1-1 Konrad Matusik (asysta Mateusz Hajłasz)

Jóźwiak, Dąbrowski (46 min. Piwowarczyk), Gwiżdż, Szpakowicz, Makowski, Podobiński żółta kartka, Mucha (77 min Szeroszewski), Hajłasz (85 min. Łebek), Wiącek, Matusik Kon. żółta kartka, Matusik Kam.,

Hruszowiec, Bobrecki (80 min. Borowiec), Baziak, Chrapek (65 min. Ciupiński), Czoch żółta kartka, Florczak (69 min. Kaczmarczyk), Kołodziej, Łagiewka, Szuba, Wojnowski, Zyl.

STRZAŁY                  12                   8
     STRZAŁY CELNE                   6                   4
     RZUTY ROŻNE                   9                   3
     FAULE                  18                  10
     SPALONE                   5                   4

Statystyki prowadził SIWY

Drugi z rzędu remis zanotowali seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice. W ubiegłej kolejce podopieczni Kamila Matusika zremisowali bezbramkowo z liderującą Nysą Kłodzko. Wczoraj po ciężkim meczu udało nam się urwać punkty kolejnemu kandydatowi. Tym razem zremisowaliśmy z trzecią drużyną w lidze. W Żarowie padł remis 1-1, a wyrównującą bramkę strzelił Konrad Matusik.
Do Żarowa udaliśmy się w piętnastoosobowym składzie, mając w kadrze czterech juniorów. W kadrze Orląt zabrakło Krystiana Radziszewskiego oraz Kamila Suskiego i Sebastiana Piątkiewicza. O pozostałych brakujących zawodnikach nie ma sensu cokolwiek pisać, gdyż podejście tych graczy jest wręcz dziecinne.
Od początku spotkania zdecydowana przewaga należała do gospodarzy, którzy szybko chcieli zdobyć pierwszą bramkę. Gospodarze pewnie zdawali sobie sprawę że im dłużej będzie się utrzymywał bezbramkowy remis, tym co raz trudniej będzie strzelić zwycięską bramkę. Już w 6 minucie w sytuacji sam na sam z Jóźwiakiem przegrał jeden z zawodników gospodarzy. W 18 minucie ponownie obronną ręką wyszedł nasz golkiper, który pewnie zdołał wyłapać futbolówkę. Do końca pierwszej połowy zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy jednak największe problemy mieli z sforsowaniem naszej obrony. Po raz kolejny kapitalnie zagraliśmy w defensywie, skutecznie przerywając akcję gospodarzom. Z naszej strony dwa celne uderzenia zaliczył Konrad Matusik. Napastnik Orląt dwukrotnie zmusił Marcina Hruszowca, bramkarza Zjednoczonych, do interwencji. Za każdym razem, bramkarz gospodarzy pewnie chwytał piłkę, broniąc oba uderzenia z rzutu wolnego. Gdy wydawałoby się, że do szatni będziemy schodzić z remisem 0-0, gospodarze strzelają nam bramkę. Dokładnie uczynił to Mateusz Kołodziej, który z ośmiu metrów uderzył nie do obrony. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze 1-0.
Po zmianie stron mecz był zgoła odmienny, aniżeli w pierwszych 45 minutach. Wprawdzie w pierwszych 10-15 minutach to nadal lepsze okazje mieli gospodarze, ale po dobrych interwencjach Jóźwiaka nadal przegrywaliśmy 0-1. W 49 minucie nasz bramkarz obronił uderzenie z ... 3 metrów, leżąc już na ziemi. W 56 minucie ponownie Jóźwiak ratuje nas przed utratą bramki, ale i tym razem swoją setkę (sam na sam) zmarnował Mateusz Kołodziej. Z upływem czasu coraz śmielej zaczęli atakować goście. W 63 minucie po błędzie obrońców z Żarowa, oko w oko z bramkarzem Zjednoczonych stanął Konrad Matusik. Kapitalna interwencja golkipera gospodarzy, który w wspaniałym stylu obronił uderzenie młodszego z braci Matusików. Jedenaście minut później ten sam zawodnik ponownie stanął przed szansą doprowadzenia do remisu. Tym razem Konrad Matusik uderzył w górny róg bramki, nie dając kompletnie żadnych szans bramkarzowi z Żarowa. Asystę przy wyrównującej bramce zaliczył Mateusz Hajłasz, który tego dnia był aktywnym piłkarzem Orląt. W kolejnych 15 minutach obie drużyny miały po dwie okazję na zdobycie kolejnych bramek, ale tym razem obaj bramkarze nie dali się zaskoczyć. W ostatnich pięciu minutach meczu to desperacka obrona gości, i masowy atak gospodarzy. W doliczonym czasie gry miejscowi aż czterokrotnie z rzędu wykonywali rzuty rożne. Po jednej z takiej wrzutce o mały włos a bramkę samobójczą zdobył by Mateusz Szeroszewski, który zmusił do interwencji naszego bramkarza.
Ostatecznie remis dowozimy do końca, i tym samym po raz kolejny udowadniamy wszystkim, że mimo braków kadrowych potrafimy zdobyć cenny punkt.

Po meczu powiedział:

K.Matusik (trener Orląt Krosnowice) - "Zdobyliśmy kolejny punkt, dzięki zdyscyplinowanej i mądrej grze. Mieliśmy też troszkę szczęścia i świetnie kilka razy interweniował nasz bramkarz. Trzeba być zadowolonym z wyniku, drużynie należą się brawa za walkę i zaangażowanie bo warunki były naprawdę ciężkie."

POZOSTAŁE WYNIKI 9 KOLEJKI:

Unia Złoty Stok żółta kartka - Piławianka Piława żółta kartka żółta kartka     1-1
bramki: Jarosław Śleziak (55') (Unia) - Jinhwan Lee (89') (Piławianka)

Victoria Tuszyn żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Grom Witków żółta kartka      4-0
bramki: Bartłomiej Cegiełka (34', 71'), Oktawian Waligóra (67'), Karol Bohajczuk (77') (Victoria)

Zamek Kamieniec Ząbk. żółta kartka - MKS Szczawno Zdr. żółta kartka    1-1
bramki: Kamil Sienkiewicz (46') (Zamek) - Marcin Łysakowski (35') (MKS)

Iskra Jaszkowa Dln. żółta kartka żółta kartka - Niemczanka Niemcza żółta kartka    2-1
bramki: Mateusz Juszczyk (30', 44') (Iskra) - Remigiusz Kowerka (42') (Niemczanka)

Zdrój Jedlina Zdrój żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Pogoń ZEM Duszniki Zdr.  żółta kartka żółta kartka żółta kartka     4-2
bramki: Maciej Piwoński (12'), Bartosz Chabrowski (17'), Łukasz Samiec (51'), Dominik Dudek (61') (Zdrój) - Emil Kania (38'), Bartłomiej Drozdowski (63') (Pogoń)

Nysa Kłodzko żółta kartka - LKS Bystrzyca Grn. żółta kartka    4-0
bramki: Łukasz Tracz (40', 80'), Sule Ayinla (55'), Michał Wojtaszek (87') (Nysa)

LKS Gola Świdnicka żółta kartka - Górnik Boguszów Gorce żółta kartka żółta kartka żółta kartka    2-4
bramki: Maciej Madziała (47'), Maciej Turzański (73') (LKS Gola) - Konrad Zwolenik (8'), Jarosław Maliszewski (23'), Wojciech Kois (25'), Łukasz Podgórski (56') (Górnik)