Wymęczone zwycięstwo na koniec rundy jesiennej ...

GLKS Orlęta Krosnowice - Zamek Gorzanów 4-1 (0-1)

2-1  Paweł Podobiński (asysta Kamil Matusik)  62 min.
  3-1  Konrad Matusik (rzut karny)  76 min.
  4-1  Kamil Matusik  86 min.

Kuraś, Gwiżdż żółta kartka (80 min. Mrozek), Piątkiewicz, Makowski, Rudnicki (46 min. Sarkowicz), Podobiński, Radziszewski (46 min. Trześniowski), Matusik Kam., Suski (46 min. Toczek), Matusik Kon., Kaletka (75 min. Dąbrowski).

Skład Zamku:
Konopacki M., Gwizdak żółta kartka (75 min. Lorek), Koniuszek (46 min. Pachołek), Konopacki Ł. (84 min. Sandłak), Matusik A. (60 min. Grzyb), Kuczek, Pachowicz (78 min. Rosenau), Zalewski, Zieliński, Gorczyca, Matusik D. (czerwona kartka 43 min.).

Zdjęcia z meczu (62) foto Sylwia G.

W niedzielę po raz ostatni w tym roku, seniorzy Orląt Krosnowice rozegrali mecz o ligowe punkty. Rywalem naszego zespołu był dobrze nam znany Zamek Gorzanów, który po czternastu kolejkach miał na swoim koncie czternaście punktów, i zajmował w tabeli dziesiąte miejsce.
Na przedmeczowej zbiórce pojawiło się siedemnastu zawodników. W kadrze Orląt nie było min. Jóźwiaka, Pławiaka i Wrony, ale za to po kontuzji wrócił Matusik Konrad i Mateusz Trześniowski.
Przed samym meczem wszyscy kibice w Krosnowicach zadawali sobie tylko jedno pytanie. Jak wysoko Orlęta mecz wygra ? Oczywiście i trener Matusik Kamil, i asystent Jóźwiak Rafał przestrzegali swoich zawodników przed niedzielnym rywalem, twierdząc że przeciwnik łatwo punkty nam nie odda.
Już w pierwszej minucie meczu goście pokazali, a jednocześnie udowodnili że do Krosnowic przyjechali po jakiekolwiek punkty. Dosłownie kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu, przyjezdni mogli objąć prowadzenie, ale na nasze szczęście strzały z najbliższej odległości Dominika Matusika i Marcina Gorczycy w ostatniej chwili zostały skutecznie przez naszych obrońców zostały zablokowane. Po tej akcji gospodarze kompletnie nie wyciągnęli żadnych wniosków, i już trzy minuty później przegrywaliśmy 0-1. Marcina Kurasia w czwartej minucie meczu pokonał Dominik Matusik, i dość niespodziewanie goście wyszli na jedno bramkowe prowadzenie. Po straconej bramce do końca pierwszej połowy obraz gry za bardzo się nie zmienił. Gospodarze grali nerwowo i niecelnie, goście zaś mądrze kontratakowali. W pierwszej połowie lider rozgrywek nie przeprowadził ani jednej składnej akcji, a także nie oddał ani jednego celnego strzału. Wyraźnie mecz nam się nie układał, co można było zauważyć po minach samych zawodników. Przełomowy moment spotkania miał miejsce w 43 minucie meczu. Gdy to za niesportowe zachowanie z boiska "wyleciał" Dominik Matusik, który otrzymał czerwoną kartkę. Do przerwy jednak wynik nie uległ już zmianie, i do szatni schodzimy przegrywając 0-1.
Na drugą połowę meczu, po męskiej rozmowie w naszej szatni, zawodnicy Orląt wychodzą zmotywowani do lepszej gry. Trener gospodarzy przeprowadził od razu aż trzy zmiany, co miało zaowocować lepszą grą. Za Rudnickiego, Radziszewskiego i Suskiego na placu gry pojawili się Toczek, Trześniowski i Sarkowicz.
Od początku gospodarze zdecydowanie ruszyli do odrobienia strat. Goście jednak mądrze się bronili do 57 minuty, gdy to właśnie wtedy wyrównującą bramkę dla Orląt strzelił Mateusz Trześniowski. Pięć minut później prowadziliśmy już 2-1, a na listę strzelców wpisał się Paweł Podobiński, który otrzymał dokładne podanie od Kamila Matusika. W 76 minucie arbiter główny Pan Jurasz z Wałbrzycha, podyktował gospodarzom rzut karny, bo ewidentnym zagraniu ręka w polu karnym. Do piłki podszedł Konrad Matusik, który na spokoju pewnie pokonał bramkarza gości, zdobywając dla nas trzecią bramkę w tym meczu. Zamek Gorzanów dobity został w 88 minucie, gdy to grający trener gospodarzy, Kamil Matusik strzałem z główki zdobył dla miejscowych czwartą bramkę. Goście w tej części gry, grając w osłabieniu nie byli wstanie poważnie zagrozić naszej bramce.
Ostatecznie po słabej pierwszej połowie i zdecydowanie lepszej drugiej, Orlęta wygrywa na własnym obiekcie z Zamkiem Gorzanów 4-1. Trzeba dodać że goście z Gorzanowa troszkę nas postraszyli, udowadniając nam że nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika.
Dzięki tej wygranej, Orlęta po raz kolejny powiększyła swoją przewagę na drugim w tabeli zespołem. Swoją trzecią porażkę z rzędu zanotował Hutnik Szczytna, przegrywając w Polanicy z miejscowym KS-em 2-3. Na drugie miejsce awansował zespół z Dusznik, który traci do nas na półmetku sezonu dziewięć punktów. I to właśnie z tym zespołem mieliśmy w najbliższą niedzielę rozegrać mecz. Na naszą prośbę do tego spotkania jednak nie dojdzie, a mecz ten został przełożony na 26 marca.

W najbliższy weekend zostanie rozegrana pierwsza kolejka z wiosny. W naszej grupie na dzień dzisiejszy odbędą się tylko cztery spotkania. Pozostałe trzy mecze zostały przełożone na 26 marca 2016.
28.11.15. (sobota godz. 13.45) KS Polanica Zdr. - Odrodzenie Szalejów Dln.
29.11.15 (niedziela godz. 11.00)Zamek Gorzanów - LKS Bierkowice
29.11.15 (niedziela godz.13.00) Włókniarz Kudowa Zdr. - Cis Brzeźnica
29.11.15 (niedziela godz. 13.00) MLKS Radków - TKS Hutnik Szczytna
26.03.16 (sobota godz. 13.00) GLKS Orlęta Krosnowice - Pogoń ZEM Duszniki Zdr.
26.03.16 (sobota godz. 13.00) Śnieżnik Domaszków - Łomniczanka Stara Łomnica
26.03.16 (sobota godz. 13.00) Tęcza Ścinawka Dln. - Kryształ Stronie Śl.

POZOSTAŁE WYNIKI 15 KOLEJKI:

Tęcza Ścinawka Dln. żółta kartka - Inter Ożary żółta kartka żółta kartka     3-2
bramki: Grzegorz Janowski (61', 77'), Kacper Szwiec (44') (Tęcza) - Jacek Sąsiadek (27'), Wojciech Gembara (40') (Inter)

Śnieżnik Domaszków - Kryształ Stronie Śl. żółta kartka     9-2
bramki: Michał Socha (12', 40', 48', 82'), Wojciech Brogowski (15', 75'), Grzegorz Socha (68', 76'), Mateusz Paprocki (60') (Śnieżnik) - Michał Poświstajło (53'), Przemysław Kowalewski (80') (Kryształ)

Włókniarz Kudowa Zdr. żółta kartka - LKS Bierkowice    6-1
bramki: Tomasz Mikołajczyk (17', 19', 29', 31'), Paweł Myrdacz (26'), Fabian Dudek (72') (Włókniarz) - Paweł Wójcik (2') (LKS)

KS Polanica Zdr. żółta kartka - TKS Hutnik Szczytna żółta kartka żółta kartka żółta kartka    3-2
bramki: Kamil Kopytko (4', 84'), Piotr Tortyna (25') (KS) - Łukasz Gawęda (55', 83') (TKS Hutnik)

Pogoń ZEM Duszniki Zdr. żółta kartka - Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka     6-0
bramki: Bartosz Staniszewski (8', 79', 80'), Piotr Lewandowski (33'), Karol Łaszewski (61'), Bartłomiej Drozdowski (65') (Pogoń)

MLKS Radków (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka) żółta kartka żółta kartka  - Łomniczanka Stara Łomnica żółta kartka     7-6
bramki:  Piotr Kodim x3, Krzysztof Przybycień, Marcin Herba, Adrian Andrzejów, Adam Ginter (MLKS) - Grzegorz Łątka (35', 79', 88'), Marek Piątkiewicz (28'), Krystian Pachołek (53'), Grzegorz Sikorski (73') (Łomniczanka)