Dżendżera, Tomera F. żółta kartka, Rudnicki, Galiński, Urban (46 min. Trześniowski K.), Makowski, Pławiak, Piątkiewicz (46 min. Kaletka), Gadziński, Radziszewski, Szeroszewski.

Uchman, Siedlecki, Isalski, Wajtyła (72 min. Bednarek), Bielski M. (73 min. Macioszek), Piątkowski żółta kartka (68 min. Młyński), Dymek, Szmigiel, Pachołek, Bielski R., Sikorski.

ZDJĘCIA Z MECZU (26) foto Robert Jóźwiak

faule 14 8
rzuty rożne 9 4
spalone 3 2
kartki żółta kartka 1 żółta kartka 1

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli seniorzy GLKS-u Orląt Krosnowice. Tym razem nasz zespół nie bez trudu pokonał u siebie niżej notowaną Łomniczankę Stara Łomnica, 3-1. Wynik spotkania nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Jeszcze do 68 minuty to goście prowadzili w Krosnowicach 1-0, i do tego momentu przyjezdni byli zespołem lepszym od gospodarzy.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się od dwóch dobrych okazji miejscowych. Już 2 i w 4 minucie na bramkę Piotra Uchmana dwukrotnie uderzył Arkadiusz Pławiak. Oba uderzenie były niestety niecelne. Z minuty na minutę coraz  groźniejszy był zespół ze Starej Łomnicy. Kilka razy z rzutu wolnego strzelał Przemysław Szmigiel, ale tylko jedno uderzenie zmusiło naszego bramkarza do udanej interwencji. W 26 minucie dobra gra gości przyniosła w końcu efekt. Z lewej strony boiska w pole karne do Grzegorza Sikorskiego zagrał Robert Dymek. Napastnik Łomniczanki wyprzedził interweniującego Artura Dżendżerę, i z kilku metrów zdołał wepchnąć piłkę do pustej bramki. Od tego momentu całkowicie na boisku pogubili się gospodarze, którzy tylko nieskuteczną grą przyjezdnych, zawdzięczają że, do przerwy schodzili do szatni przegrywając 0-1. Nasz zespół a dokładnie Marcin Urban, w tej części gry oddał jeden celny strzał, a miało to miejsce dopiero w 40 minucie spotkania.
Po zmianie stron z minuty na minutę na boisku zaznaczała się przewaga Orląt. Już w 49 minucie kapitalne uderzenie z woleja Arkadiusza Płąwiaka, z poświęceniem zablokował obrońca gości, Mariusz Bielski. Dwie minuty później sam na sam z Uchmanem był Rafał Makowski, który nie zdołał pokonać bramkarza gości. W 65 minucie powinno być 2-0 dla gości, ale znakomicie w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Łomniczanki interweniował Artur Dżendżera. W 68 minucie pomocną dłoń podaje nam Łomniczanka, a dokładnie czyni to golkiper gości, Piotr Uchman. Po wrzutce w pole karne nie najlepiej interweniuje właśnie bramkarz gości, który wypuszcza piłkę z rąk. Najszybciej do futbolówki dobiegł Arkadiusz Pławiak, i ładnym uderzeniem doprowadza w końcu do remisu. W 72 minucie z powodu urazu stawu skokowego, boisko musiał opuścić obrońca i kapitan Łomniczanki, Mariusz Bielski. Od tego momentu gra gości w defensywie kompletnie się rozsypała, czego efektem były dwie kolejne strzelone bramki przez gospodarzy. W 75 minucie na jednobramkowe prowadzenie Orląt, wyprowadził Filip Tomera, strzelając po długim rogu, obok bezradnego Uchmana. W 82 minucie ponownie gospodarze wychodzą z kontrą, a bramkę na 3-1 strzelił Maciek Kaletka, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce gości. Ostatnie minuty meczu ponownie należały do przyjezdnych. Zawodnicy Łomniczanki w końcówce meczu mieli jeszcze dwie świetne okazję na zdobycie bramki, ale w obu przypadkach strzały zawodników ze Starej Łomnicy były po prostu niecelne.
Ostatecznie w wielkich męczarniach wygrywamy 3-1, i przy remisie LKS-U Bierkowice w Polanicy 2-2, awansujemy po 17 kolejce na piątą pozycję w tabeli.
Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek. Rywalem podopiecznych Wojtka Galińskiego będzie LKS Bierkowice. Dla naszej drużyny będzie to już szósty, a za razem ostatni derbowy pojedynek w Gminie Kłodzko, w sezonie 2017/2018. Już dziś wszystkich kibiców Orląt serdecznie zapraszam na mecz do Bierkowic. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 17.00

ZAWODNIK POD LUPĄ

Mateusz Szeroszewski (prawy obrońca, czas gry 90 minut)

Śnieżnik Domaszków żółta kartka - Zamek Gorzanów żółta kartka     2-0
bramki: Wojciech Brogowski (26'), Bartłomiej Kucharski (90+1') (Śnieżnik)

Odrodzenie Szalejów Dln. - ATS Wojbórz żółta kartka żółta kartka    1-1
bramki: Paweł Milewski (50') (Odrodzenie) - Marcin Wacławik (12') (ATS)

WLKS Wambierzyce - Włókniarz Kudowa Zdr.    0-3
bramki: Sena de Souza (26'), Paweł Myrdacz (44'), Kamil Orwat (68') (Włókniarz)

Sudety Międzylesie - Granica Tłumaczów. żółta kartka     5-1
bramki: Filip Kurasz (15'), Michał Duś (56'), Jakub Ambroziak (58'), Marek Korotusz (59'), Patryk Korotusz (80') (Sudety) - Dariusz Jarosz (85') (Granica)

Polonia Bystrzyca Kł. - TKS Hutnik Szczytna    3-0 (walkower) goście nie dojechali

KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka - LKS Bierkowice    2-2
bramki: Szymon Domagała (6'), Fabian Wilczyński (23') (KS) - Paweł Milewski (53'), Leszek Obolewicz (75') (LKS)