1-10 Michał Kurzela 40 min.
  2-11 Michał Kurzela 49 min.

Frąckowiak, Kurzela, Solarz, Ciszewski, Nowak, Szypielski, Zwardoń, Woźny, Kęskiewicz, Bielski, Grzelczyk, Dubiel, Ćwiękała.

ZDJĘCIA Z MECZU (28) foto Ania Szypielska

Bardzo wysokie zwycięstwo odnieśli w piątek zawodnicy grającej w lidze Orlika. GLKS Orlęta Krosnowice pokonały w Bierkowicach miejscowy LKS, 11-2. Aż pięć bramek dla naszej drużyny strzelił Michał Kurzela, który potrzebował zaledwie dziewięciu minut na skompletowanie hattricka. Do przerwy na listę strzelców wpisali się także Dominik Ciszewski, Patryk Zwardoń, Oliwier Woźny, Błażej Kęskiewicz i Gracjan Solarz. Tym samym po 25 minutach prowadziliśmy już w Bierkowicach 8-0. Bardziej wyrównana była za to druga połowa, gdzie nasza drużyna wygrała 3-2. Oprócz wspomnianego Michała Kurzeli, bramkę dla Orląt w tej części gry zdobył także Dominik Ciszewski.
Po tym zwycięstwie nasi najmłodsi zawodnicy z dorobkiem sześciu punktów, awansowali w ligowej tabeli na czwarte miejsce.

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - pauza

W ostatni weekend podopieczni Rafała Jóźwiaka w swoich rozgrywkach zmuszeni byli pauzować. Powodem pauzy jest wycofanie się z rozgrywek Hejszowiny Radków. Kolejnym rywalem Orląt 27 września będzie obecny lider, Trojan Lądek Zdrój. Początek spotkania o godzinie 16.30 na obiekcie Trojana.

11.  Orle Międzylesie  0 pkt.  3-40

________________________________________________________________________________________

TRAMPKARZE

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - POLONIA BYSTRZYCA KŁ.   2-4 (2-2)

1-0 Karol Papierowski (asysta Piotr Kozdroń) 4 min.
2-1 Mikołaj Jurak (asysta Piotr Kozdroń) 16 min.

Kęskiewicz, Gałowski, Jurak, Kozdroń, Kromska, Kryjak, Papierowski, Bogucki, Michałków, Senderowski, Klimowicz, Ćwiękała, Czak, Bartosik.

Minimalnej porażki we wtorek doznali nasi trampkarze. Po dramatycznym spotkaniu zespół prowadzony przez Michała Muchę mimo dwukrotnego prowadzenia, przegrał ostatecznie 2-4 z Polonią Bystrzyca. W 4 minucie po podaniu Piotra Kozdronia sytuację sam na sam z bramkarzem gości, wykorzystał Karol Papierowski. W 16 minucie nasz zespół ponowie wyszedł na prowadzenie, a przepiękną bramkę uderzeniem z głowy zdobył Mikołaj Jurak. Drugą asystę w tym spotkaniu zaliczył Piotr Kozdroń.
W drugiej części gry przyjezdni zdobyli jeszcze dwie bramki, i ostatecznie wygrali w Krosnowicach, 4-2.

JUNIOR STARSZY

WŁÓKNIARZ KUDOWA ZDR. - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE   2-8 (1-4)

0-1 Dawid Raczyński 22 min.
0-2 Roman Łebek (asysta Kamil Lachowicz) 28 min.
0-3 Patryk Wiącek (asysta Mateusz Szeroszewski) 32 min.
1-4 Patryk Wojtkowiak (asysta Mateusz Szeroszewski) 44 min
1-5 Michał Zabłocki (asysta Patryk Wiącek) 50 min.
1-6 Patryk Wiącek (asysta Gabriel Tomera) 55 min.
1-7 Patryk Wiącek (asysta Mateusz Szeroszewski) 58 min.
1-8 Kamil Lachowicz (asysta Kacper Wierzbicki) 72 min.

Tomera G., Raczyński (46 min. Zabłocki), Wojtkowiak (80 min. Tomera M.), Rogalski (55 min. Holinko), Psonka, Lachowicz, Łebek (65 min. Wierzbicki), Szeroszewski, Targosz (70 min. Papierowski), Tomera K. (75 min. Otfinowski), Wiącek.

ZDJĘCIA Z MECZU foto Marek A Łuczyński

To był udany rewanż za wysoką porażkę z rundy wiosennej w ubiegłym sezonie. Wówczas zespół Kamila Matusika przegrał w Kudowie z Włókniarzem, 0-7.
Pierwsze 20 minut gry to lekka przewaga gospodarzy, którzy prezentowali się nieco lepiej od naszej drużyny. Mniej więcej od dwudziestej minuty gry, przewaga z minuty na minutę należała już do gości, którzy w tej części gry zdobyli cztery bramki. Festiwal strzelecki rozpoczął Dawid Raczyński, który przepięknym strzałem z okolicy 25 metra zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. Do siatki oprócz wspomnianego Raczyńskiego trafili także Roman Łebek, Patryk Wiącek i Patryk Wojtkowiak. Jednak najładniejszą bramkę w tym meczu zdobyli gospodarze a dokładnie uczynił to w 35 minucie Kacper Gawęda, który uderzeniem z około trzydziestego metra zdołał pokonać Gabriela Tomerę, strzelając w prawe okienko bramki.
Po zmianie stron bramki dla Orląt zdobyli Patryk Wiącek (dwie), Michał Zabłocki i Kamil Lachowicz. W 88 minucie boisko musiał opuścić nasz bramkarz, który faulując przed polem karnym otrzymał czerwony kartonik. Warto również dodać że trzy asysty w tym spotkaniu zaliczył Mateusz Szeroszewski, który w naszym zespole gra jako obrońca.
Podopieczni Kamila Matusika po tym zwycięstwie z dorobkiem kompletu punktów umocnili się na pozycji lidera w ligowej tabeli. Kolejnym rywalem Orląt 27 września będzie Łomniczanka Stara Łomnica.