkowicach Śląskich, z miejscową Polonią aż 2-5. Na mecz z vice liderem udaliśmy się w czternastoosobowym składzie, a z różnych powodów zabrakło aż siedmiu zawodników (Piątkiewicz, Radziszewski, Wrona, Świtalski, Dąbrowski M., Dąbrowski F., Łysionek). Mimo sporego osłabienia zagraliśmy nie złe spotkanie, tyle tylko że do 60 minuty. W niesamowitym upale lepiej wytrzymali gospodarze, którzy w ostatnich trzydziestu minutach trafili aż cztery razy do bramki strzeżonej przez Marcina Kurasia.
Kapitalnie mogliśmy wejść w ten mecz, gdyż już w trzeciej minucie prostopadłe podanie od Pławiaka otrzymał Kaletka. Napastnik Orląt wyszedł sama na sam z bramkarzem Polonii, ale ostatecznie piłka po jego strzale zatrzymała się na prawym słupku. W siódmej minucie obejmujemy prowadzenie, gdy to za linii pola karnego nie do obrony uderzył Pławiak, zdobywając swoją trzydziestą dziewiątą bramkę w sezonie. Asystę zaliczył Krzysztof Prottung. Takie otwarcie wyraźnie podrażniło gospodarzy, którzy od razu zaatakowali naszą bramkę. Do 37 minuty zawodnicy Polonii nie za bardzo wiedzieli w jaki sposób mieliby pokonać Marcina Kurasia. W 30 minucie zawodnik gospodarzy strzałem z główki trafił w słupek, i do tego momentu była to najlepsza okazja na doprowadzenie do remisu. Na osiem minut przed końcem pierwszej połowy miejscowi doprowadzają do remisu. Dość łatwo ograny na prawej stronie boiska został Adam Gwiżdż, który pozwolił rywalowi na dokładną centrę w pole karne. Tam najprzytomniej zachował się Przemysław Madej, który strzałem z główki doprowadził do remisu. Odpowiedź gości była natychmiastowa, bo po upływie minuty bramkę na 2-1 strzelił Maciek Kaletka, wykorzystując podanie od Mateusza Świgsota.
Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie zapowiadał tak wysokiej porażki. Do 60 minuty więcej działo się w środkowej części boiska a niżeli pod obydwoma bramkami. Dopóki starczyło nam sił, potrafiliśmy utrzymać rywala z dala od naszego pola karnego. Niestety na pół godziny przed końcem meczu sił brakło, czego efektem były kardynalne błędy w linii obrony. Gospodarze wykorzystali to w 100%, strzelając nam aż cztery bramki, tym samym zapewniając sobie kolejne trzy punkty. Za nim miejscowi doprowadzili do remisu, naszego bramkarza w 56 minucie ponownie uratował słupek. W 61 minucie na 2-2 wyrównał Rafał Jaszek, a po upływie kolejnych pięciu minut, trzecią bramkę strzałem z dystansu strzelił Grzegorz Dziągwa. W 73 minucie złe ustawienie naszego golkipera wykorzystał Piotr Kupiec, który ładnym lobem z około 25 metrów podwyższył na 4-2. Piątą bramkę dla gospodarzy a drugą swoją w tym meczu ponownie strzelił Grzegorz Dziągwa, który przy pomocy naszego bramkarza ustalił wynik na 5-2.

ZDJĘCIA Z MECZU (26) foto Robert J.

POZOSTAŁE WYNIKI 29 KOLEJKI:

TKS Hutnik Szczytna żółta kartka - MLKS Radków żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka    6-2
bramki: Rafał Kotfas (5', 40'), Adam Ryncarz (10', 30'), Paweł Matecki (20'), Michał Żurek (60') (Hutnik) - Paweł Butrym (55'), Mateusz Gwóźdź (70') (MLKS)

Kryształ Stronie Śl. żółta kartka żółta kartka - Odrodzenie Szalejów Dln. (b.k.)   4-1
bramki: Daniel Kowalczyk (70', 81', 90'), Przemysław Kowalewski (27') (Kryształ) - Kacper Bil (17') (Odrodzenie)

Sudety Międzylesie żółta kartka - Zamek Gorzanów żółta kartka    2-2
bramki: Patryk Korotusz (69'), Radosław Macura (85') (Sudety) - Dominik Matusik (20', 34') (Zamek)

Pogoń ZEM Duszniki Zdr. (b.k.) - Tęcza Ścinawka Dln. żółta kartka żółta kartka   2-0
bramki: Bartłomiej Drozdowski (44', 79') (Pogoń)

Łomniczanka Stara Łomnica (b.k.) - KS Polanica Zdr. żółta kartka    4-1
bramki: Ziemowit Cichacki (24', 50'), Grzegorz Dereń (8'), Przemysław Szmigiel (36') (Łomniczanka) - Łukasz Kotfas (60') (KS)

Czarni Braszowice (b.k.) - Śnieżnik Domaszków (b.k.)   1-9
bramki: Ernest Łotysz (55') (Czarni) - Michał Socha (3', 10', 25', 62',), Rafał Seniuk (33', 71', 72'), Bartosz Pławiak (14'), Grzegorz Socha (74') (Śnieżnik)

Polonia Bystrzyca Kł. (b.k.) - Inter Ożary żółta kartka    5-0
bramki: Rafał Sołodowczuk (11', 55', 76'), Mateusz Grudzień (60'), Damian Mikołajczyk (68') (Polonia)