Zwycięstwo z Polonią, walkower z Sudetami ...

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - POLONIA BYSTRZYCA KŁ.   2-1 (1-0)

1-0 Arkadiusz Pławiak (asysta Marcin Urban) 21 min.
  2-0 Arkadiusz Pławiak (asysta Filip Tomera) 55 min.
  2-1 Daniel Salitra 83 min.

Jóźwiak, Trześniowski, Zabłocki żółta kartka (80 min. Lachowicz), Mucha, Radziszewski żółta kartka, Zajączkowski, Urban, Rudnicki, Pławiak żółta kartka, Tomera żółta kartka (82 min. Wojtaszek żółta kartka)Galiński.

Skład Polonii:
Świszcz, Zaleski, Salitra żółta kartka, Rogalski, Pasternak K., Pasternak D., Matecki, Macura R., Macura J.żółta kartka, Ćwichoń, Barczuk (60 min. Kulawik).

W ubiegłą niedzielę podopieczni Wojtka Galińskiego przegrali w Międzylesiu z miejscowymi Sudetami, 1-3. Kilka dni później, Wydział Gier i Dyscypliny OZPN Wałbrzych, za grę nieuprawnionego zawodnika w zespole gospodarzy, przyznał nam walkower, i tym samym zdobyliśmy trzy punkty. Opisu z tego meczu nie będzie, bo nie widzę sensu pisać o czymś co i tak nie ma znaczenia.

Zdecydowanie więcej można by było napisać o wczorajszym meczu, gdzie nasza drużyna podejmowała u siebie jednego z faworytów do awansu, Polonię Bystrzyca Kł. Przed tym spotkaniem faworyt był tylko jeden, a za nim zabrzmiał pierwszy gwizdek, na trybunach było można usłyszeć, jak wysoko w Krosnowicach wygrają podopieczni Zbigniewa Mikundy. Przed tym spotkaniem Polonia miała najlepszy bilans strzelonych bramek, który wynosił 63 bramki (średnia na mecz 5,2). Za wygraną gości przemawiało także fatalna postawa gospodarzy, którzy ostatni punkt na własnym obiekcie wywalczyli ponad siedem miesięcy temu (zwycięstwo 1-0 z MKS Szczawno Zdr.). Od tamtej pory GLKS Orlęta grając w roli gospodarza, rozegrała do wczoraj dziesięć meczy, w których doznała samych porażek (bramki 10-37). Tak więc nikt chyba się nie spodziewał, że ta czarna seria naszej drużyny zakończy się 12 listopada 2017 roku.
Już w pierwszych minutach gry, można było zauważyć, że to goście z Bystrzycy będą zespołem dominującym. Gospodarze stanęli murem już od pierwszych minut, próbując jak najdłużej utrzymać bądź co bądź korzystny bezbramkowy remis. Zawodnicy Polonii przeważali, ale na pierwszą groźną akcję gości, kibice musieli poczekać aż do 15 minuty. Wtedy przyjezdni oddali pierwszy celny strzał na bramkę Rafała Jóźwiaka, który nie sprawił naszemu bramkarzowi zbyt wielu problemów. W 21 minucie kibice oglądnęli pierwszą bramkę, i o dziwo zdobyli ją nie goście a, gospodarze. W środku boiska piłkę wywalczył Marcin Urban, a następnie przejął ją Arkadiusz Pławiak. Napastnik Orląt będąc ponad czterdzieści  metrów od bramki Polonii, zauważył wysuniętego golkipera gości, Huberta Świszcza. Cudowne uderzenie i przepiękna bramka naszego zawodnika, zaskoczyła chyba wszystkich. Przyjezdni otrzymali pierwszy i to od razu cios, po którym przegrywali 0-1. Do końca pierwszej połowy goście próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, ale wszystkie strzały na bramkę Jóźwiaka, nie sprawiły problemów naszemu bramkarzowi. W 36 minucie Polonia zmarnowała stu procentową okazję na doprowadzenie do remisu. W sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, zawodnik gości nie trafił w bramkę i do szatni schodziliśmy prowadząc 1-0.
Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. To goście atakowali co rusz to naszą bramkę, a miejscowi próbowali kontratakować. W 50 minucie bliski wyrównania był jeden z braci Macurów, ale i te uderzenie na rzut rożny wybił nasz golkiper. W 53 minucie z siedmiu metrów uderza Paweł Matecki, a zmierzającą pod poprzeczkę piłkę, na rzut rożny ponownie wybił Jóźwiak. Dwie minuty później pierwszy kontratak w drugiej połowie przeprowadzili gospodarze. Z prawej strony boiska kilka metrów z piłką przebiegł Filip Tomera, który w końcu oddał futbolówkę Arkadiuszowi Pławiakowi. Zawodnik Orląt poprowadził jeszcze piłkę kilka metrów kompletnie nie atakowany przez obrońców Polonii, i będąc na dwudziestym metrze od bramki Świszcza, uderzył na tyle precyzyjnie, że miejscowi prowadzili już 2-0. Mimo prowadzenia dwoma bramkami, goście z Bystrzycy nadal atakowali, chcąc jak najszybciej zdobyć kontaktową bramkę. W 61 minucie ponownie Matecki w zamieszaniu w polu karnym z kilku metrów uderzył na bramkę Orląt, a na raty piłkę na linii bramkowej złapał Jóźwiak. W kolejnych dziesięciu minutach dwa uderzenia z dystansu, na rzut rożny wybił nasz bramkarz. W 83 minucie nasz bramkarz w końcu skapitulował, a kontaktową bramkę z narożnika pola karnego zdobył Daniel Salitra. Do końca meczu pozostały jeszcze dziesięć minut (z doliczonym czasem), a na boisku robiło się co raz bardziej nerwowo. Goście momentami atakowali bramkę Orląt nie mal całą drużyną, i w 89 minucie mogli a raczej powinni zostać skarceni. Oko w oko z Świszczem stanął Pławiak, który z kilku metrów nie trafił jednak w bramkę. Do końca spotkania trwał napór gości, którzy chcieli zdobyć chociażby jeden punkt. Zespół Orląt bronił się na tyle dobrze, że do końca meczu wynik nie uległ już zmiany, i pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie stało się faktem. Brawa należą się dla całej drużyny ....

POZOSTAŁE WYNIKI 13 KOLEJKI:

Łomniczanka Stara Łomnica żółta kartka żółta kartka - Śnieżnik Domaszków czerwona kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka      3-4
bramki: Bartosz Wojtyła (23', 90+2'), Roman Bielski (90+3') (Łomniczanka) - Wojciech Brogowski (60', 85'), Grzegorz Socha (29'), Kamil Brocki (90+1') (Śnieżnik)

KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka - ATS Wojbórz    1-5
bramki: Szymon Domagała (42') (KS) - Marcin Wacławik (10', 90'), Krzysztof Hnatów (22'), Maciej Wnent (76'), Przemysław Hoffman (89') (ATS)

LKS Bierkowice żółta kartka - WLKS Wambierzyce żółta kartka     4-4
bramki: Paweł Milewski (19', 48'), Błażej Szauksztel (26'), Mariusz Uljasz (31') (LKS) - Dawid Dudzik (81', 86'), Tomasz Koprowski (63'), Piotr Brożek (90+3') (WLKS)

Hutnik Szczytna żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Włókniarz Kudowa Zdr. (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka) żółta kartka żółta kartka    1-3
bramki: Grzegorz Futoma (29') (Hutnik) - Luis Sena de Souza (11', 17', 25') (Włókniarz)

Granica Tłumaczów czerwona kartka żółta kartka - Zamek Gorzanów    3-6
bramki: Paweł Niemczyk (82', 90'), Wojciech Domagała (60') (Granica) - Dominik Matusik (16', 42', 79'), Filip Kozłowski (25', 76'), Maciej Szymański (55') (Zamek)

Sudety Międzylesie żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka żółta kartka żółta kartka    4-4
bramki: Mchał Duś (73', 79'), Patryk Korotusz (68'), Marek Korotusz (86') (Sudety) - Jacek Maruszak (59', 62', 81'), Grzegorz Gargała (47') (Odrodzenie)

WYNIKI 12 KOLEJKI:

SUDETY MIĘDZYLESIE - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE   0-3 (walkower)

WLKS Wambierzyce  żółta kartka żółta kartka - Łomniczanka Stara Łomnica (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka) żółta kartka     2-2
bramki: Piotr Brożek (44', 62') (WLKS) - Sylwester Wierzbicki (16'), Artur Sikorski (83') (Łomniczanka)

Polonia Bystrzyca Kł. żółta kartka - KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka    2-0
bramki: Krystian Pasternak (42'), Daniel Pasternak (59') (Polonia)

ATS Wojbórz żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Granica Tłumaczów    4-0
bramki: Maciej Wnent (21', 53'), Bartoś Piękoś (24'), Marcin Wacławik (71') (ATS)

Zamek Gorzanów - Hutnik Szczytna żółta kartka    5-0
bramki: Kamil Dawiec (65', 70'), Grzegorz Kuczek (30'), Filip Kozłowski (47'), Dawid Pachowicz (83') (Zamek)

Włókniarz Kudowa Zdr. żółta kartka - LKS Bierkowice żółta kartka żółta kartka    6-0
bramki: Luis Sena de Souza (43', 55', 60'), Paweł Myrdacz (25'), Kamil Orwat (75'), Mateusz Gorczyński (85') (Włókniarz)

Śnieżnik Domaszków - Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka     8-0
bramki: Wojciech Brogowski (3', 18', 45', 66'), Michał Socha (51', 83'), Grzegorz Socha (10'), Rafał Seniuk (41') (Śnieżnik)