Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej...

• autor: ralal777, 2017-01-03 10:42

GLKS Orlęta Krosnowice - SENIORZY

W sezonie 2015/2016 seniorzy GLKS Orlęta Krosnowice pod wodzą Kamila Matusika, pewnie zdobyli awans do klasy okręgowej. Po piętnastu latach gry w A klasie, ponownie zagramy wyższej klasie rozgrywkowej. Przed nowym sezonem jak i w jego trakcie spore zmiany nastąpiły w kadrze Orląt. Za nim rozgrywki ligowe ruszyły na dobre, do naszej drużyny dołączyli; Łukasz Szpakowicz i Mateusz Hajłasz (obaj przeszli z Iskry Jaszkowa Dln.), a także Damian Moskalski (LKS Bierkowice). Zdecydowanie więcej zawodników straciliśmy przed, jak i w trakcie rozgrywek. Jeszcze w sierpniu do LKS-u Bierkowice na półroczne wypożyczenie przeszli; Dariusz Mazurek, Dariusz Rudnicki oraz Tomasz Wrona. Na takiej samej zasadzie przeniósł się do Pogoni Duszniki Zdr., Mateusz Świgost. W trakcie rozgrywek z różnych powodów z gry zrezygnowało aż sześciu zawodników (Kamil Sarkowicz, Arkadiusz Pławiak, Mateusz Trześniowski, Sebastian Piątkiewicz, Paweł Mrozek, Wojciech Strykowski).
Przed sezonem podopieczni Kamila Matusika rozegrali sześć spotkań kontrolnych. Bilans meczów towarzyskich to dwa zwycięstwa oraz trzy porażki (bramki 24-22)

Wyniki spotkań towarzyskich:
GLKS Orlęta Krosnowice - Śnieżnik Domaszków (A kl.)   2-4
Orzeł Ząbkowice Śl. (IV liga) - GLKS Orlęta Krosnowice   10-1
Huragan Bożków (B kl.) - GLKS Orlęta Krosnowice   1-13
GLKS Orlęta Krosnowice   - LKS Bierkowice (A kl.)   5-6
GLKS Orlęta Krosnowice - WLKS Wambierzyce (A kl.)   4-1

Ligowy sezon rozpoczęliśmy 15 sierpnia, grając na stadionie w Boguszowie Gorcach z miejscowym Górnikiem. Dodam że gospodarze tego meczu także w tym sezonie są tak jak i my beniaminkiem klasy okręgowej. Po dramatycznym i zaciętym meczu przegrywamy jednak 1-3, a jedyną bramkę dla Orląt strzelili wówczas Konrad Matusik. W kolejce numer II Orlęta wygrywa w Dusznikach Zdrój z Pogonią 2-0, a na listę strzelców wpisali się wówczas Krystian Radziszewski i Konrad Matusik. Obie bramki wpadły po stałych fragmentach gry, a dwie asysty zaliczył Arkadiusz Pławiak. Tydzień później seniorzy Orląt po raz trzeci z rzędu w sezonie 2016/2017 rozegrali ligowe spotkanie na obcym stadionie. Po jednym z lepszych meczów, zremisowaliśmy w Szczawnie z miejscowym MKS-em, 2-2. I tutaj dwukrotnie po stałych fragmentach gry pokonaliśmy bramkarza rywali. Na listę strzelców tak jak i w Dusznikach wpisali się Radziszewski i młodszy z braci Matusików. Warto dodać że do 63 minuty prowadziliśmy 2-0, a obie bramki dla gospodarzy (druga bramka wpadła w 89 minucie) strzelił Tomasz Czechura. W IV kolejce w końcu zagraliśmy przed własną publicznością. Po wręczeniu pamiątkowego Pucharu za awans do klasy okręgowej, rywalizowaliśmy z jednym z kandydatem do awansu, Victorią Tuszyn. Goście przez cały mecz byli zdecydowanie od nas lepsi, i zasłużenie wygrali w Krosnowicach, 2-0. Po tej porażce nasz zespół spadł w ligowej tabeli, na 12 miejsce.  W V kolejce Orlęta po bardzo słabym meczu przegrywa z Kamieńcu Ząbkowickim z miejscowym Zamkiem, 0-2. Obie bramki straciliśmy w drugiej części meczu, a bramkarza Orląt najpierw pokonał Brazylijczyk Neto, i po bramce samobójczej Łukasz Szpakowicz. W kolejce numer sześć zdobywamy pierwszy ligowy punkt, grając na własnym stadionie. Rywalem Orląt był zespół z Jedliny Zdrój. Już od 33 minuty, goście zmuszeni byli grać w dziesiątkę, gdy to czerwoną kartkę zobaczył Lipiński. Dosłownie cztery minuty później po przepięknej bramce Patryka Wiącka z woleja, objęliśmy jednobramkowe prowadzenie. Po zmianie stron przyjezdni mimo gry w osłabieniu, prezentowali się od nas lepiej, i już w 66 minucie Bartosz Chrabowski doprowadził do remisu. Dziesięć minut później, zdecydowanie najładniejszą bramkę dla Orląt w rundzie jesiennej, strzelił grający trener, Kamil Matusik, który strzałem z okolicy 35 metra, nie dał żadnych szans bramkarzowi gości na skuteczną interwencję. Na sześć minut przed końcem meczu goście ponownie doprowadzają do remisu. W doliczonym czasie gry, rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Hajłasz, i ostatecznie remisujemy z Zdrojem 2-2.
W siódmej kolejce udaliśmy się do Goli Świdnickiej, doznając kompromitującej porażki. Przed meczem z liderem (Nysa Kłodzko), nasza drużyna przegrywa aż 1-8. Honorową bramkę dla Orląt zdobył Patryk Wiącek. Tydzień później w Krosnowicach pojawił się lider z Kłodzka. Wielu kibiców zastanawiało się, a wręcz było przekonanych, że ten mecz pewnie i wysoko wygra Nysa. Końcowy wynik po 90 minutach to sensacyjne 0-0. Po urwaniu punktów liderowi, wybraliśmy się do vice lidera, na mecz z Zjednoczonymi Żarów. I tam sprawiliśmy miłą niespodziankę, remisując z faworytem 1-1. Bramkę na wagę jednego punktu w 74 minucie zdobył Konrad Matusik. Po dwóch dobrych meczach, przyszedł czas na kolejny słaby mecz w naszym wykonaniu. W kolejce numer dziesięć przegrywamy u siebie z Unią Złoty Stok aż 0-3. Goście przez niemal godzinę grali w osłabieniu, a mimo to zdołali strzelić naszej drużynie dwie bramki. W jedenastej kolejce w końcu wygrywamy. W Jaszkowej Dolnej po raz pierwszy w klasie okręgowej odbyły się derby Gminny Kłodzko. Prowadzenie dla Orląt w 41 minucie zdobył Kamil Matusik, a w drugiej połowie, w 77 minucie gospodarzy dobił Kamil Suski. W kolejnym pojedynku ogrywamy Niemczankę Niemcze 3-1, a tydzień później remisujemy w Piławie Górnej, 2-2. Ten okres był dla nas najlepszym okresem w tej rundzie. W trzech meczach zdobywamy siedem punktów, strzelając siedem, a tracąc tylko trzy bramki. W ostatnich dwóch meczach nie zdobyliśmy już żadnego punktu. Najpierw, mimo prowadzenie do przerwy 1-0, przegrywamy w Witkowie z Gromem 1-2, a na zakończenie ulegliśmy u siebie 0-4 drużynie z Bystrzycy Górnej.
Ostatecznie rundę jesienną kończymy na jedenastym miejscu (z dorobkiem czternastu punktów), mając dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

W rundzie jesiennej strzeliliśmy rywalom siedemnaście bramek (dziewięć w pierwszej i osiem w drugiej połowie). W tych meczach drużyna nasza straciła trzydzieści dwie bramki. W pierwszych 45 minutach dziesięć, a w drugich 45 minutach straciliśmy aż dwadzieścia dwie bramki, z tego dziewiętnaście w ostatnich trzydziestu minutach.
Pięć bramek strzeliliśmy w pierwszym kwadransie meczu. Ani razu do bramki rywala nie trafialiśmy między 16 a 30 minutą. Dwie bramki straciliśmy między 16 a 30 minutą. Nasi rywale najwięcej strzelali nam między 61 a 75 minutą. Wówczas straciliśmy aż jedenaście bramek.