Polonia Bystrzyca Kł. GLKS Orlęta Krosnowice

Polonia Bystrzyca Kł. 0:6 GLKS Orlęta Krosnowice
Śnieżnik Domaszków 3:2 LKS Bierkowice
Sudety Międzylesie 3:1 Łomniczanka St. Łomnica
Trojan Lądek Zdrój 5:0 Iskra Jaszkowa Dln.
Zamek Gorzanów 5:1 Inter Ożary
Pogoń Duszniki Zdr. 1:1 ATS Wojbórz
Słowianin Wolibórz 7:0 Odrodzenie Szalejów Dln.
KS Polanica Zdr. 1:3 Zjednoczeni Ścinawka Śrd.

GLKS Orlęta Krosnowice - KS Polanica Zdr.
ATS Wojbórz - Zjednoczeni Ścinawka Śrd.
Odrodzenie Szalejów Dln. - Polonia Bystrzyca Kł.
Łomniczanka St. Łomnica - Słowianin Wolibórz
LKS Bierkowice - Sudety Międzylesie
Iskra Jaszkowa Dln. - Śnieżnik Domaszków
Inter Ożary - Trojan Lądek Zdrój
Pogoń Duszniki Zdr. - Zamek Gorzanów

Seniorzy Orląt bez punktu

• autor: ralal777, 2018-04-15 10:02

GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - ATS WOJBÓRZ   0-1 (0-1)
Opis z meczu, oraz zdjęcia ...

Bramka:

0-1 Maciej Wnent 15 min.

Jóźwiak, Trześniowski M., Rudnicki (62 min. Galiński), Mucha (31 min. Urban), Trześniowski K. (78 min. Pławiak żółta kartka), Makowski, Gadziński, Radziszewski, Szeroszewski, Tomera F., Kaletka.

Skład ATS-u:
Kieloch, Horka, Dawiec (88 min. Cyngiel), Piękoś K. (71 min. Nowak), Wnent (89 min. Górszczyk), Jastrzębski, Bajor, Pawłowski, Hoffmann, Wacławik, Piękoś B. (57 min. Szkudlarek).

Niestety, w derbowym pojedynku gminy Kłodzko, podopieczni Wojtka Galińskiego przegrali u siebie z ATS-em Wojbórz, 0-1. Goście tym samym zrewanżowali się na nam za rundę jesienną, gdy to nasz zespół wygrał w Wojborzu, 2-1.
To był typowy mecz walki, a obie drużyny zagrały naprawdę ambitnie, z wolą zwycięstwa.
Pierwsza połowa spotkania, tak jak i większość meczu wyglądała bardzo podobnie. To gospodarze więcej grali piłką, a goście groźnie kontratakowali. Nasz zespół przez niemal cały mecz nie potrafił stworzyć sobie kilku dogodnych okazji na pokonanie bramkarza gości, Karola Kielocha. W 15 minucie przyjezdni rozegrali bardzo szybko rzut rożny, kompletnie nas zaskakując. Piłkę otrzymał grający trener ATS-u Marcin Wacławik, który w łatwy sposób przedostał się w pole karne gospodarzy, i wyłożył futbolówkę wbiegającemu na piąty metr, Maćkowi Wnentowi. Napastnik gości przyłożył tylko stopę, i po kwadransie gry przyjezdni objęli prowadzenie 1-0. W pierwszej połowie, gospodarze także mogli, a raczej powinni zdobyć wyrównującą bramkę. Z lewej strony boiska tym razem w pole karne goście wbiegł Dariusz Rudnicki, który odegrał na tyle niecelnie że, futbolówka wylądowała w rękach bramkarza. W 24 minucie ponownie groźny kontratak gości mógł przynieść powodzenie. Minimalnie obok słupka z dystansu uderzył Wnent. W 42 minucie strzałem z głowy naszego bramkarza próbował zaskoczyć Marcin Wacławik. Na nasze szczęście piłka o kilka centymetrów przeleciała tuż nad poprzeczką. W 31 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Michał Mucha, a na placu gry pojawił się Marcin Urban.
Po zmianie stron miejscowi podkręcili tempo, ale okazji na zdobycie bramki wyrównującej było jak na lekarstwo. Najlepszą sytuację w 63 minucie miał Mateusz Gadziński, który otrzymał dokładne podanie od Krystiana Radziszewskiego. Pomocnik Orląt będąc sam na sam z bramkarzem gości, trafił piłką w golkipera i nadal przegrywaliśmy 0-1. W doliczonym czasie gry minimalnie z rzutu wolnego obok prawego słupka uderzył Arkadiusz Pławiak. Niestety mimo walki, determinacji i chęci, przegrywamy mecz, który patrząc obiektywnie nie powinniśmy. Sprawiedliwy bez wątpienia byłby remis, ale tym razem to przyjezdni z Wojborza zagrali na tyle dobrze, by z Krosnowic wywieźć trzy punkty.
Za tydzień zagramy kolejny derbowy mecz. Tym razem wybierzemy się do Szalejowa Dolnego. Warto zrewanżować się tej drużynie za porażkę u siebie w rundzie jesiennej, 1-2.

TABELA
Drużyn z Gminy Kłodzko

mi. nazwa drużyny ilość
meczy