GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - ZAMEK KAMIENIEC ZĄBK.  1-4 (1-2)

1-2 Patryk Wiącek (asysta Patryk Wiącek) 41 min.

Jóźwiak, Radziszewski czerwona kartka (60 min.), Świtalski, Dąbrowski (75 min. Lachowicz P.), Gwiżdż żółta kartka, Mrozek, Smyk (46 min. Lachowicz K.), Tomera, Rudnicki żółta kartka, Wojtaszek, Wiącek (85 min. Szeroszewski).

Skład Zamka:
Margasiński, Bierut, Brzózka (57 min. Sopuch), Majewski żółta kartka, Burczak K. (75 min. Ścigaj), Burczak P., Chamerski, Deryło, Góral (72 min. Węglarz), Ililov, Postawa. .

ZDJĘCIA Z MECZU (22) foto Sylwia Gaik

Seniorzy GLKS-u Orąt Krosnowice w ostatnią sobotę przegrali już jedenasty mecz w lidze. Tym razem po porażce 1-4 z Zamkiem Kamieniec, i wygranej Gromu Witków z Pogonią Duszniki Zdr. (3-1), nasz zespół spadł w tabeli na trzynaste miejsce. Pozycja ta oznacza że, na dzień dzisiejszy opśucilibyśmy klasę okręgową. Do bezpiecznego miejsca brakuje nam dwóch punktów, a przed nami jest właśnie Grom Witków i Unia Złoty Stok.
Do meczu z Zamkiem przystąpiliśmy bez pauzującego za kartki Arkadiusza Pławiaka, oraz kontuzjowanego Michała Muchę. W porównaniu do ostatniego meczu z Tuszyna, trener naszej drużyny mógł skorzystać z nieobecnych tydzień temu Marcina Świtalskiego, Mateusza Szeroszewskiego, Romana Łebka i Patryka Lachowicza.
Przez niemal cały mecz kontrolę nad wydarzeniami na boisku mieli goście z Kamieńca, którzy w Krosnowicach zasłużenie wygrali. Na pierwszą bramkę licznie zgromadzeni kibice musieli poczekać do 28 minuty. Szybko wykonany rzut rożny przez gości, kompletnie zaskoczył naszą drużynę. Z pięciu metrów strzałem z głowki Jóźwiaka pokonał Marek Postawa, wyprowadzając swój zespół na jednoobramkowe prowadzenie. Dodam jeszcze że, za nim wpadła pierwsza bramka, dzięki dobrym interwencją Jóźwiaka, przyjezdni zmarnowali dwie stu procentowe okazje. Zaledwie 120 sekund od utraty bramki, tracimy drugą i po trzydziestu minutach gry przegrywamy już 0-2. W środkowej części boiska piłkę stracił Dariusz Rudnicki. Szybka kontra gości i ponownie z bliskiej odległości naszego golkipera pokonał tym razem Wojciech Brzózka. W 41 minuice meczu gospodarze łapią kontakt z rywalem. W pole karne Marcina Margasińskiego piłkę wrzucił Adam Gwiżdż, a bramkę kontaktową dla gospodarzy, strzałem z główki strzelił Patryk Wiącek. Do przerwy 1-2.
Po zmianie stron goście szybko sprowadzają nas na ziemię. W 52 minucie ponowny stały fragment gry przynosi przyjazdnym zdobycie trzeciej bramki. W zamieszaniu pod naszą bramką najprzytomniej zachował się Wojciech Brzózka, strzelając nie do obrony. Na domiar złego w 60 minucie za niesportowe zachowanie naszego kapitana, czerowną kartkę zobaczył Krystian Radziszewski, i ostatnie trzydzieści minut musieliśmy grać w osłabieniu. W 73 minucie meczu z dwudziestu metrów, strzałem z dystansu Margasińskiego próbował zaskoczyć Patryk Wiącek. Kapitalne uderzenie napastnika Orląt minimalnie było niecelne, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. W 78 minucie gospodarzy dobił Roman Ililov, po ładnym uderzeniu futbolówki głową, ustalając wynik na 4-1 dla Zamka.

Po dobrym występie w Tuszynie, tym razem zagraliśmy fatalny mecz, będąc tylko tłem dla gości z Kamieńca. Kolejnym rywalem Orląt w najbliższą sobotę bedzię rozpędzony zespół z Jedliny Zdroju. Nasz najbliższy przeciwnik na wiosnę wygrał wszystkie pięć ligowych meczy.

POZOSTAŁE WYNIKI 20 KOLEJKI:

Unia Złoty Stok żółta kartka - Zjednoczeni Żarów żółta kartka    1-6
bramki: Damian Miśkiewicz (70') (Unia) - Adam Łagiewka (45', 51', 65'), Krzysztof Goździejewski (33', 90+1'), Mateusz Kołodziej (13') (Zjednoczeni)

Górnik Boguszów Gorce żółta kartka żółta kartka żółta kartka - MKS Szczawno Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka    2-1
bramki: Jarosław Maliszewski (66', 78') (Górnik) - Tomasz Czechura (23') (MKS)

Iskra Jaszkowa Dln. czerwona kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Nysa Kłodzko czerwona kartka żółta kartka żółta kartka    2-2
bramki: Kamil Matusik (74'), Mateusz Uroda (76') (Iskra) - Paweł Cebulski (62'), Sule Ayinla (78') (Nysa)

Piławianka Piława  żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Zdrój Jedlina Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka   1-3
bramki: Michał Sienicki (67') (Piławianka) - Bartosz Chabrowski (35', 80'), Robert Kubowicz (22') (Zdrój)

LKS Bystrzyca Grn. żółta kartka żółta kartka - Victoria Tuszyn  żółta kartka żółta kartka     0-4
bramki:  Karol Bohajczuk (20', 69'), Paweł Kuśmierek (12'), Maciej Rakoczy (60') (Victoria)

Grom Witków żółta kartka - Pogoń ZEM Duszniki Zdr. żółta kartka żółta kartka     3-1
bramki: Przemysław Kloc (21', 89'), Paweł Zyl (15') (Grom) - Emil Kania (59') (Pogoń)