1, 2, 3, 4 ... 8 !!! Czarna seria Orląt trwa !

• autor: ralal777, 2017-05-05 11:11

NYSA KŁODZKO - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE   8-0 (2-0)
Zdjęcia oraz filmik z meczu ...

Bramka:

1-0 Sule Ayinla 27 min.
  2-0 Jacek Cebulski 31 min.
  3-0 Adam Bońkowski 58 min.
  4-0 Jacek Cebulski 64 min.
  5-0 Daniel Horka 75 min.
  6-0 Sule Ayinla 84 min.
  7-0 Sule Ayinla 86 min.
Jacek Cebulski 86 min

Jóźwiak, Gwiżdż żółta kartka, Dąbrowski (46 min. Szeroszewski),, Lachowicz P., Bodnariuk, Pławiak, Smyk, Rudnicki, Wojtaszek, Wiącek (75 min. Łebek), Mucha (46 min. Sarkowicz).

Skład Nysy:
Borkowski, Bońkowski, Cebulski J., Ciupider, Konowalczyk żółta kartka (85 min. Dędys), Łazarowicz, Osicki (65 min. Sasinowski), Pierzchalski (72 min. Horka), Słomka, Wojtal (86 min. Trześniowski), Ayinla.

Kolejny bardzo słaby mecz rozegrali seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice. Po słabiej drugiej połowie podopieczni Rafała Jóźwiaka przegrali w Kłodzku z liderem klasy okręgowej aż, 0-8. Była to druga z rzędu tak bolesna porażka naszych zawodników, którzy z kolejki na kolejkę zmniejszają swoją szansę na pozostanie w lidze okręgowej. Na nasze szczęście bez pośredni rywale w walce o utrzymanie także przegrywają swoje mecze, i dzięki temu nadal mamy szansę na pozostanie na tym szczeblu rozgrywek. Pytanie tylko czy to ma sens? Na tą odpowiedź odpowiem po zakończonym sezonie, gdyż na dzień dzisiejszy nie wiem gdzie pierwszy zespół Orląt, grać będzie od nowego sezonu.
Sam mecz był bardzo przeciętnym widowiskiem, a o dwie klasy lepszą drużyną okazali się gospodarze, którzy oczywiście nadal pozostali liderem. Po trzy bramki dla miejscowych strzelili Sule Ayinla oraz Jacek Cebulski. Po jednym trafieniu dołożyli także Adam Bońkowski i Daniel Horka. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, gdyby zawodnicy Nysy precyzyjnej strzelali na naszą bramkę. Dwukrotnie od utraty bramki uratował nas słupek, a w jednym przypadku poprzeczka.
Kolejnym rywalem Orląt w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 będzie Zjednoczeni Żarów.

ZDJĘCIA Z MECZU (foto Wiktoria Filar)

Poniżej wypowiedzi po meczu Nysy Kłodzko z Orlętami Krosnowice:

Krzysztof Konowalczyk, MKS Nysa Kłodzko:
- Nie spodziewaliśmy się, że wygrana przyjdzie nam tak łatwo. Pierwsze 20. minut meczu było po równo. Później, jak już zdobyliśmy pierwszego gola, to kolejne trafienia były dla nas kwestią czasu.  Przeciwnik nie cofał się, dalej próbował grać do przodu i to było konsekwencją tego, że my strzelaliśmy bramkę jedną za drugą. Trenowaliśmy akcje ofensywne i to w meczu z Orlętami fajnie wyszło.

Rafał Jóźwiak, Orlęta Krosnowice:
- Chciałbym pogratulować Nysie zwycięstwa. Powtórzyła się sytuacja z poprzedniej kolejki z meczu ze Zdrojem Jedlina-Zdroju, gdzie zagraliśmy niezłą pierwszą połowę, a na drugą brakło kondycji.  Przed spotkaniem wspominałem, że dawno w Kłodzku nie przegrałem, a tę porażkę zapamiętam na długo.

Adam Bońkowski, MKS Nysa Kłodzko:
- Nie zlekceważyliśmy rywala, podeszliśmy do meczu z szacunkiem. To, co sobie założyliśmy, to wykonaliśmy w stu procentach. Przygotowaliśmy się cały tydzień do tego meczu, trenowaliśmy stałe fragmenty gry, wykończenia akcji i to zaowocowało w meczu z Orlętami.

Kamil Krzywda, MKS Nysa Kłodzko:
- Początek meczu był troszeczkę nerwowy, mieliśmy kilka sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Z każdą minutą przeważaliśmy coraz bardziej, co udokumentowaliśmy bramkami. My byliśmy zdecydowanym faworytem tego meczu i to pokazaliśmy na boisku, ale nie można rywalom odmówić woli walki.

Zamek Kamieniec Ząbk. - Pogoń ZEM Duszniki Zdr. żółta kartka   4-0
bramki: Piotr Burczak (26'), Roman Ililov (41'), Wojciech Brzózka (44'), Mateusz Sopuch (79') (Zamek)

Victoria Tuszyn (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartkażółta kartka żółta kartka żółta kartka - MKS Szczawno Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka    4-1
bramki: Bartłomiej Cegiełka (61', 79'), Bartłomiej Błaszczyk (68'), Andrade Silva (74') (Victoria) - Błażej Gromniak (47') (MKS)