Wysoka porażka juniorów w Gorzanowie ...

TROJAN LĄDEK ZDR. - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE 0-2 (0-1)

skład Orląt:
Ignacy Kęskiewicz, Amelia Kromska, Wiktoria Michałków, Jakub Senderowski, Mikołaj Jurak, Piotr Kozdroń, Karol Papierowski, Maciej Kryjak, Sebastian Nagórski.

na zmiany wchodzili:
Szymon Mucha, Michał Staniewski, Patrycja Senderowska, Mateusz Frąckowiak, Julia Góral, Martyna Jóźwiak, Piotr Ćwichuła, Maciej Laburda, Daniel Radzewicz, Gabriel Rogólski, Krzysztof Morawski, Igor Czak, Miłosz Malecki, Michał Malecki.

17 września młodzicy GLKS-u Orląt Krosnowice strzelili swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach. Przypomnę że wówczas na listę strzelców wpisał się Piotr Kozdroń. Wczoraj, 1 października nasza drużyna odniosła swoje pierwsze ligowe zwycięstwo, wygrywając w Lądku z miejscowym Trojanem 2-0. Po raz pierwszy też, w tym sezonie nasz zespół nie stracił żadnej bramki.
Przed spotkaniem obie drużyny w pierwszych pięciu meczach nie wygrały żadnego meczu. Nasz rywal z Lądka miał na swoim koncie jeden punkt, który został zdobyty w Gorzanowie (remis 3-3). GLKS Orlęta Krosnowice w pięciu meczach doznały samych porażek, i z dorobkiem zero punktów zajmowała ostatnie jedenaste miejsce w tabeli.
W 13 minucie meczu z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Sebastian Nagórski. Ten sam zawodnik cztery minuty później uderzył z wolnego już nie do obrony, i dzięki temu prowadziliśmy w Lądku 1-0. Gospodarze do przerwy mieli co najmniej dwie - trzy okazje na strzelenie wyrównującej bramki. Bardzo dobrze tego dnia w naszej bramce bronił jednak Ignacy Kęskiewicz, który kilkukrotnie wspaniale interweniował.
Po zmianie stron nadal przewagę mieli gospodarze, którzy co chwilę groźnie atakowali Nasza drużyna przetrwała napór gospodarzy, i w 51 minucie po skutecznej kontrze zdobyliśmy drugą bramkę. Na listę strzelców (już po raz trzeci w tym sezonie) wpisał się Piotrek Kozdroń, który wykorzystał okazje będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Trzy minuty później najpierw Sebastian Nagórski, a chwile później Piotr Kozdroń mieli znakomite okazję na podwyższenie wyniku. Obaj gracze Orląt przegrali jednak pojedynek z golkiperem Trojana.
Ostatecznie utrzymujemy wynik do końca meczu, wygrywając pierwszy ligowy mecz. Brawa należą się dla wszystkich zawodników ( a także dla rodziców), którzy wczoraj pozostawili swoje serca na obiekcie sportowym w Lądku Zdrój.

JUNIORZY STARSI

ZAMEK GORZANÓW - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE  7-1 (2-0)

bramki:

1-0 Szczepan Polak 10 min.
2-0 Szczepan Polak
 38 min.
3-0 Paweł Nowak 65 min.
3-1 Roman Łebek
 70 min.
4-1 Bartosz Polak 80 min.
5-1 Michał Klimczak
 81 min.
6-1 Kamil Dymek 84 min.
7-1 Michał Klimczak
 88 min.

Szynkiewicz, Kruszyński
, Francuz, Szeroszewski (46 min. Łebek), Tomera M., Lachowicz, Papierowski (55 min. Czerwiński), Lorek, Tomera K., Trześniowski (58 min. Holinko), Zabłocki.

Bardzo wysoką porażkę doznali za to juniorzy starsi. Podopieczni Łukasza Szpakowicza przegrali z liderem w Gorzanowie aż 1-7, tracąc cztery bramki w ostatnich dziesięciu minutach.
Do przerwy po bramkach Szczepana Polaka (zawodnik ten grał w przeszłości w naszej drużynie), przegrywaliśmy 0-2. W 65 minucie na 3-0 dla gospodarzy podwyższył  Paweł Nowak. Pięć minut bo ładnym strzale z rzutu wolnego kontaktową bramkę dla gości zdobył Roman Łebek. Dwie minuty później mogliśmy zdobyć kolejną ale znakomitej okazji nie wykorzystał zawodnik gości. W ostatnich dziesięciu minutach nasz zespół został rozbity, tracąc aż cztery bramki. Końcowy wynik to wygrana Zamka Gorzanów 7-1.

Kryształ Stronie Śl. - Włókniarz Kudowa Zdr.    3-1

Unia Złoty Stok - LKS Bierkowice    1-1

ATS Wojbórz - Śnieżnik Domaszków    2-4

Cis Brzeźnica - Tarnovia Tarnów    1-3