Zwycięstwo juniorów, porażki orlików i trampkarzy ...

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - ATS WOJBÓRZ   5-7 (1-1)

3-1 Jakub Ćwiękała 39 min.
4-3 Michał Kurzela 42 min.
5-3 Szymon Bielski 43 min.

Frąckowiak, Kurzela, Solarz, Ciszewski, Szypielski, Zwardoń, Woźny, Bielski, Grzelczyk, Dubiel, Ćwiękała, Wróbińska, Szlachta.

Mimo porażki, zespół Konrada Matusika rozegrał najlepszy mecz w rundzie jesiennej. Orliki w ubiegły weekend rywalizowały z ATS-em Wojbórz, który w lidze jeszcze nie przegrał. Na dwanaście minut przed końcem spotkania, nasz zespół prowadził u siebie 5-3, i wydawałoby się że zwycięstwo Orląt jest już nie mal pewne. Nic mylnego... W ostatnich minutach goście zdobyli aż cztery bramki, i ostatecznie wygrali w Krosnowicach 7-5. Po dwie bramki dla naszej drużyny strzelili Michał Kurzela i Szymon Bielski, a jedno trafienie zaliczył Jakub Ćwiękała, wykorzystując pewnie rzut karny. W nadchodzącym tygodniu Orliki kończą rozgrywki. Już jutro zagramy w Kłodzku z Orlikiem II, a w czwartek zmierzymy się u siebie z Trojanem II Lądek Zdr.

TRAMPKARZE

Dwie porażki w ostatnim tygodniu zanotowali nasi trampkarze, którzy nadal pozostają bez punktów. Jestem nie mal przekonany że na wiosnę podopieczni Michała Muchy będą już na tyle mocni, że i ta drużyna zacznie punktować. 14 października nasz zespół przegrał w Międzylesiu z miejscowymi Sudetami, 2-5. Miejscowi szybko zdobyli dwa gole, ale po bramkach Gabriela Krawczyka i Karola Papierowskiego, schodziliśmy do szatni z remisem 2-2. Po zmianie stron gospodarze zdobyli jeszcze trzy bramki, i w całym meczu wygrali 5-2.
W tygodniu nasza drużyna wyraźnie przegrała u siebie z Zamkiem Gorzanów. 0-9. Po raz kolejny dobry mecz w bramce Orląt zagrał Ignacy Kęskiewicz, który nie po raz pierwszy w tej rundzie obronił rzut karny.

SUDETY MIĘDZYLESIE - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE     5-2 (2-2)

2-1 Gabriel Krawczyk 34 min.
2-2 Karol Papierowski 43 min.

Kęskiewicz, Gałowski, Jurak, Kozdroń, Kromska, Kryjak, Papierowski, Bogucki, Michałków, Senderowski, Laburda, Ćwiękała, Kromski.

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - ZAMEK GORZANÓW     0-9 (0-4)

2-0 Jakub Psonka 49 min.

Tomera G., Raczyński (50 min. Tomera F.), Zabłocki, Wojtkowiak, Holinko (46 min. Rogalski), Psonka, Lachowicz (70 min. Papierowski), Szeroszewski, Targosz, Tomera K. (84 min. Otfinowski), Wiącek.

W ostatnim meczu rundy jesiennej, piąte zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy starsi. Drużyna prowadzona przez Kamila Matusika tym razem ograła u siebie Henrykowiankę Henryków, 2-0. W 35 minucie na jedno bramkowe prowadzenie dla gospodarzy, wyprowadził Patryk Wiącek, a w 49 minucie wynik spotkania po przepięknym strzale z rzutu wolnego ustalił Jakub Psonka.
Juniorzy rundę jesienną zakończyli na pierwszym miejscu z dorobkiem 16 punktów (pięć zwycięstw, jeden remis). Tuż za naszą drużyną, ze stratą jednego punktu uplasował się KS Polanica Zdrój. Walka o pierwsze miejsce w ligowej tabeli, powinna się rozstrzygnąć właśnie pomiędzy tymi drużynami. Wierzymy że, zwycięsko z tej batalii wyjdzie nasz zespół.