Strzały 1
Strzały celne 1
Strzały niecelne -
Faule 2

W pierwszej kolejce o mistrzostwo A klasy, seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice rywalizowali u siebie z KS Polanica Zdrój. W rundzie jesiennej podopieczni Wojtka Galińskiego wygrali w Polanicy aż, 4-0. Do dyspozycji trenera w wczorajszym meczu było siedemnastu zawodników. W kadrze Orląt można było dostrzec nowych i starych zawodników, którzy zdecydowali się na grę w naszej drużynie. Od pierwszej minuty na boisku pojawił się Mateusz Gadziński (ostatnio Zamek Trzebieszowice), który w przerwie zimowej zasilił nasz zespół. W podstawowym składzie wybiegł również powracający do gry po kontuzji, Rafał Makowski. Na ławce rezerwowej zasiadł między innymi grający trener Wojciech Galiński, Łukasz Tracz (ostatnio Nysa Kłodzko, wychowanek Orląt), Sebastian Piątkiewicz (ostatnio Łomniczanka Stara Łomnica), a także debiutanci w zespole seniorów, Kamil Tomera i Dawid Holinko.
O pierwszej połowie można tylko napisać tyle że, się po prostu odbyła. Z boiska wiało nudą, a obie drużyny dostosowały się do słonecznej i piknikowej pogody. Mecz toczony był w żółwim tempie, a żadna z drużyn ani razu poważnie nie zagroziła bramkom strzeżonym przez Artura Dżendżerę (Orlęta) i Krzysztofa Holca (KS). Po bezbarwnej pierwszej połowie obie drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.
Nie co lepiej wyglądała gra gospodarzy w drugiej części gry, czego efektem były trzy strzelone bramki. W 54 minucie bramkarza gości w końcu zdołał pokonać Maciek Kaletka, który ładnym strzałem z rzutu wolnego otworzył wynik meczu na 1-0. Dziesięć minut później miejscowi prowadzili już 2-0. Z rzutu rożnego bezpośrednio bramkę strzelił Łukasz Tracz. Na pięć minut przed końcem meczu, swoją pierwszą bramkę w barwach Orląt w meczach o punkty, strzelił Mateusz Gadziński. Pomocnik gospodarzy wykorzystał podanie od Galińskiego, i sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
Końcowy wynik to zasłużone zwycięstwo gospodarzy 3-0. Zespół z Polanicy przez cały mecz nie stworzył sobie żadnej doskonałej sytuacji, i ani razu poważnie nie zagroził bramce strzeżonej przez Artura Dżendżerę.
W kolejnej kolejce Orlęta zagra również na własnym obiekcie, a rywalem naszej drużyny będzie beniaminek z Wojborza, tamtejszy  ATS. Początek spotkania o godzinie 16.00 już w najbliższą sobotę.

POZOSTAŁE WYNIKI 14 KOLEJKI:

LKS Bierkowice żółta kartka - Śnieżnik Domaszków żółta kartka     2-4
bramki: Paweł Milewski (15', 27') (LKS) - Wojciech Brogowski (3', 63', 90+3'), Rafał Seniuk (52') (Śnieżnik)

ATS Wojbórz - Zamek Gorzanów żółta kartka żółta kartka     3-1
bramki: Marcin Wacławik (45', 63'), Kacper Piękoś (86') (ATS) - Dominik Matusik (73') (Zamek)

TKS Hutnik Szczytna żółta kartka - WLKS Wambierzyce żółta kartka żółta kartka     0-1
bramka: Maciej Miszczak (83') (WLKS)

Granica Tłumaczów żółta kartka - Włókniarz Kudowa Zdr. żółta kartka     0-10
bramki: Luis Sena de Souza`(16', 18', 55', 83'), Patryk Myrdacz (48',67', 87'), Fabian Dudek (35', 51'), Kamil Orwat (47') (Włókniarz)

Łomniczanka Stara Łomnica - Sudety Międzylesie żółta kartka     3-3
bramki: Mariusz Bielski (38'), Krzysztof Siedlecki (43'), Robert Dymek (65') (Łomniczanka) - Patryk Korotusz (84', 90+3'), Michał Duś (50') (Sudety)

Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka żółta kartka - Polonia Bystrzyca Kł. żółta kartka     2-7
bramki: Jacek Maruszak (61', 77') (Odrodzenie) - Mateusz Grudzień (35', 45', 50', 74'), Radosław Macura (74', 86'), Jarosław Macura (83') (Polonia)