GLKS Orlęta Krosnowice Słowianin Wolibórz
GLKS Orlęta Krosnowice 2:4 Słowianin Wolibórz
2018-11-18, 14:00:00

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

GLKS Orlęta Krosnowice 2:4 Słowianin Wolibórz
KS Polanica Zdr. 2:3 ATS Wojbórz
Zjednoczeni Ścinawka Śrd. 1:4 Polonia Bystrzyca Kł.
Odrodzenie Szalejów Dln. 2:8 Sudety Międzylesie
Łomniczanka St. Łomnica 0:4 Śnieżnik Domaszków
LKS Bierkowice 1:4 Trojan Lądek Zdrój
Iskra Jaszkowa Dln. 0:3 Zamek Gorzanów
Inter Ożary 1:6 Pogoń Duszniki Zdr.

12-2018

Dwa zwycięstwa seniorów w towarzyskich meczach

• autor: ralal777, 2018-02-13 16:04

Unia Złoty Stok 5-4, Inter Ożary 5-2

UNIA ZŁOTY STOK - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE 4-5 (3-3)

bramki dla Orląt:
Mateusz Trześniowski
Maciek Kaletka
Filip Tomera
Jakub Pacześny
Marcin Urban

skład Orląt:
Dżendżera, Galiński, Radziszewski, Szeroszewski, Tomera, Trześniowski M., Trześniowski K., Rudnicki, Mucha, Zabłocki, Kaletka, Urban, Pacześny, Holinko.

3 stycznia w eksperymentalnym składzie rozegrali swój pierwszy tegoroczny mecz seniorzy Orląt. Trener Wojciech Galiński miał do dyspozycji czternastu zawodników, z tego aż ośmiu którzy nie skończyli jeszcze dwudziestu lat. Z różnych powodów do Złotego Stoku nie pojechali: Rafał Jóźwiak, Rafał Makowski, Paweł Podobiński, Bartłomiej Zajączkowski i  Arkadiusz Pławiak.
Pierwszą bramkę ładnym uderzeniem z główki dla Orląt strzelił Mateusz Trześniowski, który idealnie został obsłużony przez Filipa Tomerę. Kolejne minuty należały do gospodarzy, czego efektem były trzy strzelone bramki. Najpierw bramkarza Orląt w sytuacji sam na sam pokonał Konrad Brysiak, a po chwili na raty Dżendżerę pokonał Mateusz Stwora. Kolejna bramka gospodarzy to prezent od gości, którzy przy wyprowadzeniu piłki popełnili wręcz dziecinny błąd. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rafał Brysiak. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze dwie bramki, a tym razem zdobyli ją goście. Kontaktową bramkę dla Orląt strzelił Maciek Kaletka, a chwilę później do remisu doprowadził Filip Tomera.
Po zmianie stron dwa szybkie ciosy otrzymała Unia, i po bramkach Jakuba Pacześnego i Marcina Urbana prowadziliśmy w Złotym Stoku już, 5-3. Miejscowych w tej części spotkania stać była na strzelenie jednej bramki (Mateusz Stwora) i ostatecznie wygrywamy w Złotym Stoku, 5-4

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - INTER OŻARY 5-2 (2-2)

bramki dla Orląt:
3x Arkadiusz Pławiak
Filip Tomera
Marcin Urban

skład Orląt:
Dżendżera, Galiński, Podobiński, Szeroszewski, Tomera, Trześniowski M., Trześniowski K., Rudnicki, Mucha, Zabłocki, Kaletka, Urban, Pacześny, Pławiak.

ZDJĘCIA Z MECZU (21) foto WIktoria Filar

Drugi towarzyski mecz Orlęta rozegrały w Kłodzku, a rywalem naszej drużyny był Inter Ożary. Tym razem w kadrze Orląt pojawili się Paweł Podobiński, Arkadiusz Pławiak i Rafał Jóźwiak, który cały mecz rozegrał gościnnie w bramce Interu.
Około 20 minuty pierwszą bramkę dla Orląt po uderzeniu z dystansu zdobył Arkadiusz Pławiak. W kolejnych minutach dwie bramki strzelił nasz rywal, i po 30 minutach gry przegrywaliśmy 1-2. W końcówce pierwszej połowy w polu karnym gości sfaulowany został Dariusz Rudnicki, a jedenastkę pewnie wykorzystał Arkadiusz Pławiak i do przerwy mieliśmy remis, 2-2.
Po zmianie stron lepiej zaprezentowali się zawodnicy Wojtka Galińskiego, którzy trzykrotnie zdołali pokonać Rafała Jóźwiaka. Najpierw z dystansu bramkarza Interu pokonał uderzeniem z dwudziestu metrów Marcin Urban. Na 4-2 podwyższył Arkadiusz Pławiak, który po podaniu od Maćka Kaletki, z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Piątą bramkę zdobył Filip Tomera, a asystę zaliczył Pławiak. Rywal w tej części meczu mógł i raczej powinien zdobyć trzy bramki. Najpierw z pięciu metrów do pustej bramki nie trafił jeden z zawodników gości, a raz Dżendżerę uratował słupek, a raz poprzeczka.