Primaaprilisowy Turniej Piłkarski grup Orlik i Bambini

• autor: ralal777, 2016-04-04 20:33

Opis oraz zdjęcia z turnieju ...

W ostatnią niedzielę na hali sportowej przy szkole nr. 1 w Krosnowicach Kłodzkich odbył się primaaprilisowy turniej piłkarski dla najmłodszych zawodników drużyny GLKS Orlęta Krosnowice. Był to pierwszy, wewnętrzny, turniej zorganizowany przez nasz klub we współpracy z firmą PROFIT oddział Kłodzko, reprezentowanych przez Józefa i Mateusza Dąbrowskich. Gościem specjalnym była drużyna złożona z rodziców naszych adeptów, w skład której wchodzili zarówno byli jak i obecni piłkarze lokalnych klubów piłkarskich, jak np. Orlęta Krosnowice czy Łomniczanka Stara Łomnica. Dodatkowo w turnieju udział wzięły zespoły Bambini I, Bambini II oraz drużyna Orlik Krosnowice. Celem zawodów była zabawa i integracja dzieci i dorosłych, oraz promowanie piłki nożnej wśród krosnowickiej młodzieży. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, przy wyłączeniu meczu drużyny Orlika z drużyną Rodziców. W każdym spotkaniu licznie zgromadzenie kibice oglądali dużo bramek i z pewnością nie żałowali, że wybrali się tego dnia na halę sportową. W trakcie przerwy turnieju rozegrano także turniej rzutów karnych dla grup Bambini oraz Orlik. W starszej drużynie triumfowała Wiktoria Michałków, natomiast w grupie Bambini po zaciętej walce zwycięzcą został 5-letni Szymon Bielski. W swego rodzaju „finale” turnieju spotkały się drużyny Bambini I oraz Bambini II, a w meczu tym udział wzięli wszyscy najmłodsi adepci sztuki piłkarskiej. Na zakończenie zawodów sportowych nasi sponsorzy wraz z opiekunem grup młodzieżowych oraz prezesem GLKS-u wręczyli wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale, a dla zwycięzców turnieju rzutów karnych przygotowane zostały dyplomy i symboliczne puchary. Pierwszemu turniejowi zorganizowanemu przez nasz klub przyświecała jedynie jedna zasada: dobra zabawa, przy zdecydowanie mniejszym nacisku na wynik sportowy. Godna pochwały jest postawa grupy Bambini, oraz grupy Orlik.
Warte nadmienienia jest także zainteresowanie ze strony rodziców i kibiców w Krosnowicach, co pomaga promować piłkę nożną wśród dzieci i młodzieży. W planach zarządu naszego klubu jest dalsza organizacja podobnych zawodów sportowych, jednakże prowadzonych już na większą skalę z zaproszeniem rówieśników z innych lokalnych drużyn.

Serdeczne podziękowania należą się zarówno firmie PROFIT jak i zarządowi Orląt Krosnowice, ale w szczególności naszym najmłodszym piłkarzom, którzy licznie stawili się do rywalizacji sportowej.

ZDJĘCIA Z TURNIEJU

ZDJĘCIA Z TURNIEJU (211) foto Robert J.

autor: ~hagi72 2016-04-05 09:19:04

avatar Moim zdaniem nawet takie wewnętrzne turnieje to strzał w tzw.dziesiątkę.Wielkie brawa dla trenera Konrada za pomysł,plan i świetną organizację.Ze swoje strony dodam ,że każda tego typu inicjatywa spotka się z dużym zaangażowaniem zarządu.Radość dzieciaków ,ich uśmiechnięte buźki są najlepszą nagrodą i wyznacznikiem tego ,że warto się zaangażować.

autor: ~Konrad9 2016-04-05 22:15:56

avatar Dzięki Prezes, miło to słyszeć. Pierwsze i napewno nie ostatnie takie wydarzenie w naszym klubie. Młodzi zawodnicy zadowoleni- a to najważniejsze :)