GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - ATS WOJBÓRZ   1-1 (0-0)

0-1 Dominik Łukaszczuk (rzut karny) 90 min.
1-1 Dominik Piwowarczyk (asysta Konrad Trześniowski)
 90+3 min.

skład Orląt:
Szynkiewicz, Kruszyński (46 min. Tomera F.
 żółta kartka), Francuz, Szeroszewski, Łebek (75 min. Tomera M.), Lachowicz, Piwowarczyk, Lorek (60 min. Czerwiński), Tomera K., Trześniowski, Zabłocki żółta kartka (80 min. Tomera G.).

Wczoraj w południe, juniorzy jako jedyny zespół Orląt, sprawili swoim kibicom powody do radości. Podopieczni Łukasza Szapkowicza po emocjonującej końcówce zremisowali u siebie z ATS-em Wojbórz 1-1. Obie bramki wpadły dopiero w ostatnich minutach meczu. Najpierw w polu karnym gospodarzy, w nieprzepisowy sposób Jana Kłosowskiego sfaulował Mateusz Francuz. Arbiter główny Pan Tomaka słusznie odgwizdał przewinienie, dyktując gościom rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dominik Łukaszczuk. Zawodnik gości zachował spokój, i mocnym strzałem zdołał pokonać Mikołaja Szynkiewicza. W tym momencie arbiter główny do regulaminowego czasu gry doliczył jeszcze trzy minuty. W 93 minucie meczu gospodarze wykonywali rzut wolny, mniej więcej na połowie boiska. Zagrana piłka na tak zwaną "aferę", ostatecznie została wybita przez bramkarza gości na rzut rożny. Stały fragment gry wykonywał Konrad Trześniowski. Futbolówka zagrana w pole karne minęła po drodze kilku zawodników, lądując ostatecznie na nodze Dominika Piwowarczyka. Pomocnik Orląt bez zastanowienia uderzył z pierwszej piłki, i ku olbrzymiej radości wylądowała w siatce gości. 1-1.
Już w najbliższą środę, o godzinie 17.00 juniorzy Orląt zagrają na własnym obiekcie zaległy mecz z trzeciej kolejki. Rywalem będzie Polonia Bystrzyca Kłodzka, która zajmuje w tabeli piąte miejsce.