ATS WOJBÓRZ - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE   1-2 (1-0)

1-1 Krystian Radziszewski (asysta Paweł Podobiński) 65 min.
  1-2 Maciek Kaletka (asysta Wojciech Galiński) 73 min.

Jóźwiak, Rudnicki (87 min. Lachowicz), Galiński żółta kartka, Świtalski, Podobiński żółta kartka, Mucha (46 min. Zajączkowski), Trześniowski M. (65 min. Tomera), Urban (46 min. Radziszewski żółta kartka), Wojtaszek, Toczek (80 min. Szeroszewski), Kaletka.

Skład ATS Wojbórz:
Kieloch, Szkudlarek, Piękoś,  Pawłowski, Lemiński, Jastrzębski, Hofman, Bajor, Wacławik, Wnent, Siedlecki żółta kartka

W drugiej kolejce podopieczni Wojtka Galińskiego udali się na trudny teren do Wojborza, aby powalczyć o kolejne trzy punkty z miejscowym ATS-em. O tym że rywal jest wymagający przekonaliśmy się kilka dni wcześniej, gdy to w meczu Pucharu Polski nasza drużyna ostatecznie zremisowała 0-0 (w karnych przegraliśmy 4-5). W drugiej rundzie zespół Marcina Wacławika wyeliminował z Pucharu Polski, Włókniarza Kudowę Zdrój, remisując w regulaminowym czasie gry 3-3. Od 12 czerwca 2016 roku, ATS Wojbórz nie przegrał ligowego meczu, notując siedemnaście z rzędu zwycięstw (szesnaście w B klasie i jedno w A klasie). 26 sierpnia 2017 roku wspaniała seria beniaminka A klasy grupy IV została przerwana przez naszą drużynę.
Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w siódmej minucie zdobyli bramkę. Zbyt krótkie wybicie w naszym polu karnym przez Michała Muchę, wykorzystał grający trener ATS-u Marcin Wacławik, który z siedmiu metrów pewnie pokonał Rafała Jóźwiaka. Mimo dość szybko straconej bramki, taktyka gości do końca pierwszej połowy się nie zmieniła. Nasz zespół cierpliwie czekał na własnej połowie na przeciwnika, próbując groźnie kontratakować. W 32 minucie miejscowi mogli podwyższyć na 2-0, ale tym razem dobrze interweniował nasz bramkarz, parując piłkę na poprzeczkę. Goście w tej części gry nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji do strzelenia wyrównującej bramki, i ostatecznie do przeryw przegrywaliśmy w Wojborzu zasłużenie 0-1.
Po zmianie stron oglądaliśmy całkiem inny zespół z Krosnowic. Gocie od początku połowy zagrali wysokim pressingiem, spychając gospodarzy do defensywy. W 58 minucie bliski wyrównującej bramki był Przemysław Toczek, który z bliskiej odległości trafił niestety w boczną siatkę. W 65 minucie Orlęta w końcu doprowadza do remisu. Z lewej strony boiska z rzutu wolnego zagrywał Paweł Podobiński. Dobrze zagrana w pole karne futbolówka wylądowała na głowie Krystiana Radziszewskiego, który sprytnym strzałem w długi róg bramki w końcu zdołał pokonać Karola Kielocha. Osiem minut później goście strzelają drugą bramkę. W środkowej części boiska, piłkę przejął grający trener Orląt, Wojciech Galiński, który natychmiast odegrał do Maćka Kaletki. Napastnik gości podbił futbolówkę, i kapitalnym strzałem z 25 metrów po raz drugi zmusił do kapitulacji bramkarza ATS-u. Po tej bramce, co raz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Mimo iż do zakończenia meczu pozostało jeszcze 15 minut, miejscowi nie stworzyli sobie żadnej stu procentowej okazji. W tej części meczu gospodarze aż trzykrotnie wykonywali rzuty wolne z odległości około 20 metrów od naszej bramki. Na nasze szczęście żaden strzał nie był nawet celny, i nasz bramkarz nie musiał interweniować.
Ostatecznie wygrywamy w Wojborzu 2-1, i razem z Polonią Bystrzyca, z Włókniarzem Kudowa i z Śnieżnikiem Domaszków, po dwóch kolejkach mamy komplet sześciu punktów.

POZOSTAŁE WYNIKI 2 KOLEJKI:

LKS Bierkowice żółta kartka żółta kartka - Sudety Międzylesie żółta kartka żółta kartka żółta kartka     3-3
bramki: Paweł Milewski (26'), Damian Jach (88'), Leszek Obolewicz (90') (LKS) - Grzegorz Korotusz (8', 43'), Michał Kowalski (60') (Sudety)

Hutnik Szczytna - Śnieżnik Domaszków     2-6
bramki: Krystian Trzciński (36'), Łukasz Gawęda (78') (Hutnik) - Michał Socha (20', 46'), Grzegorz Socha (25') Konrad Matusik (40'), Kamil Brocki (89'), Wojciech Brogowski (90+4') (Śnieżnik)

Łomniczanka Stara Łomnica żółta kartka - Polonia Bystrzyca Kł.    1-5
bramki: Grzegorz Sikorski (42') (Łomniczanka) - Daniel Pasternak (40', 53', 57'), Sławomir Marszałek (17'), Dawid Wizimirski (87') (Polonia)

Zamek Gorzanów - Włókniarz Kudowa Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka    2-4
bramki: Grzegorz Zalewski (50'), Dominik Matusik (90') (Zamek) - Tomasz Mikołajczyk (52', 89'), Patryk Myrdacz (20'), Kacper Gawęda (36') (Włókniarz)

Granica Tłumaczów czerwona kartka żółta kartka - WLKS Wambierzyce żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka   1-1
bramki: Mirosław Karpierz (10') (Granica) - Tomasz Koprowski (50') (WLKS)

Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka żółta kartka żółta kartka - KS Polanica Zdr. żółta kartka     4-1
bramki: Grzegorz Gargała (35', 57'), Grzegorz Hasiak (53'), Mateusz Fedak (58') (Odrodzenie) - Dawid Zastawniak (31') (KS)