Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej

• autor: ralal777, 2015-12-25 20:41

GLKS Orlęta Krosnowice - SENIORZY

Po sezonie 2013/2014 za porozumieniem zarządu GLKS-u Orląt Krosnowice, z funkcji pierwszego trenera seniorów zrezygnował Rafał Jóźwiak. Po czterech latach przygody trenera Jóźwiaka i prowadzenia pierwszej drużyny, czas w końcu było na zmianę i wprowadzenie świeżości do całego zespołu.
Po długich negocjacjach udało się zarządowi GLKS Orląt Krosnowice zatrudnić na stanowisko trenera, Kamila Matusika, który wcześniej był zawodnikiem oraz trenerem zespołu młodzieżowego w Iskrze Jaszkowa Dln. Dla Kamila miał to być debiut, gdyż zawodnik ten nigdy wcześniej nie prowadził żadnego zespołu w tej kategorii wiekowej.
Również spore zmiany nastąpiły w kadrze Orląt. Z różnych powodów przed sezonem jak i w trakcie  z gry zrezygnowali; Krzysztof Prottung, Tomasz Łysionek, Fabian Dąbrowski, Dawid Krupa, Mateusz Świgost, Damian Matusik, Radosław Gadowski, Marcin Świtalski, Dariusz Mazurek.
Mimo takich kadrowych strat, sztab szkoleniowy wraz z zarządem szybko zaczął działać i po kilku tygodniach udało nam się zmontować silną, bo ponad 20-sto osobową kadrę.
Do Orląt przed sezonem oraz w jego trakcie doszło aż sześciu zawodników. Oprócz wspomnianego już Kamila Matusika, z Jaszkowej Dolnej do Krosnowic przeniósł się także jego młodszy brat, Konrad Matusik, oraz defensywny pomocnik Paweł Podobiński (wychowanek Orląt). Z Sudetów Międzylesie trafił do nas obrońca Rafał Makowski, zaś z B-klasowego Zamka Trzebieszowice, Przemysław Toczek. W trakcie sezonu po kilku letniej przerwie treningi wznowił także Dariusz Rudnicki, a połowie rundy doszedł również Kamil Suski, który w przyszłości występował w Nysie Kłodzko.
Przed sezonem podopieczni Kamila Matusika rozegrali sześć spotkań kontrolnych. Bilans meczów towarzyskich to cztery zwycięstwa oraz dwa remisy (bramki 22-10).

GLKS Orlęta Krosnowice - Odrodzeni Szalejów Dln.   0-0

Ligowy sezon rozpoczęliśmy 16 sierpnia, grając na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Dusznikach z miejscową Pogonią. Po dramatycznym i zaciętym meczu wygrywamy w Dusznikach 2-1, a bramki dla Orląt strzelili wówczas Konrad Matusik i Arkadiusz Pławiak. W kolejce numer II Orlęta wygrywa w Polanicy Zdrój z KS-em 2-0, a na listę strzelców wpisali się wówczas Mateusz Trześniowski i ponownie Konrad Matusik. Tydzień później seniorzy Orląt po raz pierwszy w sezonie 2014/2015 rozegrali ligowe spotkanie na własnym stadionie. Po słabym meczu ograliśmy jednak MLKS Radków 2-1. W IV kolejce udaliśmy się do Domaszkowa na pojedynek z tamtejszym Śnieżnikiem. Tej drużynie mieliśmy jednak coś do udowodnienia, gdyż nie tak dawno bo w maju przegraliśmy u siebie z Śnieżnikiem 0-3. W Domaszkowie kapitalnie ułożył się dla nas mecz, gdyż po zaledwie 12 minutach gry po bramkach Arkadiusza Pławiaka, Pawła Podobińskiego i Konrada Matusika prowadziliśmy 3-0. Niestety jeszcze w pierwszej połowie po błędzie naszego bramkarza (Rafała Jóźwiaka), gospodarze strzelili nam kontaktową bramkę. Po zmianie stron w 54 minucie drugą bramkę dla Śnieżnika strzelił Andrzej Mikołajczyk, a w 77 minucie po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Rafał Makowski. Ostatecznie mecz wygrywamy 4-2, a gospodarzy w 84 minucie dobił niezawodny Arakadiusz Pławiak. Po tym zwycięstwie nasz zespół wskoczył na fotel lidera, którego nie opuścił do końca rundy jesiennej. W V kolejce Orlęta łatwo bo aż 7-0 ogrywa u siebie Tęczę Ścinawkę Dolną. Trzy bramki (pierwszy hattrick w całej A klasie grupy III) ustrzelił Konrad Matusik, zaś po dwie bramki w tym meczu zdobyli Arkadiusz Pławiak i Maciek Kaletka. W kolejce numer sześć zmuszeni byliśmy do pauzy, po tym jak przed sezonem z rozgrywek wycofał się spadkowicz z klasy okręgowej, Trojan Lądek Zdrój.
Przerwa ta nie wybiła nasz zespół z rytmu, i tydzień później pokonaliśmy u siebie 5-1 kolejnego spadkowicza z klasy okręgowej, Włókniarza Kudowę Zdrój. W tym spotkaniu swojego pierwszego hattricka ustrzelił Arkadiusz Pławiak, strzelając trzy bramki. W końcu nadeszła kolejka numer osiem. Seniorzy Orląt wybrali się do Bierkowic, który po dobrym początku sezonu, zajmował w ligowej tabeli miejsce w pierwszej piątce. W 16 minucie gospodarze z Bierkowic po bramce Pawła Milewskiego wyszli na jednobramkowe prowadzenie. W 20 minucie meczu wyrównał Konrad Matusik, zaś w 70 minucie na 2-1 dla Orląt podwyższył Maciek Kaletka. Wydawałoby się że ten mecz mamy pod kontrolą, tym bardziej że od 28 minuty gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Okrzesika. Niestety zaledwie 120 sekund później jak zdobyliśmy drugą bramkę, beniaminek z Bierkowic doprowadził do remisu 2-2. Przy odrobinie szczęścia gospodarze mogli ten mecz nawet wygrać, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Tak więc po serii sześciu zwycięstw z rzędu, seniorzy Orląt zostali zatrzymani i tym samym stracili pierwsze punkty w sezonie 2014/2015. Po siedmiu dniach od remisu w Bierkowicach, przyszła jednak kolejna wygrana z drugim obecnie beniaminkiem A klasy. Po bramkach Mateusza Dąbrowskiego, Arkadiusza Pławiaka i jednej samobójczej podopieczni trenera Matusika ograli Cis Brzeźnicę 3-0.W kolejnych dwóch kolejkach seniorzy Orląt odnieśli dwa zwycięstwa, będąc o jedną bramkę lepszym zespołem od rywali. Najpierw po fantastycznym trafieniu Maćka Kaletki, zwyciężamy w Ożarach z Interem 1-0. Tydzień później po emocjonującym meczu pokonaliśmy u siebie 2-1 Kryształ Stronie Śl. W tym meczu do 61 minuty przegrywaliśmy 0-1, ale wówczas wyrównującą bramkę strzelił Konrad Matusik. Zwycięskie trafienie w 88 minucie zanotował Kamil Suski, dla którego była to pierwsza strzelona bramka w barwach Orląt Krosnowice. Przed hitem rundy (mecz z Hutnikiem Szczytna), udaliśmy się do Starej Łomnicy na pojedynek z miejscową Łomniczanką. Nasza drużyna beż żadnych problemów przeciwnika ograła, zwyciężając ostatecznie aż 7-1. W 13 kolejce mieliśmy tak jak już wcześniej napisałem - hit kolejki jesiennej. Do Krosnowic przyjechał bowiem vice lider z Szczytnej. Hutnik przed tym spotkaniem tracił do nas tylko dwa punkty. Nasz przeciwnik, tak jak i my, przed tym spotkaniem nie doznał w lidze żadnej porażki. Po dobrym początku zespół z Krosnowic szybko strzelił dwie bramki (9 min. Kamil Matusik, 11 min. Kamil Suski), i ostatecznie pokonał Hutnika 2-0, zostając samodzielnym liderem. W kolejnych dwóch meczach nasza drużyna dwukrotnie musiała odrabiać straty. Najpierw do 52 minuty przegrywaliśmy w Szalejowie 0-1, by w końcu wygrać 5-2. W ostatniej kolejce także przegrywaliśmy 0-1, ale do 57 minuty. Wtedy bramkę na 1-1 strzelił dla nas Mateusz Trześniowski, a w ostatnich trzydziestu minutach bramkarza z Gorzanowa zdołali jeszcze pokonać; Paweł Podobiński, Konrad Matusik i Kamil Matusik. Końcowy wynik to 4-1.

Bez wątpienia była to dla nas wszystkich bardzo udana runda jesienna. Od sezonu 2002/2003 w którym zacząłem prowadzić statystyki Orląt, tak udanej rundy jesiennej jeszcze nie mieliśmy. Pod wodzą nowego trenera Kamila Matusika seniorzy Orląt w lidze nie przegrali żadnego meczu, odnosząc trzynaście zwycięstw i jeden remis. Gdybyśmy do tych spotkań dodali także mecze kontrolne przed sezonem, to bilans byłby jeszcze bardziej imponujący. Siedemnaście zwycięstw, trzy remisy zero porażek (bramki strzelone 70, bramki stracone 22). Ostatni raz nasz zespół w lidze przegrał 21 czerwca 2015 roku, ulegając Hutnikowi Szczytna 2-5.
Do pobicia rekordu klubowego (ilość spotkań z rzędu bez porażki), jeszcze nam jednak troszkę brakuje.

Najdłuższa seria zwycięstw
13 zwycięstw (od 26.03.2005. do 05.06.2005.)
KP Skoda Wójtowice 5-1; Sudety Międzylesie 5-3; Kłos Laski 1-0; LKS Bierkowice 2-1; Zamek Kamieniec Ząbk. 2-1; Iskra Jaszkowa Dln. 2-1; Lech Ołdrzychowice 2-0; Śnieżnik Domaszków 3-0; Unia Bardo Śl. 3-2; Zjednoczeni Ścinawka Śrd. 2-1; Burza Dzikowiec 1-0; Unia Złoty Stok 3-1; Nysa Kłodzko 3-2.
Przerwana seria 12.06.2005., porażka u siebie 2-4 z Polonią Ząbkowice Śl.
Obecnie 7 zwycięstw z rzędu

Najdłuższa seria bez porażki
18 spotkań (od 26.10.2003. do 22.08.2004.) 13 zwycięstw, 5 remisów
Śnieżnik Domaszków 0-0; ATS Wojbórz 4-1; Pogoń Duszniki Zdr. 0-0; Iskra Jaszkowa Dln. 1-0; Zamek Trzebieszowice 3-1; Burza Dzikowiec 2-1; Zjednoczeni Ścinawka Śrd. 1-0; Lech Ołdrzychowice Kł. 2-0; Unia Bardo Śl. 4-0; TKS Hutnik Szczytna Śl. 1-0; Zamek Kamieniec Ząbk. 1-1; LKS Bierkowice 3-2; Unia Złoty Stok 0-0; Śnieżnik Domaszków 0-0; ATS Wojbórz 2-0; Pogoń Duszniki Zdr. 3-1; KP Skoda Wójtowice 5-1; Kłos Laski 5-0.
Przerwana seria 29.08.2004., porażka w Domaszkowie ze Śnieżnikiem 2-3.
Obecnie 14 spotkań (13 zwycięstw, jeden remis)

W tak udanej rundzie nasz zespół musiał pobić kilka dotychczasowych rekordów. I tak też było.

W czternastu kolejkach zdobywamy 40 punktów, pobijając tym samym rekord z ubiegłorocznej rundy jesiennej, gdzie wówczas zdobyliśmy 25 punktów.

BRAMKI STRZELONE W RUNDZIE JESIENNEJ

W rundzie jesiennej 2005/2006 i 2014/2015, zawodnicy Orląt Krosnowice strzelili po trzydzieści siedem bramek. W tym roku rekord został pobity o jedenaście trafień, i obecnie wynosi czterdzieści osiem strzelonych bramek.