Po pięciu meczach - seniorzy w końcu wygrywają...

ZAMEK GORZANÓW - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE   2-3 (1-2)

0-1 Arkadiusz Pławiak (asysta Maciek Kaletka)  3 min.
  1-1 Paweł Barycz 8 min.
  1-2 Arkadiusz Pławiak (asysta Maciej Kaletka) 10 min.
  1-3 Mateusz Trześniowski (asysta Arkadiusz Pławiak) 79 min.

2-3 Grzegorz Kuczek  85 min.

W 76 minucie Dominik Matusik (Zamek) nie wykorzystał rzutu karnego. (FILMIK VIDEO)

Jóźwiak, Szeroszewski (80 min. Dżendżera), Mucha, Trześniowski M. żółta kartkaRadziszewski, Zajączkowski, Urban, Pławiak żółta kartka, Rudnicki żółta kartka , Kaletka (70 min. Toczek), Galiński.

Skład Zamku:
Szabunia, Szymański (46 min. Dymek), Barycz (46 min. Gwizdak), Biernat, Grochalski (60 min. Rydz), Konopacki, Kuczek, Matusik D. (80 min. Kogut), Pachowicz (46 min. Kozłowski), Rosenau D., Zalewski żółta kartka .

W ostatnich pięciu meczach podopieczni Wojtka Galińskiego zdobyli zaledwie jeden punkt, remisując w kolejce numer cztery w Starej Łomnicy, 1-1. W pozostałych czterech meczach niestety odnosiliśmy już same porażki. Jadąc do Gorzanowa, liczyliśmy w końcu na przełamanie naszej drużyny. Kadra Orląt nadal bardzo krótka. Tym razem po raz kolejny zabrakło Patryka Lachowicza i Pawła Podobińskiego, a także Michała Wojtaszka. Za czerwoną kartkę pauzować musiał Konrad Trześniowski. Do drużyny dołączyli za to Rafał Jóźwiak, który pauzował jeden mecz z powodu czerwonej kartki, a z drużyny juniorów pojawił się Mateusz Szeroszewski.
W ostatnich meczach nasz zespół już na początku tracił bramkę, ale tym razem to my zdołaliśmy zaskoczyć gospodarzy. Już w 3 minucie po przepięknej akcji Galiński - Kaletka - Pławiak, ten ostatni technicznym strzałem pokonał Łukasza Szabunio, i po kilku minutach gry prowadziliśmy w Gorzanowie 1-0. Po zdobyciu bramki swoje pięć minut mieli gospodarze. W 6 minucie sam na sam z Jóźwiakiem przegrał Dominik Matusik. Dwie minuty później napór miejscowych przyniósł im zdobycie wyrównującej bramki, a naszego bramkarza z siedmiu metrów płaskim strzałem pokonał Paweł Barycz. Odpowiedź gości była niemal natychmiastowa. Ponowna akcja trójki Galiński - Kaletka - Pławiak, zakończyła się zdobyciem drugiej bramki. Napastnik Orląt, Arkadiusz Pławiak nie dał żadnych szans na udaną interwencję bramkarzowi Zamka, i z kilku metrów uderzeniem pod poprzeczkę zdobył dla gości drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy więcej okazji na strzelenie kolejnych bramek mieli goście, ale po raz kolejny zabrakło skuteczności. Najlepszą okazję w 34 minucie miał Dariusz Rudnicki, który będąc oko w oko z bramkarzem gospodarzy, nie trafił w bramkę.
Po zmianie stron mecz się wyrównał, i co raz śmielej atakowali gospodarze. W 74 minucie miejscowi powinni pokonać Jóźwiaka, bo arbiter główny po faulu grającego trenera Orląt, podyktował gospodarzom rzut karny. Do piłki podszedł Dominik Matusik, a uderzenie dobrze wyczuł nasz bramkarz, broniąc strzał z jedenastu metrów. Niewykorzystana setka zemściła się już pięć minut później, gdy to kapitalnym uderzeniem z główki popisał się Mateusz Trześniowski, strzelając dla gości trzecią bramkę. Asystę zaliczył Arkadiusz Pławiak. Dodam że, od roku 2002 bramka kapitana Orląt była bramką numer 800, w walce o ligowe punkty. Wydawałoby się że emocje w tym meczu się już skończyły. Nic mylnego, bo w 85 minucie kontaktową bramkę dla miejscowych strzelił Grzegorz Kuczek. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie, i ostatecznie wygrywamy w Gorzanowie, 3-2.

POZOSTAŁE WYNIKI 8 KOLEJKI:

Włókniarz Kudowa Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka    2-1
bramki: Paweł Myrdacz (37'), Sena de Souza (74') (Włókniarz) - Szymon Domagała (9') (KS)

Śnieżnik Domaszków żółta kartka żółta kartka - Sudety Międzylesie czerwona kartka żółta kartka    4-0
bramki: Kamil Brocki (77', 89'), Tomasz Dzięcioł (73'), Piotr Wojciaczyk (84') (Śnieżnik)

WLKS Wambierzyce żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Polonia Bystrzyca Kł. żółta kartka żółta kartka    2-3
bramki: Paweł Fornal (59', 87') (WLKS) - Paweł Matecki (52', 58'), Jarosław Macura (64') (Polonia)

ATS Wojbórz - LKS Bierkowice żółta kartka żółta kartka     6-1
bramki: Maciej Wnent (14', 16', 28', 34'), Mateusz Szkudlarek (53', 86') (ATS) - Damian Jach (10') (LKS)

Granica Tłumaczów żółta kartka żółta kartka - Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka żółta kartka żółta kartka    2-2
bramki: Mirosław Karpierz (26'), Dawid Mastelarz (47') (Granica) - Jacek Maruszak (32'), Kacper Bil (63') (Odrodzenie)

TKS Hutnik Szczytna żółta kartka - Łomniczanka Stara Łomnica żółta kartka    4-5
bramki: Dariusz Ruchlewicz (2'), Łukasz Szeffler (54'), Paweł Jaguś (71'), Michał Żurek (86') (Hutnik) - Grzegorz Sikorski (40', 62'), Przemysław Szmigiel (8'), Roman Bielski (57'), Bartosz Wojtyła (60') (Łomniczanka)