Dżendżera, Trześniowski M. żółta kartka, Rudnicki, Galiński, Urban, Trześniowski K., Pławiak żółta kartka, Piątkiewicz, Gadziński, Radziszewski (58 min. Tomera F.), Szeroszewski.

Kuraś, Mastalerz (74 min. Fedak), Milewski, Wachowski (70 min. Maciałek), Jabłoński (56 min. Wojciaczyk), Hebda żółta kartka, Hasiak żółta kartka, Gargała, Misterski, Maruszak żółta kartka, Bil.

rzuty rożne 1 3
spalone 5 1
kartki żółta kartka 2 żółta kartka 3

ZDJĘCIA Z MECZU foto Robert Jóźwiak

Trwa świetna passa w meczach wyjazdowych naszej drużyny. Wczoraj podopieczni Wojtka Glaińskiego w ósmym wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie, odnieśli szóste już zwycięstwo. Przypomnę że nasz zespół w tym sezonie na wyjeździe przegrał tylko raz, a dokładnie w kolejce numer sześć gdy to przegraliśmy w Szczytnej z miejscowym Hutnikiem, 1-4. Na przed meczowej zbiórce pojawiło się wczoraj tylko trzynastu zawodników. Z powodów służbowych nie mogli w Szalejowie zagrać Kaletka, Makowski, Podobiński, Zajączkowski i Tracz. Kontuzjowany jest natomiast Michał Mucha.
Derbowy pojedynek gminy Kłodzko zapowiadał się ciekawie, a goście z Krosnowic chcieli zrewanżować się rywalowi za porażkę z rundy jesiennej, gdy to w Krosnowicach Odrodzenie wygrało 2-1.
Pierwsza połowa to dość wyrównana gra. Częściej przy piłce byli goście, ale to miejscowi stworzyli sobie dogodniejsze okazje na zdobycie bramki. Pierwszą groźną akcję w 15 minucie przeprowadził jednak nasz zespół, gdy to groźnie na bramkę Marcina Kurasia uderzył Arkadiusz Pławiak. Bramkarz gospodarzy końcówkami palców wybił jednak piłkę na rzut rożny, i po kwadransie gry mieliśmy nadal bezbramkowy remis. W 22 minucie zespół z Szalejowa powinien objąć w tym spotkaniu prowadzenie. Po ładnej akcji, oko w oko z naszym bramkarzem stanął Grzegorz Misterski, który na nasze szczęście fatalnie przestrzelił. Siedem minut później z dystansu groźnie uderzył Mirosław Hebda, ale dobrze w bramce gości spisał się Artur Dżendżera. Minutę później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Po szybkiej kontrze Orląt, z prawej strony boiska idealnie w pole karne wprost na głowę Arkadiusza Pławiaka, zagrał Marcin Urban. Napastnik Orląt sprytnym strzałem przelobował golkipera gospodarzy, i tym samym otworzył wynik meczu. Do końca pierwszej połowy nic się już nie zmieniło, i do przerwy schodzimy do szatni prowadząc w Szalejowie, 1-0.
Początek drugiej połowy to przewaga gości, którzy w przeciągu dziesięciu minut zdobyli dwie bardzo ważne bramki. Najpierw w 48 minucie po faulu w polu karnym na Krystianie Radziszewskim, pewnie Kurasia z rzutu karnego zdołał pokonać Arkadiusz Pławiak. Siedem minut później po podaniu od Wojtka Galińskiego, w pole karne gospodarzy wbiegł Marcin Urban. Pomocnik gości chciał odegrać do lepiej ustawionego Pławiaka, ale wracający zawodnik z Szalejowa na tyle fatalnie interweniował że, pokonał swojego bramkarza. Od tego momentu to nasz zespół grał lepiej, i w kilku sytuacjach powinien rywala skutecznie skontrować. Najdogodniejszą okazję w 74 minucie zmarnował Filip Tomera, Najpierw na bramkę Marcina Kurasia uderzył Pławiak. Golkiper Odrodzonych w dobrym stylu obronił strzał naszego zawodnika, a przy dobitce fatalnie z kilku metrów do pustej bramki nie trafił właśnie wcześniej wspomniany Tomera. W 80 minucie nadzieję na korzystny wynik miejscowym dał Jacek Maruszak, który zdobył jak się później okazało honorową bramkę dla gospodarzy. Na dwie minuty przed końcem spotkania kolejna świetna kontra gości. W przewadze dwóch na jednego, idealnie w tempo do Urbana zagrał Pławiak, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy zdobył dla naszej drużyny czwartą bramkę. Ostatecznie wygrywamy 4-1, i tym samym z nawiązką zrewanżowaliśmy się miejscowym, za porażkę z rundy jesiennej.

ZAWODNIK POD LUPĄ

Wojciech Galiński (trener - defensywny pomocnik)

POZOSTAŁE WYNIKI 16 KOLEJKI:

Granica Tłumaczów (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka- Śnieżnik Domaszków żółta kartka    0-4
bramki: Michał Socha (82', 84', 90+1'), Wojciech Brogowski (8') (Śnieżnik)

ATS Wojbórz  żółta kartka żółta kartka - Włókniarz Kudowa Zdr. żółta kartka żółta kartka    4-4
bramki: Marcin Wacławik (39', 85'), Maciej Wnent (22'), Daniel Horka (78') (ATS) - Luis Sena de Souza (35', 50'), Paweł Myrdacz (6'), Kacper Gawęda (54') (Włókniarz)

Zamek Gorzanów - WLKS Wambierzyce    5-0
bramki: Dominik Matusik (37', 45+2'), Paweł Barycz (2'), Marcin Gorczyca (53'), Dawid Pachowicz (69') (Zamek)

TKS Hutnik Szczytna - Sudety Międzylesie żółta kartka     0-2
bramki: Marek Korotusz (61', 78') (Sudety)

LKS Bierkowice (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka) żółta kartka żółta kartka - Polonia Bystrzyca Kł. żółta kartka żółta kartka      2-0
bramki: Mateusz Juszczyk (2'), Paweł Wójcik (84') (LKS)

Łomniczanka Stara Łomnica - KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka     1-3
bramki: Mariusz Bielski (75') (Łomniczanka) - Przemysław Banaś (10', 50'), Piotr Tortyna (30) (KS)