W 73 minucie rzutu karnego nie wykorzystał P. Kowalewski (Kryształ)

Jóźwiak żółta kartka , Gwiżdż, Piątkiewicz, Makowski żółta kartka , Podobiński, Radziszewski, Toczek (27 min. Suski), Dąbrowski (88 min. Wrona), Matusik Kam., Matusik Kon., Kaletka (55 min. Sarkowicz - 77 min. Mrozek).

Bajrak, Balicki (79 min. Zadrożny), Cichowicz żółta kartka (40 min. Mich. Poświstajło żółta kartka), M. Kowalewski, P. Kowalewski, Majcher, Moskot, Niewiadomy, Pawłowski (85 min. Kowalczyk), Sliwa, Sulicki (46 min. Mat. Poświstajło żółta kartka).

STRZAŁY                  15                   6
     STRZAŁY CELNE                   5                   2
     RZUTY ROŻNE                   6                   4
     FAULE                  13                  15
     SPALONE                   2                   3

Statystyki prowadził SIWY

Seniorzy Orląt Krosnowice po dramatycznym meczu pokonali dziś w hicie kolejki Kryształ Stronie Śląskie 2-1.
Za nim rozpoczął się ten pojedynek, trener gospodarzy miał nie lada problem z ustawieniem zespołu. Z chorobą i gorączką przez 60 minut zagrał dziś Maciek Kaletka, a Dariusz Rudnicki ze względu na rozpoczęcie studiów w tym meczu nie mógł wystąpić. Goście do Krosnowic przyjechali między innymi z bramkarzem Kamilem Bajrakiem, który nie tak dawno także narzekał na uraz nogi.
Pierwsza połowa meczu to popisowa gra Orląt. Tak jak przed tygodniem w Ożarach, tak i teraz nasz zespół miał olbrzymią przewagę, spychając rywali do głębokiej defensywy. Już w pierwszych pięciu minutach oddaliśmy trzy groźne strzały na bramkę gości, które jednak były nie celne. Z minuty na minutę przewaga Orląt rosła, ale bramki zdobyć nasz zespół nie potrafił. Dwukrotnie dobrze interweniował Bajrak, który po strzałach Konrada i Kamila Matusików uratował swój zespół przed utratą bramek. Goście w tej części gry zagrali bardzo słabo, nie stwarzając sobie żadnej dogodnej sytuacji na strzelenie bramki. Drużyna ze Stronia była chyba jednak zaskoczona wysokim pressingiem, którzy do przerwy prezentowali gospodarze. Po 45 minutach zamiast prowadzić minimum 2-0, do szatni schodzimy z bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron mecz miał zgoła odmienny przebieg. Przyjezdni zagrali zdecydowanie lepiej, co zaowocowało strzeleniem bramki. Zaledwie sześć minut po wznowieniu gry, goście przeprowadzili prawą stroną boiska szybką kontrę. Zawodnik Kryształu będąc nie mal przy końcowej linii boiska wrzucił futbolówkę w pole karne, a tam dokładnie wprost na głowę Przemysława Kowalskiego zgrał Mateusz Poświstajło. Napastnik Kryształu zaledwie z pięciu metrów pewnie zdobył bramkę, i na obiekcie w Krosnowicach zanosiło się na pierwszą porażkę Orląt w sezonie. Na szczęście gospodarze szybko odpowiedzieli, a dokładnie w 61 minucie z szesnastu metrów strzałem w prawy róg bramki, Bajraka pokonał Konrad Matusik. W 67 minucie w polu karnym gości, równo z trawą ścięty został Konrad Matusik. Ku zaskoczeniu wszystkich, gwizdek arbitra głównego Pana Jurasza z Wałbrzycha milczał, co wprawiło w osłupienie nawet zawodników ze Stronia. W 72 minucie, w polu karnym gospodarzy dość przypadkowo piłkę ręką zagrał Rafał Makowski. Tym razem arbiter główny gwizdka użył, i przy pomocy liniowego podyktował przyjezdnym rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł strzelec pierwszej bramki, Przemysław Kowalewski. Zamiar strzelca kapitalnie wyczuł bramkarz Orląt Rafał Jóźwiak, który rzut karny obronił. Od tego momentu mecz był bardzo zacięty, a o pełną pulę grali gospodarze, którzy nie byli zadowoleni z remisu. W 88 minucie trybuny oszalały, gdy to kapitalnym strzałem, w prawe okienko bramki Bajraka pokonał Kamil Suski, stzrelając nie do obrony na 2-1. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, mimo iż w 94 minucie minimalnie chybił z kilku metrów Maciej Śliwa.
Cieszy kolejna wygrana i trzy punkty. Martwi jednak skuteczność naszego zespołu, która w ostatnich dwóch meczach nie była powalająca. Najważniejsze są jednak kolejne trzy punkty.
Jeszcze zdanie o dzisiejszym rywalu. Kryształ, to nie jest już ten zespół, który w  ubiegłym sezonie często łapał kartki za niesportowe faule i zachowanie.

ZDJĘCIA Z MECZU (48) foto Sylwia G.

FILMIK Z MECZU

POZOSTAŁE WYNIKI 11 KOLEJKI:

Śnieżnik Domaszków - Włókniarz Kudowa Zdr.   5-2
bramki: Grzegorz Socha (60', 77'), Mateusz Paprocki (55'), Michał Socha (65'), Wojciech Brogowski (80') (Śnieżnik) - Paweł Myrdacz (15'), Tomasz Mikołajczyk (25') (Włókniarz)

MLKS Radków żółta kartka żółta kartka żółta kartka - LKS Bierkowice żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka   0-4
bramki: Paweł Milewski (24', 42', 73'), Leszek Obolewicz (52') (LKS)

TKS Hutnik Szczytna żółta kartka żółta kartka - Zamek Gorzanów żółta kartka żółta kartka   5-0
bramki: Łukasz Szeffler (14', 56'), Piotr Pasek (67', 90+2'), Michał Żurek (44') (Hutnik)

Pogoń ZEM Duszniki Zdr. żółta kartka - Inter Ożary żółta kartka    4-0
bramki: Bartholomaus Wilczyński (47'), Emil Kania (51'), Bartłomiej Drozdowski (60'), samobójcza (77') (Pogoń)

Odrodzenie Szalejów Dln. - Łomniczanka Stara Łomnica   5-0
(mecz zakończony w 25 minucie z powodu zdekompletowania składu w zespole gości)

bramki: Damian Wawrzyńczak (1', 7'), Sławomir Ściebura (5'), Jacek Maruszak (9'), Mariusz Hasiak (15') (Odrodzenie)

KS Polanica Zdr. żółta kartka - Cis Brzeźnica żółta kartka żółta kartka   1-0
bramka: Piotr Tortyna (31') (KS)