Opis z meczu oraz pozostałe wyniki 21 kolejki ...

7-0 Ireneusz Włochowski 85 min

Jóźwiak żółta kartka, Dąbrowski, Lachowicz K. (46 min. Bodnariuk), Gwiżdż, Mrozek, Lachowicz P., Tomera, Rudnicki, Wojtaszek, Wiącek, Mucha (50 min. Łebek).

Skład Zdroju:
Wtulich, Siara, Pohl, Kwiatkowski, Samiec (60 min. Wosiński), Kałwak (75 min. Kraus), Piwoński, Kubowicz (67 min. Włochowski), Lipiński, Zasada (73 min. Karkułowski), Chabrowski.

W ostatnią sobotę seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice rozgrywali swój ligowy mecz w Jedlinie Zdrój. O tym meczu można w najprostszy sposób napisać że, się odbył. Po raz drugi w tym sezonie seniorzy skompromitowali się (pierwszy raz w Goli Świdnickiej przegrywając 1-8), przegrywając z czwartym zespołem w lidze, 0-7. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, bo szczęścia w tym spotkaniu nam nie brakowało. Gospodarze zmarnowali przez 90 minut kilka znakomitych okazji, a piłka aż cztery razy zatrzymywała się na słupkach i raz na poprzeczce.
Do Jedliny Zdrój udaliśmy się w zaledwie trzynastoosobowym składzie, mając w kadrze aż pięciu młodzieżowców. Ostatnie 20 minut graliśmy w dziesięcioosobowym składzie, gdy to w 70 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Paweł Mrozek. Z różnych powodów osobistych do Jedliny Zdrój nie pojechali; Świtalski, Radziszewski, Pławiak, Smyk, Szeroszewski.
Już w pierwszej minucie goście stworzyli sobie pierwszą okazję na zdobycie pierwszej bramki. Z rzutu wolnego, z okolicy siedemnastego metra w poprzeczkę trafił jeden z zawodników gospodarzy. Do 35 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w tym czasie miejscowi raz trafili w słupek, a kilka razy z najbliższej odległości strzelali nie celnie. Dopiero w 35 minucie Robert Kubowicz zdołał pokonać naszego bramkarza, strzelając nie do obrony z okolicy szesnastego metra. W 39 minucie miejscowi prowadzili już 2-0, a do własnej bramki futbolówkę z najbliższej odległości skierował Michał Mucha. W 45 minucie, po interwencji naszego bramkarza przed polem karnym, los ponownie nam sprzyjał. W nieprzepisowy sposób Bartosza Chabrowskiego zatrzymał Rafał Jóźwiak, który ostatecznie zamiast czerwonej kartki, ukarany został koartonikiem koloru żółtego.
Po zmianie stron gospodarze nadal zdecydowanie dominowali, strzelając nam w tej części gry aż pięć bramek. W 47 i w 65 minucie Jóźwiaka pokonał Chabrowski, strzelając tym samym swoją 15 i 16 bramkę w tym sezonie. W 70 minucie do pustej bramki piłkę posłał Mateusz Kałwak, podwyższając wynik na 5-0. Dziesięć minut później szóstą bramkę dla gospodarzy strzelił Konrad Karkułowski, a festiwal strzelecki miejscowych w 85 minucie zakończył Ireneusz Włochowski, ustalając wynik na 7-0.
W najbliższej kolejce seniorzy Orląt pauzują, otrzymując darmowe trzy punty po wycofaniu się z rozgrywek LKS Goli Świdnickiej. Mimo pauzy już dziś chciałbym zaprosić szczególnie naszych zawodników na bardzo ważny mecz, który odbędzie się w Jaszkowej Dolnej. O godzinie 16.00 miejscowa Iskra zagra u siebie z Unią Złoty Stok. Przy wygranej gospodarzy, i ewentualnej porażce Piławianki Piławy z Nysą Kłodzko, wyjdziemy z strefy spadkowej. Dodam też że, wszystkie trzy drużyny walczące o utrzymanie (Orlęta, Unia i Piławianka), w tej części sezonu będą mieli po jednym walkowerze.
Nasz zespół najbliższy mecz zagra w środę 3 maja, gdy to o godzinie 16.00 zmierzymy się w Kłodzku z miejscową Nysą, która obecnie jest liderem klasy okręgowej.

POZOSTAŁE WYNIKI 21 KOLEJKI:

Unia Złoty Stok żółta kartka żółta kartka - Grom Witków żółta kartka    0-4
bramki: Maciej Madziała (37', 62', 67'), Łukasz Cegielski (20') (Grom)

Victoria Tuszyn żółta kartka - Górnik Boguszów Gorce żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka    3-1
bramki: Maciej Rakoczy (49', 66'), Adam Bohajczuk (25') (Victoria) - Kornel Duś (10') (Górnik)

Zjednoczeni Żarów żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Iskra Jaszkowa Dln.    4-1
bramki: Mateusz Kołodziej (7', 27', 48'), Adam Łagiewka (35') (Zjednoczeni) - Hubert Śliwiński (73') (Iskra)

Zamek Kamieniec Ząbk. żółta kartka żółta kartka - LKS Bystrzyca Grn. żółta kartka żółta kartka      1-1
bramki: Arkadiusz Majewski (29') (Zamek) - Łukasz Somala (66') (LKS)

MKS Szczawno Zdr. - Pogoń ZEM Duszniki Zdr.     2-0
bramki: Tomasz Lewandowski (51'), Damian Olejnik (90+3') (MKS)

Nysa Kłodzko - Niemczanka Niemcza     3-0 walkower

LKS Gola Świdnicka - Piławianka Piława     0-3 walkower