GLKS Orlęta Krosnowice Zamek Gorzanów

GLKS Orlęta Krosnowice 6:2 Zamek Gorzanów
Słowianin Wolibórz ATS Wojbórz
Polonia Bystrzyca Kł. Sudety Międzylesie
Odrodzenie Szalejów Dln. Pogoń Duszniki Zdr.
KS Polanica Zdr. Śnieżnik Domaszków
Zjednoczeni Ścinawka Śrd. Trojan Lądek Zdrój
LKS Bierkowice Iskra Jaszkowa Dln.
Łomniczanka St. Łomnica Inter Ożary

Sudety Międzylesie - KS Polanica Zdr.
Śnieżnik Domaszków - Zjednoczeni Ścinawka Śrd.
Słowianin Wolibórz - Polonia Bystrzyca Kł.
Trojan Lądek Zdrój - GLKS Orlęta Krosnowice
Pogoń Duszniki Zdr. - Łomniczanka St. Łomnica
Zamek Gorzanów - Odrodzenie Szalejów Dln.
ATS Wojbórz - Iskra Jaszkowa Dln.
Inter Ożary - LKS Bierkowice

Zasłużona porażka seniorów w Domaszkowie

• autor: ralal777, 2018-06-04 12:07

ŚNIEŻNIK DOMASZKÓW - GLKS ORLĘTA KROSNOWICE   3-0 (1-0)
Opis oraz zdjęcia z meczu ...

1-0 Michał Socha 28 min.
  2-0 Wojciech Brogowski 72 min.
  3-0 Michał Socha 89 min.

Dżendżera, Gadziński (77 min. Tomera K.), Trześniowski K.Galiński (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka), Radziszewski, Rudnicki (46 min. Makowski), Trześniowski M., Pławiak, Szeroszewski, Urban, Tracz.

Skład Śnieżnika:
Łukaszewicz, Semik, Brogowski, Brocki (76 min. Fąfara), Socha M. żółta kartka, Paprocki (66 min. Kostecki), Sołoducha żółta kartka, Olczyk, Kucharski (80 min. Grajnert), Seniuk (80 min. Mikołajczyk), Kaplita.

STATYSTYKI MECZU

GLKS ORLĘTA
          KROSNOWICE

ŚNIEŻNIK
   DOMASZKÓW

strzały 6 12
strzały celne 4 7
dośrodkowania 8 28
faule 15 21
rzuty rożne - 7
spalone - 3
kartki czerwona kartka 1     żółta kartka 2 czerwona kartka 0     żółta kartka 2

Zakończyła się świetna seria zwycięstw seniorów Orląt Krosnowice. Po ośmiu z rzędu zwycięstwach w końcu nasza drużyna musiała zejść z boiska jako pokonana. Wczoraj po słabym, nie ma co ukrywać meczu, podopieczni Wojtka Galińskiego przegrali z liderem w Domaszkowie, z miejscowym Śnieżnikiem 0-3.
Od samego początku spotkania widać było gołym okiem, komu bardziej zależy na zdobycie kompletu punktów. To gospodarze zagrali z wielkim animuszem, skoncentrowani niemal przez cały mecz. Do 80 minuty zawodnicy z Domaszkowa zagrali bardzo wysokim pressingiem, nie dając naszej drużynie kompletnie żadnych możliwości na wykazanie się. Dlatego wynik jak najbardziej zasłużony, a od wyższej porażki uratował nas Artur Dżendżera, który mimo puszczenia trzech bramek, w wielu sytuacjach kapitalnie interweniował.
Pierwszy, a za razem jedyny strzał na bramkę gospodarzy w 3 minucie meczu wykonał Krystian Radziszewski. W pierwszej połowie goście już poważnie bramce strzeżonej przez Sebastiana Łukaszewicza nie zagrozili. Za to po drugiej stronie boiska, na brak pracy nie narzekał Artur Dżendżera, który już w pierwszych 20 minutach, trzykrotnie świetnie interweniował. W 25 minucie wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Śnieżnika, fauluje nasz grający trener, Wojtek Galiński. Arbiter główny przy tym faulu nie ma co ukrywać był pobłażliwy, pokazując Galińskiemu tylko żółty kartonik. W 27 minucie znowu znakomicie broni Dżendżera, gdy to z rzutu wolnego uderzył Marcin Olczyk. Zaledwie chwilę po udanej interwencji, nasz bramkarz skapitulował po raz pierwszy, gdy to do siatki z kilku metrów trafił Michał Socha. Od 39 minuty gramy już w dziesiątkę, gdy to ponownie za faul, drugą żółtą kartką ukarany został Galiński. Od siebie dodam że na 24 mecze w tym sezonie, była to już siódma czerwona kartka, otrzymana przez naszą drużynę.
Po zmianie stron obraz gry praktycznie się nie zmienił. Nadal wysoki pressing i podwajanie, uniemożliwiło nam aby poważnie zagrozić bramce gospodarzy. W 47 minucie z kilku metrów do pustej bramki nie trafił Mateusz Paprocki (Śnieżnik). W 55 minucie oddajemy pierwszy celny strzał. Dokładnie uczynił to Arkadiusz Pławiak, który z dwudziestu metrów próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy. W 62 minucie również z dystansu uderzył Łukasz Tracz, ale i tym razem strzał naszego zawodnika nie zaskoczył bramkarza miejscowej drużyny. I to chyba był nasz najlepszy okres gry w całym tym meczu. W 63 minucie po raz kolejny od utarty bramki uratował nas Dżendżera, broniąc z kilku metrów uderzenie Michała Sochy. W 73 minucie mamy już 0-2. Z szesnastu metrów uderzenie Sochy broni jeszcze nasz bramkarz, ale wobec dobitki Wojciecha Brogowskiego z kilku metrów, był już bezradny. W 90 minucie miejscowi dobijają nas, strzelając trzecią bramkę. Po ładnej akcji lewą stroną boiska, swoją drugą bramkę w tym meczu strzela Michał Socha, ustalając tym samym wynik spotkania na 3-0.
Każda seria ma swój koniec. Wczoraj zakończyła się nasza. Rywalom gratulujemy zwycięstwa, a my gramy dalej. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki. Nie jesteśmy bez szans aby sezon zakończyć na trzecim miejscu, które po spadku z klasy okręgowej, bralibyśmy w ciemno. Warunkiem są dwa nasze zwycięstwa (Sudety Międzylesie - DOM, Polonia Bystrzyca Kł. - WYJAZD). Oprócz tych zwycięstw musimy liczyć że w dwóch ostatnich meczach Polonia przegra jeszcze za tydzień w Polanicy, a ATS Wojbórz nie zdobędzie więcej niż trzy punkty. Wszystko jak widać jest jeszcze możliwe.

Sudety Międzylesie (czerwona kartka po żółta kartka żółta kartka) żółta kartka - KS Polanica Zdr. żółta kartka żółta kartka      1-2
bramki: Filip Kurasz(86') (Sudety) - Maciej Kowalski (11', 82') (KS)

Granica Tłumaczów żółta kartka żółta kartka żółta kartka żółta kartka - TKS Hutnik Szczytna żółta kartka      2-1
bramki: Zygmunt Tarań (25'), Dariusz Jarosz(90+1') (Granica) - Łukasz Szeffler (62') (Hutnik)