UKS AP DZIECI ŚLĄSKA/WOJBÓRZ - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE     1-5 (1-1)

0-1 Piotr Kozdroń (asysta Oliwier Kromski) 15 min.
1-2 Piotr Kozdroń (asysta Jakub Bartosik) 42 min.
1-3 Karol Papierowski 43 min.
1-4 Piotr Kozdroń 45 min.
1-5 Piotr Kozdroń (rzut karny, asysta Daniel Senderowski) 57 min.

Bardzo dobry mecz rozegrali w środę podopieczni Rafała Jóźwiaka. Po bardzo dobrym widowisku wygraliśmy w Wojborzu 5-1. Zwycięstwo przekonywujące, ale z przebiegu gry gospodarze ten mecz przegrali zdecydowanie za wysoko. Do przerwy schodziliśmy remisując z Dziećmi Śląska, 1-1, ale to gospodarze powinni prowadzić 5-1. Miejscowi w tej części meczu zmarnowali kilka "setek", po których powinny wpaść bramki. Pierwszego gola w meczu strzelili goście w 15 minucie gry. Kapitalnie za pola karnego uderzył Piotr Kozdroń i Wojborzu to my objęliśmy prowadzenie. Kilka minut później miejscowi doprowadzili do remisu, i z takim wynikiem obie drużyny schodziły do szatni.
Po zmianie stron nadal gospodarze nie potrafili wykorzystać tego co sobie stworzyli. Nasz zespół zagrał skutecznie, i w tej części gry zdobyliśmy jeszcze cztery bramki. Trzy razy do siatki trafił Piotr Kozdroń, a raz Karol Papierowski. W 53 minucie rzut karny obronił nasz bramkarz Szymon Mucha, i dzięki tej udanej interwencji wygrywamy w Wojborzu, 5-1.

Mucha, Senderowski, Kromski O., Bartosik, Ćwiękała, Kurzela, Kozdroń, Żukowski, Papierowski - Klimowicz, Radzewicz.

KALENICA JUGÓW - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE     5-2 (2-1)

Bramki:
1-2 Piotr Kozdroń  23 min.
2-2 Piotr Kozdroń  38 min.

W sobotnie południe zespół młodzików udał się do Jugowa, aby rywalizować o punkty z miejscową Kalenicą. To miał być ciekawy mecz. I na boisku do pewnego momentu był. Szkoda że to co najlepsze w sporcie a szczególnie w piłce nożnej dzieci, cała tą zabawę popsuła jedna osoba, tzw. arbiter główny. Dla Pana X był to prawdopodobnie pierwszy mecz w swojej karierze jako sędzia. Nie wiem jak taki arbiter mógł przejść jakiekolwiek sędziowskie egzaminy kwalifikacyjne, gdzie w wielu przypadkach nie wiedział kompletnie jak się ma zachować. Już nie wspomnę o tym że, po zakończonym meczu osoba ta nie potrafiła wypełnić sprawozdania sędziowskiego, nie wiedząc kompletnie co i gdzie trzeba wpisać. Tutaj należą się brawa dla Pani Prezes Kalenicy, która z pomocą wypełniła wyżej wymienione dokumenty. Brawa należą się również dla PPN Kłodzko, który dopuścił taką osobę aby mogła sędziować mecze pomiędzy dziećmi, i za pełen profesjonalizm. Myślę że z ciekawości mógł się ktoś z PPN pofatygować na debiutancki mecz Pana X, i zobaczyć jak pracuje ich wysłannik.
Wracając do meczu. Skład naszej drużyny to zaledwie dziewięć osób. Tym bardziej chciałbym podziękować tym zawodnikom na których zawsze można liczyć. Już w pierwszej minucie miejscowi zdobyli swoją pierwszą bramkę, a po 17 minutach prowadzili już 2-0. Pod koniec pierwszej połowy kontaktową bramkę dla Orląt strzelił niezawodny Piotr Kozdroń.
Po zmianie stron ten sam zawodnik doprowadził do remisu, i zapachniało niespodzianką. Niestety brak możliwości w przeprowadzeniu zmian, skutecznie wykorzystali gospodarze, którzy tego dnia mieli szeroką kadrę. W przeciągu zaledwie kilku minut miejscowi zdobyli trzy bramki, zapewniając sobie trzy punkty. Około 55 minuty ze względu na dwa bardzo niebezpieczne faule zawodników gospodarzy i brak jakiekolwiek reakcji arbitra głównego, zdecydowaliśmy się przedwcześnie opuścić boisko. Meczu nie dokończyli Piotr Kozdroń i Michał Kurzela....... Obu zawodnikom życzę szybkiego powrotu do zdrowia, gospodarzom zwycięstwa a arbitrowi głównemu "sukcesów" w sędziowaniu kolejnych meczy.

Mucha, Senderowski, Kromski O., Bartosik, Ćwiękała, Kurzela, Kozdroń, Papierowski, Radzewicz.