Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej - SENIORZY

• autor: ralal777, 2017-12-27 20:15

Najgorsi u siebie, najlepsi na wyjazdach ...

Po spadku z klasy okręgowej, pierwszy zespół Orląt przejął Wojtek Galiński, który wcześniej prowadził tylko zespoły młodzieżowe. Nowy trener miał za zadanie nie doprowadzić do rozpadu piłki w naszej miejscowości. W ostatnich latach, po spadku z klasy okręgowej, z piłkarskiej mapy powiatu zniknęły takie drużyny jak Huragan Bożków, Zjednoczeni Ścinawka Średnia i Trojan Lądek Zdrój. Na szczęście nasza drużyna nie podzieliła losu wyżej wymienionych drużyn i zespół Orląt wystąpił w A klasie. Trzeba dodać, że runda nie byłą zbytnio udana, ale nie była też tragiczna. Szóste miejsce w tabeli i odmłodzony skład wróży nam wszystkim dobrą przyszłość.
Do kadry Orląt powrócił z Nysy Kłodzko 22-letni Mateusz Trześniowski. Także z Nysy na zasadzie transferu definitywnego przeszedł bramkarz Artur Dżendżera (18 l.). Z Zamka Trzebieszowice wypożyczeni zostali Przemysław Toczek (21 l.) i Marcin Urban (17 l.). Z LKS-u Bierkowice po kilku miesiącach powrócił także Maciek Kaletka (26 l.). Z juniorów w pierwszej drużynie swoje rywalizowali już Konrad Trześniowski (16 l.), Bartłomiej Zajączkowski (17 l.), Mateusz Szeroszewski (16 l.), Filip Tomera (18 l.), Kamil Lachowicz (17 l.) i Michał Zabłocki (16 l.). Ogólnie w rundzie jesiennej w seniorach wystąpiło dwudziestu jeden zawodników, a średnia wieku  wyniosła 23,4 lata.

Walkę o ligowe punkty rozpoczęliśmy od wyjazdowego meczu w Polanicy Zdrój. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej nasz zespół pokazał swoją siłę i po dwóch bramkach Kaletki i Radziszewskiego pokonaliśmy miejscowy KS aż 4-0. W drugiej kolejce ponownie wyjechaliśmy do Wojborza. Po przegranym meczu w Pucharze Polski (0-0 w regulaminowym czasie, 4-5 w rzutach karnych), zespół Wojtka Galińskiego chciał się zrewanżować, i wywieźć z trudnego terenu kolejne trzy punkty. W 7 minucie po golu Marcina Wacławika miejscowy ATS prowadził 1-0. Taki wynik utrzymywał się do 65 minuty, gdy wyrównującą bramkę dla Orląt zdobył Krystian Radziszewski. Osiem minut później, trzy punkty dla naszej drużyny zapewnił kapitalnym strzałem z 25 metrów, Maciek Kaletka. Kolejne pięć kolejek były fatalne w wykonaniu naszej drużyny. Na piętnaście możliwych punktów, nasz zespół wywalczył tylko ... jeden, remisując w Starej Łomnicy z Łomniczanką 1-1 (swoją debiutującą bramkę w Orlętach strzelił wówczas Marcin Urban). Warto odnotować, że już od siódmej minuty nasza drużyna grała w osłabieniu, a czerwoną kartkę otrzymał Artur Dżendżera. W pozostałych czterech meczach przegraliśmy wszystko. Najpierw z Krosnowic trzy punkty wywiózł zespół z Szalejowa Dolnego wygrywając 2-1, a kilka dni później zwycięsko wyszedł zespół LKS-u Bierkowice (1-0). W szóstej kolejce po bramce w Mateusza Trześniowskiego schodziliśmy w Szczytnej do szatni prowadząc 1-0. Niestety tuż przed przerwą kolejna czerwona kartka (tym razem Rafała Jóźwiaka), przyczyniła się ostatecznie do wysokiej porażki 1-4. Jeszcze gorzej wypadliśmy w spotkaniu z absolutnym beniaminkiem z Tłumaczowa. Już w pierwszej minucie Artura Dżendżerę pokonał Mirosław Karpierz. W 23 i 37 minucie spotkania dwie bramki zdobyli gospodarze, a dokładnie uczynili to Toczek i Kaletka. Jeszcze przed przerwą czerwo zobaczył Konrad Trześniowski, i tym samym po raz czwarty w sezonie graliśmy w osłabieniu. Do 85 minuty nic nie wskazywało, że ten mecz możemy ... przegrać. Na pięć minut przed końcem wyrównującą bramkę zdobył Adam Wilczek, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Adam Karpierz dał gościom zwycięstwo, 3-2. Tydzień później w końcu nasza drużyna się przełamała i po dramatycznym meczu wygrała w Gorzanowie z Zamkiem 3-2. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Arkadiusz Pławiak a raz Mateusz Trześniowski. W 76 minucie przy stanie 3-1 dla Orląt, Dominik Matusik nie wykorzystał rzutu karnego, a uderzenie z jedenastu metrów obronił Rafał Jóźwiak. Po zwycięstwie przyszła kolejna porażka przed własną publicznością. Tym razem z Krosnowic trzy punkty po zwycięstwie 2-0 wywiózł obecny lider rozgrywek, Włókniarz Kudowa Zdrój. W dziesiątej kolejce odnosimy najwyższe zwycięstwo w rundzie jesiennej, pokonując w Wambierzycach tamtejszy WLKS, 5-2 (bramki Mateusz Trześniowski, Marcin Urban, Arkadiusz Pławiak, Maciek Kaletka i Bartłomiej Drozdowski). Po najwyższym zwycięstwie, przyszedł czas na najwyższą porażkę na jesień. W Krosnowicach wygrał Śnieżnik Domaszków 5-2 mimo, iż do 42 minuty 2-1 prowadzili gospodarze. W przedostatniej kolejce nasza drużyna przegrała w Międzylesiu 1-3, ale za grę nieuprawnionego zawodnika w Sudetach, walkower i trzy punkty otrzymali goście. W ostatniej kolejce na nasz obiekt przyjechał jeden z kandydatów do awansu - Polonia Bystrzyca Kł. Mało kto w Krosnowicach wierzył, że gospodarze wywalczą z wyżej notowanym przeciwnikiem chociażby jeden punkt. Do tego momentu Orlęta u siebie przegrały wszystkie pięć spotkań, zaś Polonia na wyjazdach wygrały wszystkie swoje mecze (pięć). 12 listopada 2017 roku zespół trenera Galińskiego rozegrał najlepszy mecz w tej części sezonu. Po dwóch bramkach Pławiaka czarna seria Orląt, która trwała od kwietnia, została przerwana. Znakomity mecz, wielkie emocje i zwycięstwo 2-1. Od siebie dodam, że w 21 minucie najładniejszą bramkę dla Orląt na jesień strzelił Arkadiusz Pławiak, który uderzeniem z połowy boiska przelobował bramkarza Polonii, Huberta Świszcza.

W rundzie jesiennej strzeliliśmy rywalom dwadzieścia trzy bramki + trzy za walkower (dwanaście w pierwszej i jedenaście w drugiej połowie). W tych meczach drużyna nasza straciła dwadzieścia cztery bramki. W pierwszych 45 minutach dziesięć, a w drugich 45 minutach straciliśmy aż czternaście bramek, z tego jedenaście w ostatnich trzydziestu minutach.
Po pięć bramek strzeliliśmy między 16 a 30, i między 61 a 75 minutą meczu. Dwie bramki rywalom strzeliliśmy między 46 a 60 minutą. Dwie bramki straciliśmy między 31 a 45 minutą. Nasi rywale najwięcej strzelali nam w pierwszym i w ostatnim kwadransie gry. Wówczas straciliśmy po siedem bramek.