ogółem: 3 724 579

M. Kaletka przeniósł się do Bierkowic ...

• autor: ralal777, 2016-03-10 20:24

MLKS Radków wycofał się z rozgrywek

Do rozpoczęcia rozgrywek o mistrzostwo A klasy pozostało już tylko siedem dni. Podopieczni Kamila Matusika będą próbować obronić obecnej pozycji w tabeli, jaką  obecnie zajmują. Seniorzy Orląt na półmetku zajmują I miejsce, mając na swoim koncie osiem punktów więcej niż TKS Hutnik Szczytna (jeden mecz więcej od nas), dziewięć więcej od Pogoni Duszniki, i aż dziesięć punktów aniżeli Śnieżnik Domaszków. Wszyscy wierzymy że po 15 latach powrócimy do klasy okręgowej, i na dłużej w niej pozostaniemy. Bez wątpienia jest to realne, tym bardziej że co raz głośniej mówi się że do wyższej klasy rozgrywkowej awansują po dwie najlepsze drużyny z trzech grup A klasy. Jak będzie naprawdę, o tym pewnie dowiemy się dopiero po zakończonym sezonie.

W przerwie zimowej sporo się działo i u nas, i u niektórych rywali. Zacznijmy od naszego zespołu, który treningi rozpoczął w połowie stycznie. Do pierwszego meczu o punkty seniorzy Orląt rozegrali w sumie aż osiem spotkań towarzyskich (pięć meczów z zespołami klasy okręgowej, i trzy z zespołami A klasy). W pojedynkach tych, trener Kamil Matusik dał szansę pokazania się wielu młodym zawodnikom. W sumie na boisku pojawiło się dwudziestu dwóch zawodników, w tym aż pięciu którzy na wiosnę grać będą jeszcze w juniorach młodszych. Do pierwszego zespołu dołączył tylko jeden zawodnik. Michał Mucha został wypożyczony na pół roku z Odrodzenia Szalejów Dln. Klub także pozyskał dwóch naszych wychowanków, którzy jeszcze na jesień reprezentowali barwy Nysy Kłodzko. Patryk Wiącek i Filip Tomera to jeszcze juniorzy młodsi, ale z pewnością nie raz pojawią się w kadrze pierwszego zespołu. Co raz głośniej do pierwszej kadry niebawem będą pukać także Mateusz Szeroszewski, Roman Łebek, czy Konrad Trześniowski. Do składu po kilku miesiącach przerwy powrócił także Mateusz Świgost, a także Arkadiusz Pławiak, który mniej więcej od połowy rudy jesiennej ze względu na uraz nie mógł grać.
Jak zawsze nie obyło się bez strat w kadrze. Na pół roku do LKS-u Bierkowice przeniósł się Maciek Kaletka, który w Orlętach rozegrał przez półtora roku trzydzieści siedem meczów, i strzelił dla naszego klubu w sumie dwadzieścia jeden bramek. Maćkowi w imieniu swoim, zarządu, zawodników i kibiców Orląt chciałbym w tym miejscu podziękować za wkładany wysiłek i strzeleniu wielu bramek. Wierzę że zawodnik ten w wkrótce ponownie będzie bronił barw naszego klubu. Powodzenia.
Szkoda że treningów (być może na razie) nie wznowił Patryk Lachowicz, a także Przemysław Toczek. Przez kilka kolejek wiosennych trener Orląt nie będzie mógł skorzystać także z Rafała Jóźwiaka oraz Kamila Suskiego. Obaj zawodnicy obecnie przebywają po za granicami Polski, i dopiero w trakcie rundy dołączą do zespołu.
Wracając jeszcze do spotkań towarzyskich. W ośmiu spotkaniach udało nam się wygrać trzy razy (3-2 Unia Głuchołazy, 4-1 Piast Nowa Ruda juniorzy, 5-3 Odrodzenie Szalejów Dln.). Cztery mecze zakończyły się naszą porażką (3-4 Zamek Kamieniec Ząbk., 1-2 Nysa Kłodzko, 3-6 Iskra Jaszkowa Dln., 2-4 LKS Bystrzyca Grn). W ostatnim meczu przed ligą zremisowaliśmy 3-3 w Stolcu ze Skałkami, prowadząc do 62 minuty 3-1. Ostatecznie strzeliliśmy dwadzieścia trzy bramki, a straciliśmy ich aż dwadzieścia cztery. Bramki dla nas strzelali; Arkadiusz Pławiak (5), Kamil i Konrad Mtusik (po 3), Mateusz Trześniowski, Filip Tomera (po 2), Mateusz Dąbrowski, Tomasz Wrona, Paweł Podobiński, Konrad Trześniowski, Patryk Wiącek i Mateusz Świgost (po 1).

W rundzie wiosennej zobaczymy tylko czternaście zespołów, gdyż po Trojanie Lądek Zdrój z rozgrywek wycofał się MLKS Radków, który półtora roku temu z wielkim hukiem zameldował się w A klasie. Do końca rozgrywek 2015/2016, mecze z udziałem MLKS-u Radków kończyć się będą walkowerami i tym samym przepisaniem trzech punktów do każdego zespołu. Prawdopodobnie w takim układzie z naszej grupy A klasy nikt w tym sezonie nie spadnie.
Najbardziej skorzystała bez wątpienia na tym Łomniczanka Stara Łomnica, która po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie miejsce, mając na swoim koncie zaledwie cztery punkty. Trzeba jednak przyznać że zespół ten poważnie się w przerwie zimowej wzmocnił. Zespół po Mariuszu Bielskim przejął Wiesław Zalewski, który pół roku temu wprowadził Polonię Bystrzycę do klasy okręgowej. Łomniczanka pozyskała także trzech nowych zawodników - Jaworskiego, Dymka i Isalskiego. Podopieczni trenera Zaleskiego rozegrali w przerwie zimowej pięc kontrolnych gier, i we wszystkich odnieśli zwycięstwa (6-1 Odrodzenie, 4-2 Sparta St. Waliszów, 7-6 Śnieżnik, 4-2 Zamek Gorzanów).

Pogoń Duszniki Zdrój przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła z początkiem lutego. Trener Bartłomiej Drozdowski nie może liczyć na dużą frekwencję na treningach (5-7 osób), ze względu iż większość zawodników pracuje w Zieleńcu. Mimo tego trener z uzdrowiska nie załamuje rąk i liczy na dobrą zabawę, bo to przecież w amatorskim sporcie najważniejsze.

W rundzie wiosennej barw beniaminka LKS-u Bierkowice bronić będzie Maciej Kaletka, który został wypożyczony na pół roku z Orląt Krosnowice. Wcześniej zawodnik ten prawdopodobnie zgłosił chęć gry w Tęczy Ścinawka Dolna, ale ostatecznie wybór padł na Bierkowice. Rewelacyjny z rundy jesiennej beniaminek rozegrał tak jak i my osiem spotkań kontrolnych. LKS wygrał trzy razy pokonując kolejno Zamek Gorzanów 4-3, Granicę Tłumaczów 5-1 i Zamek Trzebieszowice 10-2. Podopieczni Piotra Hirchila przegrali pięć meczów (dwukrotnie z Słowininem Wolibórz 2-3, 1-4), a także z Włókniarzem Głuszyca 3-4, Iskrą Jaszkową Dolną 4-6, a wczoraj z Nysą Kłodzko .... 1-16 !!!

Śnieżnik Domaszków w przerwie zimowej rozegrał sześć gier kontrolnych, w których tylko dwa przegrał (6-7 z Łomniczanką Stara Łomnica, 0-1 z Polonią Bystrzyca). Trzeci zespół po rundzie jesiennej wygrał aż 13-3 z Polonią Ząbkowice Śl., a także 8-0 z Płomieniem Sokolniki, 6-2 z KS Polanica Zdr., i aż 6-1 z Kryształem Stronie Śl.

Do Gorzanowa ponownie wrócił Kamil Dawiec, który przeszedł z Iskry Jaszkowa Dln. Zamek w sześciu meczach towarzyskich, tylko raz wygrał, pokonując Spartę Stary Waliszów 7-3. Dwukrotnie zespół ten zmierzył się z innym Zamkiem (Trzebieszowice).  W pierwszym spotkaniu mecz zakończył się wygraną zespołu z B klasy 3-2, zaś w meczu numer dwa, padł remis 2-2. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Matusika przegrała jeszcze 2-4 z Łomniczanką i 3-4 z LKS-em Bierkowice.

TKS Hutnik Szczytna rozegrał w tej części rozgrywek tylko trzy kontrolne mecze, w których pokonał KS Polanicę 4-3 i WLKS Wambierzyce 5-2.  W trzecim spotkaniu mimo prowadzenia 3-1 w 60 minucie, Hutnik został rozbity przez Polonię Bystrzyca 4-9.

Zespół z Kudowy z trzech meczach kontrolnych pokonał najpierw rezerwy Foto Higieny Błyskawica Gać 5-4, później ograł WLKS Wambierzyce 7-2, i okazał się lepszy od LUKS Czermna, pokonując rywala za miedzy 5-2.