2-4  Arkadiusz Pławiak (asysta Dariusz Rudnicki) 84 min.

Jóźwiak, Gwiżdż, Radziszewski żółta kartka (58 min. Piątkiewicz), Makowski (czerwona kartka 77 min. po żółta kartka żółta kartka), Trześniowski, Podobiński, Sarkowicz (70 min. Wrona), Dąbrowski Mat. (58 min. Rudnicki), Matusik Kam. żółta kartka (78 min. Mazurek), Pławiak, Matusik Kon. (85 min. Toczek).

Kartki dla Śnieżnika: żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka

STRZAŁY                   6                  12
     STRZAŁY CELNE                   3                   9
     RZUTY ROŻNE                   5                   5
     SPALONE                   2                   2

Statystyki prowadził SIWY

ZDJĘCIA Z MECZU (54) foto Sylwia G.

FILMIK Z MECZU (aktualizacja)

Seniorzy Orląt Krosnowice kontynuują zwycięską passę w sezonie 2015/2016. Wczoraj po dramatycznym, stojącym na niezłym poziomie meczu, pokonaliśmy w Domaszkowie miejscowy Śnieżnik 4-2. Tym samym zespół nasz wykorzystał pauzę dotychczasowego lidera (Hutnik Szczytna), awansując na pierwsze miejsce w tabeli.
Do Domaszkowa udaliśmy się w osiemnastoosobowej kadrze. Po raz pierwszy w tym sezonie na spotkaniu ligowym pokazał się Dariusz Mazurek i wracający po dwóch latach przerwy, Dariusz Rudnicki. Obok wymienionej dwójki na ławce rezerwowej usiedli także: Wrona, Toczek, Lachowicz, Piątkiewicz i Kuraś. Do Domaszkowa z różnych przyczyn nie mógł pojechać Mrozek, a także Kaletka i Matusiak.
Kapitalnie rozpoczęliśmy wczorajszy występ. Już po niecałym kwadransie gry zespól nasz prowadził na obiekcie Śnieżnika 3-0, co ewidentnie zaskoczyło gospodarzy. W 6 minucie meczu w pole karne po indywidualnej akcji wbiegł Kamil Matusik, który ostatecznie się przewraca. Arbiter główny bez wahania odgwizdał przewinienie, dyktując tym samym rzut karny dla Orląt. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Arkadiusz Pławiak, strzelając w prawy dolny róg bramki. Cztery minuty później kapitalnym strzałem z rzutu wolnego (około 20 metrów), popisał się Paweł Podobiński, podwyższając na 2-0 dla przyjezdnych. Dosłownie minutę później mieliśmy już kolejną bramkę dla gości. Swoją czwartą bramkę w barwach Orląt zdobywa Konrad Matusik, który po minięciu bramkarza pewnie strzelił niemal do pustej bramki. Asystę przy tej bramce zaliczył Rafał Jóźwiak, wykopując futbolówkę z naszego pola karnego. Wszystko układał się po naszej myśli. Graliśmy zdecydowanie lepiej, uważniej w obronie, kontrolując przebieg meczu. Aż do nieszczęsnej 28 minuty ... Wtedy miejscowi po raz pierwszy uwierzyli w siebie, że mecz ten jeszcze nie jest przegrany. Z prawej strony boiska w pole karne piłkę wrzucił Mateusz Paprocki. Wydawałoby się że nic z tej akcji już nie będzie. Wtedy w sobie tylko znany sposób fatalnie interweniował Jóźwiak, który wbił futbolówkę do własnej bramki. 1-3. Od tego momentu, ewidentnie w naszą drużynę niepotrzebnie wkradła się nerwowość. Gospodarze tempo podkręcili, ale na nasze szczęście do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.
Początek drugiej połowy wyraźnie przespaliśmy. Na dodatek już po dziewięciu minutach gry gospodarze strzelają nam drugą bramkę, i tym samym mecz ten wymyka nam się spod kontroli. Po ładnej akcji Jóźwiaka strzałem z ośmiu metrów pokonuje Andrzej Mikołajczyk, zmniejszając wynik na 2-3. Ta bramka jeszcze bardziej podkręciła gospodarzy, którzy do około 65 minuty nie schodzili z naszej połówki. Na dodatek w 77 minucie drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną zobaczył Rafał Makowski, i przez kwadrans musieliśmy grać w dziesiątkę. Wcześniej bo w 66 minucie okazję na doprowadzenie do remisu mieli gospodarze. Arbiter główny odgwizdał rzut wolny pośredni, siedem metrów od naszej bramki. Mimo dwóch prób, miejscowi bramki nie zdobyli. Im bliżej było do końca meczu, tym bardziej Śnieżnik się odkrywał. W 84 minucie po jednej z kontr udało nam się zdobyć czwartą bramkę, ustalając wynik spotkania na 4-2. Dokładne podanie w pole karne zagrał młodszy z braci Matusików (Konrad), który podał do Rudnickiego. Pomocnik Orląt widząc lepiej ustawionego kolegę, zagrał na lewą stronę do Pławiaka, a ten strzałem pod poprzeczkę nie dał  bramkarzowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Orlęta powinna strzelić jeszcze jedną bramkę, ale okazji sam na sam z golkiperem Śnieżnika przegrał Dariusz Rudnicki.
Ostatecznie po bardzo nerwowym meczu wywozimy z Domaszkowa kolejne ważne trzy punkty, wygrywając całe spotkanie 4-2. Bardzo dobrze w tym meczu zagrali zmiennicy (Mazurek, Rudnicki, Piątkiewicz, Toczek i Wrona), którzy na boisku pojawili się w bardzo trudnym dla nas momencie. Chłopaki jednak udźwignęli ciężar gry i tym samy udowodnili że są dla zespołu bezcenni. Brawa należą się także dla gospodarzy, którzy naprawdę rozegrali bardzo dobre zawody.
Za tydzień zagramy u siebie z Tęczą Ścinawka, która po ograniu wczoraj 3-2 Odrodzonych z Szalejowa, awansowali już na piąta pozycję w tabeli.

POZOSTAŁE WYNIKI 4 KOLEJKI:

Zamek Gorzanów (czerwona kartka 68 min.) żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka   2-2
bramki: Dominik Matusik (15'), Tomasz Marcinowski (21') (Zamek) - Szymon Domagała (18'), Krystian Czopowik (28') (KS Polanica)

LKS Bierkowice żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Kryształ Stronie Śl. żółta kartka   1-1
bramki: Paweł Milewski (86') (LKS) - Bartosz Gumpert (57') (Kryształ)

Tęcza Ścinawka Dln. (czerwona kartka 90 min.) żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka   3-2
bramki: Kacper Szwiec (31'), Tomasz Wojciaczyk (35'), Marcin Krajewski (73') (Tęcza) - Oskar Piotrowski (39'), samobójcza (76') (Odrodzenie)

Cis Brzeźnica żółta kartka - Inter Ożary  (czerwona kartka 90 min.)   1-0
bramka: Maciej Czerna (58') (Cis)

Włókniarz Kudowa Zdr. żółta kartka - Łomniczanka Stara Łomnica żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka   2-2
bramki: Paweł Myrdacz (5'), Bogdan Drąg (32') (Włókniarz) - Przemysław Szmigiel (42'), Sylwester Wierzbicki (55') (Łomniczanka)

MLKS Radków - Pogoń ZEM Duszniki Zdr.
Mecz przerwany w 15 minucie przy stanie 1-0 dla gospodarzy (goście zeszli z boiska)