GLKS ORLĘTA KROSNOWICE - ATS WOJBÓRZ   0-1 (0-1)

Skład Orląt:
Jóźwiak, Trześniowski M., Rudnicki (62 min. Galiński), Mucha (31 min. Urban), Trześniowski K. (78 min. Pławiak żółta kartka), Makowski, Gadziński, Radziszewski, Szeroszewski, Tomera F., Kaletka.

Skład ATS-u:
Kieloch, Horka, Dawiec (88 min. Cyngiel), Piękoś K. (71 min. Nowak), Wnent (89 min. Górszczyk), Jastrzębski, Bajor, Pawłowski, Hoffmann, Wacławik, Piękoś B. (57 min. Szkudlarek).

Niestety, w derbowym pojedynku gminy Kłodzko, podopieczni Wojtka Galińskiego przegrali u siebie z ATS-em Wojbórz, 0-1. Goście tym samym zrewanżowali się na nam za rundę jesienną, gdy to nasz zespół wygrał w Wojborzu, 2-1.
To był typowy mecz walki, a obie drużyny zagrały naprawdę ambitnie, z wolą zwycięstwa.
Pierwsza połowa spotkania, tak jak i większość meczu wyglądała bardzo podobnie. To gospodarze więcej grali piłką, a goście groźnie kontratakowali. Nasz zespół przez niemal cały mecz nie potrafił stworzyć sobie kilku dogodnych okazji na pokonanie bramkarza gości, Karola Kielocha. W 15 minucie przyjezdni rozegrali bardzo szybko rzut rożny, kompletnie nas zaskakując. Piłkę otrzymał grający trener ATS-u Marcin Wacławik, który w łatwy sposób przedostał się w pole karne gospodarzy, i wyłożył futbolówkę wbiegającemu na piąty metr, Maćkowi Wnentowi. Napastnik gości przyłożył tylko stopę, i po kwadransie gry przyjezdni objęli prowadzenie 1-0. W pierwszej połowie, gospodarze także mogli, a raczej powinni zdobyć wyrównującą bramkę. Z lewej strony boiska tym razem w pole karne goście wbiegł Dariusz Rudnicki, który odegrał na tyle niecelnie że, futbolówka wylądowała w rękach bramkarza. W 24 minucie ponownie groźny kontratak gości mógł przynieść powodzenie. Minimalnie obok słupka z dystansu uderzył Wnent. W 42 minucie strzałem z głowy naszego bramkarza próbował zaskoczyć Marcin Wacławik. Na nasze szczęście piłka o kilka centymetrów przeleciała tuż nad poprzeczką. W 31 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Michał Mucha, a na placu gry pojawił się Marcin Urban.
Po zmianie stron miejscowi podkręcili tempo, ale okazji na zdobycie bramki wyrównującej było jak na lekarstwo. Najlepszą sytuację w 63 minucie miał Mateusz Gadziński, który otrzymał dokładne podanie od Krystiana Radziszewskiego. Pomocnik Orląt będąc sam na sam z bramkarzem gości, trafił piłką w golkipera i nadal przegrywaliśmy 0-1. W doliczonym czasie gry minimalnie z rzutu wolnego obok prawego słupka uderzył Arkadiusz Pławiak. Niestety mimo walki, determinacji i chęci, przegrywamy mecz, który patrząc obiektywnie nie powinniśmy. Sprawiedliwy bez wątpienia byłby remis, ale tym razem to przyjezdni z Wojborza zagrali na tyle dobrze, by z Krosnowic wywieźć trzy punkty.
Za tydzień zagramy kolejny derbowy mecz. Tym razem wybierzemy się do Szalejowa Dolnego. Warto zrewanżować się tej drużynie za porażkę u siebie w rundzie jesiennej, 1-2.

Śnieżnik Domaszków żółta kartka - TKS Hutnik Szczytna    2-2
bramki: Michał Socha (14'), Kamil Brocki (30') (Śnieżnik) - Łukasz Szeffler (59'), Łukasz Gawęda (90+4') (Hutnik)

Włókniarz Kudowa Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Zamek Gorzanów    4-1
bramki: Kamil Orwat (36', 74'), Paweł Myrdacz (3'), Arkadiusz Rychlewski (85') (Włókniarz) - Paweł Barycz (38') (Zamek)

WLKS Wambierzyce żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Granica Tłumaczów    0-0

Sudety Międzylesie - LKS Bierkowice żółta kartka     1-3
bramki: Michał Duś (20') (Sudety) -  Paweł Milewski (58',80'), Paweł Wójcik (65') (LKS)

Polonia Bystrzyca Kł. żółta kartka żółta kartka - Łomniczanka Stara Łomnica żółta kartka żółta kartka      4-4
bramki: Daniel Salitra (90+1', 90+4'), Mirzyński Marcin (4'), Mateusz Grudzień (30') (Polonia) - Grzegorz Sikorski (25'), Mariusz Bielski (38,), Roman Bielski (68'), Krystian Pachołek (79') (Łomniczanka)

KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka żółta kartka - Odrodzenie Szalejów Dln. żółta kartka     4-1
bramki: Dawid Zastawniak (12', 60'), Jakub Szpila (24'), Szymon Domagała (48') (KS) - Jacek Maruszak (75') (Odrodzenie)