Wygrana juniorów i orlików, remis młodzików, porażka...

Wygrana juniorów i orlików, remis młodzików, porażka trampkarzy...

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - SŁOWIANIN WOLIBÓRZ   3-2 (1-1)

1-0 Szymon Bielski 3 min.
  2-1 Michał Kurzela 9 min.
  3-2 Patryk Zwardoń 43 min.

Frąckowiak, Kurzela, Solarz, Ciszewski, Nowak, Szypielski, Zwardoń, Woźny, Kęskiewicz, Bielski, Grzelczyk, Wróbińska.

W drugim meczu ligi Orlika, nasi najmłodsi zawodnicy pokonali na własnym terenie drużynę Słowianin Wolibórz 3-2. Mecz od początku ułożył się świetnie dla drużyny Orląt, gdyż już w drugiej minucie spotkania wynik, dobrym strzałem z dystansu otworzył 7-letni Szymon Bielski. Po kilku minutach mieliśmy niestety remis. Jednakże i w tym przypadku, odpowiedź naszych zawodników była natychmiastowa, po kilku niewykorzystanych sytuacjach strzeleckich, naszą drużynę na prowadzenie wyprowadził Michał Kurzela. Michał oddał bardzo dobry strzał z pierwszej piłki, a dodatkowo bramkarzowi przeszkodził jeszcze napastnik Dominik Ciszewski. W pierwszej części gry mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do strzelenia bramki, jednakże szwankowała skuteczność, a słupek obijali m.in. Gracjan Solarz czy 7-letni Oliwier Woźny. Druga część to wyrównana gra obu zespołów i dużo sytuacji strzeleckich gości. Pięć minut przed końcem tracimy bramkę doprowadzającą w tym spotkaniu do remisu. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, sędzia odgwizduje faul po indywidualnej akcji Szymka Bielskiego i do piłki podchodzi Patryk Zwardoń. Zawodnik, który następnego dnia kończy 9-lat, daje sobie i swojej drużynie świetny prezent w postaci pięknej bramki z rzutu wolnego w samo okienko bramki rywala. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 3-2 dla naszego zespołu, który po dwóch kolejkach ma na swoim koncie 3pkt.

MŁODZIK

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - KS POLANICA ZDR.   2-2 (1-0)

Bramki:

1-0 Michał Staniewski (asysta Piotr Kozdroń) 21 min.
  2-2 Daniel Radzewicz (asysta Karol Papierowski) 40 min.

Mucha, Michałków, Kromska A., Kromski O., Senderowski, Kozdroń, Kurzela, Ćwiękała, Papierowski - Malecki Mich., Radzewicz, Staniewski, Bartosik, Góral, Staniewski.

ZDJĘCIA Z MECZU (41) foto Wiktoria F.

Dramatyczny mecz rozegrali w niedzielę rano rozegrali młodzicy. Po emocjonującym meczu nasz zespół zremisował u siebie z KS Polanica Zdrój 2-2. Podopieczni Rafała Jóźwiaka objęli prowadzenie w 21 minucie, gdy to po indywidualnej akcji Piotra Kozdronia, bramkarza gości pokonał Michał Staniewski. Do przerwy to nasz zespół prowadził 1-0, ale warto dodać że kapitalną interwencją pod koniec pierwszej połowy popisał się Szymon Mucha, który końcówkami palców wybił futbolówkę na rzut rożny. Po zmianie stron goście z Polanicy zdobyli dwie bramki, i na kilka minut przed końcem meczu prowadzili w Krosnowicach 2-1. W tej części gry również świetnie spisywał się nasz bramkarz, ratując naszą drużynę od utraty kolejnych bramek. W 40 minucie miejscowi doprowadzili do remisu, a bramkę na wagę jednego punktu strzelił Daniel Radzewicz. Ostatecznie mecz kończy się sprawiedliwym remisem, 2-2.

11.  Iskra Jaszkowa Dln.  -  -

________________________________________________________________________________________

TRAMPKARZE

KRYSZTAŁ STRONIE ŚL. - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE  6-3 (3-0)

1-4 Karol Papierowski 48 min.
2-5 Piotr Kozdroń 56 min.
3-6 Karol Papierowski (asysta Mikołaj Jurak) 67 min.

Kęskiewicz, Gałowski, Kucypera, Jurak, Kozdroń, Kromska, Kromski, Kryjak, Papierowski, Bogucki, Malecki Mił.

Z meczu na mecz co raz lepiej prezentują się trampkarze. W tej kategorii wiekowej większa ilość zawodników to jeszcze młodziki. Zespół Michała Muchy wprawdzie przegrał w sobotę w Stroniu z Kryształem 3-6, ale drugą połowę zremisowaliśmy 3-3. Dwie bramki dla naszej drużyny strzelił Karol Papierowski, a jedna trafienie zaliczył Piotr Kozdroń.

JUNIOR STARSZY

KS POLANICA ZDR. - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE   1-2 (1-0)

1-4 Kamil Tomera (asysta Roman Łebek) 56 min.
1-2 Roman Łebek (asysta Mateusz Szeroszewski) 60 min

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi. Zespół prowadzony przez Kamila Matusika wygrał w Polanicy z miejscowym KS-em, 2-1.
Już w pierwszym kwadransie gry goście z Krosnowic mogli prowadzić 3-0. Najpierw w sytuacji sama na sam z bramkarzem gospodarzy przegrał Filip Tomera, który po oddaniu strzału zderzył się z golkiperem. Pomocnik Orląt zmuszony był do opuszczenia gry już w 10 minucie, i z powodu urazu tego zawodnika na jesień już niestety nie zobaczymy. W 13 minucie z rzutu wolnego w trafił Kamil Lachowicz, a w 17 minucie po strzale Romana Łebka piłka zatrzymała się na słupku. Gospodarze w tej części meczu zdobyli bramkę, a Gabriela Tomerę w 39 minucie pokonał Maciej Rączka. Po zmianie stron dwie bramki zdołali strzelić goście. Najpierw w 56 minucie wyrównującą bramkę zdobył Kamil Tomera, a cztery minuty później zwycięską bramkę strzelił Roman Łebek.
Juniorzy po dwóch kolejkach prowadzą w tabeli z dorobkiem sześciu punktów.