GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - KALENICA JUGÓW   1-2 (0-1)

Bramka dla Orląt:

1-2 Karol Papierowski 41 min.

Mucha, Michałków, Kromska, Senderowski, Bartosik, Kozdroń, Ćwiękała, Kurzela, Radzewicz, Klimowicz, Kromski, Papierowski.

ZDJĘCIA Z MECZU (41) foto Wiktoria Filar

W swoim pierwszym meczu o punkty w rundzie wiosennej, podopieczni Rafała Jóźwiaka po bardzo dobrym meczu przegrali u siebie z Kalenicą Jugów, 1-2. Przez cały mecz (mimo iż to tylko rozgrywki młodzika), czuć było napięcie i nerwowość po obu stronach boiska. Swoją drogą chciałbym podziękować tym osobom, których rozgrywki drużyn młodzieżowych kompletnie nie interesują. Zespoły zmuszone były wczoraj grać bez arbitrów, co nie najlepiej wpływa na sportową rywalizację. Tak było również wczoraj i na naszym obiekcie. Za bardzo nie chce mi się pisać o zachowaniu osób, które znajdowały się przy ławce rezerwowej gości (prawdopodobnie rodzice). Ale straszenie typu "U nas też są trybuny !!!", oraz wyzywanie naszych zawodników, przez osobę która ma już wiek dorosły, po prostu jest nie na miejscu.
Sam mecz był bardzo ciekawym widowiskiem. Na boisku spotkały się dwa wyrównane zespoły. Pierwsze piętnaście minut gry należały do gości, którzy zmarnowali co najmniej trzy znakomite okazje na zdobycie bramki. W końcu przyjezdni dopięli swego, gdy to jeden z zawodników gości uderzeniem niemal z połowy boiska zdołał pokonać Szymona Muchę. Kolejne minuty pierwszej połowy były już wyrównane. Z naszej strony dwie znakomite okazje miał Karol Papierowski, który w obu przypadkach nie trafiał w bramkę.
Drugą połowę, tak jak i pierwszą lepiej rozpoczęli goście, i po ładnej akcji zaraz na początku gry podwyższyli wynik na 2-0. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu gospodarze łapią kontakt z rywalem. Kontaktową bramkę w 41 minucie po błędzie w obrońców gości, strzelił Karol Papierowski. W 55 minucie do remisu mógł doprowadzić Jakub Ćwiękała, ale bramkarz Kalenicy bardzo dobrze interweniował. Ostatecznie na doprowadzenie do remisu miejscowym zabrakło czasu, i na inaugurację przegrywamy 1-2. Rewanż w Jugowie już 12 maja.
W drugiej kolejce nasz zespół za gra u siebie z Tęczą Ścinawka Dolna. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą środę o godzinie 16.30 na obiekcie Orląt w Krosnowicach.