Jóźwiak, Mrozek, Piątkiewicz, Radziszewski, Gwiżdż, Makowski, Podobiński (74 min. Dąbrowski), Wiącek (77 min. Kuraś), Tomera F. (69 min. Mucha), Świgost (60 min. Sarkowicz), Matusik Kon.

Jaworski, Bielski M., Dereń, Dymek, Korfanty, Maksylewicz (66 min. Lekszycki), Pachołek, Siedlecki K., Siedlecki P., Sikorski, Wierzbicki.

STRZAŁY                  13                   9
     STRZAŁY CELNE                   7                   5
     RZUTY ROŻNE                   9                   3
     SPALONE                   6                   2

Statystyki prowadził SIWY

ZDJĘCIA Z MECZU (33) foto Sylwia G.

FILMIK Z MECZU

Po dotkliwej porażce 0-3 w Stroniu z Kryształem, seniorzy Orląt w jakimś stopniu zrewanżowali się swoim kibicom, pokonując wczoraj Łomniczankę Starą Łomnicę 4-0. Obie drużyny do tego spotkania przystąpiły poważnie osłabione. Z naszej strony z różnych powodów nie zagrali: Rudnicki, Pławiak, Wrona, Trześniowski i Matusik Kamil. Do kadry po kilku kolejkach dołączyli za to Mucha, Piątkiewicz, Świgost i Dąbrowski. W Łomniczance brakowało Szmigla, Gacka, Świtalskiego, Bednarka, Sikorskiego, Isalskiego i Bielskiego Romana.
Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy w przeciągu pierwszych 45 minut zdobyli trzy bramki. Prowadzenie dla gospodarzy w 25 minucie zdobył Paweł Podobiński, który otrzymał idealne podanie od Konrada Matusika. Trzy minuty później na 2-0 przy nie najlepszej postawie bramkarza gości, podwyższył Adam Gwiżdż. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Paweł Podobiński. W 34 minucie z około 25 metra z rzutu wolnego na bramkę gości uderzył Konrad Matusik. Bramkarz Łomniczanki Paweł Jaworski wypuścił piłkę z rąk, a skuteczną dobitką popisał się Patryk Wiącek, podwyższając wynik na 3-0. W pierwszej połowie dwie znakomite okazję zmarnował Krystian Radziszewski, a co najmniej jedną Konrad Matusik. Blisko zdobycia swojej pierwszej bramki w barwach Orląt był także Rafał Makowski, który minimalnie nie trafił w bramkę strzelając z pola karnego. Goście w tej części gry oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Jóźwiaka. Bramkarz gospodarzy nie miał jednak żadnych problemów z obroną tego uderzenia.
Po zmianie stron do 68 minuty z boiska wiało nudą. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, nie kwapiąc się zbytnio do strzelenia kolejnych bramek. Wtedy wówczas swoją debiutującą bramkę w barwach Orląt zdobył Filip Tomera, który w sprytny sposób pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach dwie dobre okazje miał ponownie Konrad Matusik, a jedną Krystian Radziszewski. Zawodnicy Orląt swoich okazji nie wykorzystali, pudłując z najbliższych odległości. Między 74 a 85 minutą cztery znakomite sytuacje zmarnowali również goście. W 74 minucie uderzenie z pięciu metrów obronił nasz bramkarz. Zaledwie dwie minuty później sam na sam z Jóźwiakiem pojedynek przegrał Robert Dymek. Ten sam zawodnik w 79 minucie także nie zdołał pokonać Jóźwiaka, który obronił uderzenie piętką z dwóch metrów. W 83 minucie w bramkę z pięciu metrów po strzale z główki nie trafił Mariusz Bielski. Ten sam zawodnik kilka chwil po tym, minimalnie uderzył obok bramki z rzutu wolnego. Ostatecznie dowozimy zwycięstwo do końca meczu, i tym samym w trzynastym spotkaniu na własnym stadionie, odnosimy trzynaste zwycięstwo z rzędu.

Po meczu powiedzieli:

K. Matusik (trener GLKS Orlęta Krosnowice) - "Niezły mecz w naszym wykonaniu. Myślę że zawodnicy zrehabilitowali się za ostatnią porażkę w Stroniu. Cieszy mnie gra młodzieżowców, którzy zdobyli po bramce, a fajną zmianę dał też Michał Mucha, który powrócił po kontuzji. Brakuje nam jeszcze koncentracji by grać pełne 90 minut na przyzwoitym poziomie, bo w końcówce wdarło się rozluźnienie i mogliśmy stracić bramki. Nad tym musimy jeszcze popracować."

W. Zalewski (trener Łomniczanki St. Łomnica) - "Gratuluję drużynie z Krosnowic zwycięstwa i awansu do ligi okręgowej. Dzisiejszy mecz był meczem dwóch drużyn które nie pokazały do końca swoich umiejętność z różnych względów. Chociaż doznaliśmy wysokiej porażki i tak widzie w naszej drużynie postęp w grze. Uczymy się z każdym meczem i mam nadzieje że ta porażka będzie procentować w następnych meczach. Jestem zadowolony że mecz przebiegał w spokojnej atmosferze i nie było żadnych kontuzji. Pozdrawiam wszystkich działaczy ,kibiców i zawodników z Krosnowic. Zawsze będę miał miłe wspomnienia związane z Waszym klubem."

POZOSTAŁE WYNIKI 27 KOLEJKI:

Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka żółta kartka - TKS Hutnik Szczytna żółta kartka    0-0

Śnieżnik Domaszków żółta kartka żółta kartka - LKS Bierkowice żółta kartka żółta kartka żółta kartka    2-1
bramki: Andrzej Mikołajczyk (56', 83') (Śnieżnik) - Maciek Kaletka (11') (LKS)

Tęcza Ścinawka Śrd. żółta kartka - Włókniarz Kudowa Zdr.    0-5
bramki: Marek Tomczak (36', 38'), Paweł Myrdacz (63', 90'), Tomasz Mikołajczyk (89') (Włókniarz)

Pogoń ZEM Duszniki Zdr. żółta kartka - Kryształ Stronie Śl. czerwona kartka    2-0
bramki: Bartosz Staniszewski (25'), Bartłomiej Drozdowski (80') (Pogoń)

KS Polanica Zdr. - Inter Ożary żółta kartka żółta kartka żółta kartka    2-1
bramki: Przemysław Banaś (16'), Piotr Tortyna (28') (KS) - Jacek Sąsiadek (84') (Inter)

MLKS Radków - Cis Brzeźnica    0-3 /walkower/