Kuraś, Makowski, Piątkiewicz (56 min. Podobiński), Świgost (46 min. Tomera F.), Gwiżdż, Mrozek, Rudnicki, Wiącek (76 min. Dąbrowski), Pławiak, Matusik Kam., Matusik Kon..

Greber, Hirchill, Hoffman, Juszczyk, Kęskiewicz, Kozik, Moskalski D. żółta kartka, Nosek (67 min. Moskalski G.), Obolewicz, Okrzesik, Uljasz (77 min. Potaczek).

STRZAŁY                  15                   8
     STRZAŁY CELNE                  10                   4
     RZUTY ROŻNE                  13                   5
     SPALONE                   1                   1

Statystyki prowadził SIWY

ZDJĘCIA Z MECZU foto Sylwia G.

FILMIK Z MECZU

W 23 kolejce o mistrzostwo A klasy grupy III, seniorzy Orlat Krosnowice podejmowali na własnym obiekcie innego rywala z Gminy Kłodzko, LKS Bierkowice. Dla naszego zespołu był to mecz nr 400 (od sezonu 2002-2003), na szczeblu A klasy. Po porażce w Kudowie Zdrój 0-2, podopieczni Kamila Matusika po przeciętnym meczu pokonali beniaminka z Bierkowic 3-0. Patrząc obiektywnie na to spotkanie, wynik meczu nie odzwierciedla tego co działo się na boisku przez 90 minut gry.

Do dyspozycji Kamila Matusika było wczoraj piętnastu zawodników. z powodu kontuzji nie mógł on skorzystać z usług Michała Muchy, i Kamila Suskiego. Za nadmiar żółtych kartek pauzować musiał Krystian Radziszewski, a Mateusz Trześniowski w tym dniu był w pracy. Goście z Bierkowic musieli sobie radzić bez najlepszego Pawła Milewskiego, który podobnie jak u nas Radziszewski pauzował za kartki.
Mecz toczony był szarpanym tempie. Od początku swój styl gry chcieli narzucić gospodarze, ale to goście już w 5 minucie poważnie zagrozili bramce Marcina Kurasia, który tego dnia był w wyśmienitej formie. W pierwszej połowie meczu więcej z gry mieli gospodarze, ale za każdym razem brakowało i szczęścia i dobrego wykończenia. Pierwszą grożną akcję miejscowi przeprowadzili w 16 minucie. Prawą stroną boiska w pole karne gości z piłką wbiegł Konrad Matusik, który dokładnie odegrał na siódmy metr. Niestety nadbiegając Adam Gwiżdż nie trafił czysto w piłkę i nadal mieliśmy bezbramkowy remis. W 24 minucie znakomicie interweniował bramkarz gości Robert Greber, który w przeciągu kilku sekund dwukrotnie obronił strzały Arkdiusza Plawiaka i Rafała Makowskiego. Trzy minuty później bramkarza gości mógł pokonać Patryk Wiącek, który po podaniu od Pławiaka minął obrońcę i uderzył w światło bramki. Po raz kolejny Greber popisał się udaną interwencją, ratując swój zespół przed utratą bramki. W 32 minucie swoja szansę miał także Mateusz Świgost. Ale i temu zawodnikowi nie udało się pokonać bramkarza gości. Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy z rzutu wolnego uderzył Konrad Matusik, który również nie zdołał pokonać świetnie grającego tego dnia bramkarza LKS-u.  Do przerwy mamy remis 0-0.
Po zmianie stron nadal przeważali gospodarze. W 49 minucie ponownie z dystansu strzelił Pławiak, ale nie po raz pierwszy świetną obronę zaliczył Greber. W 54 minucie w końcu golkipera gości zdołał pokonać 16-letni Patryk Wiącek, który z najbliższej odległości zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie. Asystę zaliczył Paweł Mrozek. Zaledwie 120 sekund później powinien być remis 1-1, ale z kilku metrów na nasze szczęście nie trafił w bramkę jeden z zawodników gości. Od tego momentu mecz się diametralnie zmienił. Beniaminek z Bierkowic zaczął grać odważniej i tym samy co raz częściej goście przedostawali się w nasze pole karne. W 68 minucie z najbliższej odległości po strzele głową w bramkę nie trafił Mateusz Juszczyk. Dziesięć minut później ten sam zawodnik po uderzeniu z około czternastego metra, trafił w słupek. Trzeba jednak dodać że piłka za nim uderzyła w lewy słupek bramki, otarła się o ręce interweniującego Marcina Kurasia. W 82 minucie w polu karnym Wojciecha Kozika fauluje Dariusz Rudnicki, i arbiter główny dyktuje jedenastkę dla gości. Do piłki podszedł Leszek Obolewicz, który nie zdołał pokonać Marcina Kurasia. Golkiper gospodarzy wyczuł kierunek uderzenia, i tym samym uratował nasz zespół przed utratą bramki. Niewykorzystana jedenastka przez gości, zemściła się zaledwie minutę później. Po szybkiej kontrze gospodarzy, piłkę w pole karne zagrał Konrad Matusik. Nadbiegający Pławiak pewnie swoją okazję wykorzystał, podwyższając wynik na 2-0. W doliczonym czasie gry w polu karnym gości sfaulowany został Filip Tomera. Pewnym egzekutorem okazał sie Pławiak, ustalając wynik na 3-0 dla Orląt.

POZOSTAŁE WYNIKI 23 KOLEJKI:

Łomniczanka Stara Łomnica  (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka) - Kryształ Stronie Śl. żółta kartka żółta kartka    2-2
bramki: Sylwester Wierzbicki (46'), Przemysław Szmigiel (60') (Łomniczanka) - Dariusz Bugajski (33'), Mariusz Lasota (53') (Kryształ)

Śnieżnik Domaszków żółta kartka żółta kartka - Zamek Gorzanów żółta kartka    5-2
bramki: Wojciech Brogowski (17', 52'), Kamil Kaplita (16'), Michał Socha (19'), Grzegorz Socha (60') (Śnieżnik) - Szczepan Polak (38'), Kamil Dawiec (43') (Zamek)

Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Cis Brzeźnica żółta kartka żółta kartka żółta kartka    1-2
bramki: Jacek Maruszak (90') (Odrodzenie) - Łukasz Poręba (40'), Gheorghita Galbeaza (78') (Cis)

Pogoń ZEM Duszniki Zdr. żółta kartka żółta kartka - Włókniarz Kudowa Zdr. żółta kartka    0-1
bramka: Patryk Myrdacz (19') (Włókniarz)

TKS Hutnik Szczytna żółta kartka - Inter Ożary      3-0
bramki: Łukasz Gawęda (19', 42'), Adam Ryncarz (89') (Hutnik)

MLKS Radków - Tęcza Ścinawka Dln.    0-3 /walkower/